Блог бібліотеки для дітей імені І. Світличного ЦБС Солом'янського району міста Києва
середа, 27 березня 2024 р.
Чарівна глина
понеділок, 25 березня 2024 р.
Прилетіли ластів’ята до нашої хати
Два дні поспіль в нашій бібліотеці відбувалося народознавче свято зустрічі птахів та закликання весни "Прилетіли ластівята до нашої хати". Діти ознайомилися з книжковою виставкою "Наші птахи", прослухали вірші Т. Г. Шевченка. І. Франка, О. Олеся про весну, дали відповідь на запитання вікторини і тестів, щодо життя птахів. Ознайомились з народним обрядом закликання весни: топтали ряст підносячи на долоньках обрядове печиво "жайворонки", викликали птахів з вирію. Наповнені новими знаннями, приємними враженнями та отримавши заздалегіть спеченого жайворонка діти залишили нашу бібліотеку.
Перші кроки до бібліотеки
пʼятниця, 22 березня 2024 р.
Лікувальні води України
- Вуглекислі води. По складу вони поділяються на гідрокарбонатні кальцієві з мінералізацією до 1,5 г / л (тип нарзану), гідрокарбонатні натрієві з мінералізацією до 6-7 г / л (тип ессентуки), хлоридні натрієві з мінералізацією до 12-97 г / л (тип Арзні). Величезні запаси таких вод знаходяться в Закарпатті (м Хуст, с. Поляна, с. Плоске та ін.).
- Сульфідні води. Ці води мають різний хімічний склад і мінералізацію від 0,6 до 35 г / л, а вміст сірководню коливається від 0,01 до 0,6 г / л. Найбільші родовища таких вод знаходяться на північному заході Поділля (курорти Немирів, Шкло, Великий Любінь Львівської області та Черче Івано-Франківської області).
- Радонові води в своєму складі містять радон і дочірні продукти його розпаду – радій А, радій В і ін. Радонові води України із середнім вмістом радону і мінералізацією 0,3-75 г / л розташовані у Вінницькій області (курорт Хмільник), Київської (рр . Миронівка, Біла Церква) і Хмельницькій (м Полонне) і Житомирі.
- Йодні, бромні та йодо-бромні води. Це води хлоридно-натрієвого складу. Вміст йоду 0,01-0,1 г / л, брому – 0,02-1,5 г / л, мінералізація води 99-300 г / л. Використовують такі води в санаторіях Криму, а також в Карпатах і Прикарпатті.
- Кремнієві води мають невелику мінералізацію, не більше 0,2-1,4 г / л. Ці лікувальні джерела України поширені в Закарпатті, Поділлі, межиріччі Ворскли і Сіверського Дінця. Кремнієві води придатні для щоденного застосування і широко використовуються, як в лікувальних цілях (санаторій “Березівські мінеральні води”), так і в якості столової води, яка розливається в пляшки (Харківська-1, Кам’янець-Подільська, Хмельницька вода і ін.).
- Прісні мінеральні лікувальні води. Вміст органічних речовин в них – 0,01-0,03 г / л. До прісним мінеральним водам відноситься найкраща мінеральна вода в Україні – «Нафтуся», яка прославила курорт Трускавець. На базі великих родовищ таких вод розвиваються курорти Східниця (Львівська область), Сатанів і Маков (Хмельницька область) і Гусятин (Тернопільська область). Мінеральні цілющі води з мінералізацією 2-350 г / л і містять різноманітні хімічні компоненти широко використовують на курортах Трускавець і Моршин (Львівська область), Слов’янськ (Донецька область), Миргород (Полтавська область), в санаторіях Автономної Республіки Крим, Одеської та інших областей .
- лікувальні – застосовуються тільки за призначенням лікаря,
- лікувально-столові – крім лікувального курсу можуть вживатися здоровими людьми нерегулярно або нетривалий час,
- природно-столові – застосовуються для щоденного вживання здоровими людьми.
середа, 20 березня 2024 р.
Весняний настрій
Мазепа: людина, політик, легенда
неділя, 17 березня 2024 р.
Красносвіт. Українська народна казка
пʼятниця, 15 березня 2024 р.
Давно вже всім відома
Царство Морфея
- Дослідження показують, що в дні, що передують повному місяцю, люди лягають спати пізніше і сплять менше, хоча причини цього – не зрозумілі.
- Важко прокидатися в понеділок вранці? Звинувачуйте у цьому "джетлаг" через ваш змінений графік сну у вихідні.
- Якщо вам потрібно менше 5 хвилин, щоб заснути вночі, ви, ймовірно, недосипаєте. Зазвичай для того, щоб заснути, потрібно від 10 до 15 хвилин.
- Пік втоми настає двічі на день: у більшості людей приблизно о 2 годині ночі і о 2 годині дня. Ось чому після обіду ви менш уважні.
- Люди – єдині ссавці, які охоче відкладають сон.
- Стрес, фізичне або психічне захворювання, умови проживання або сну, сімейний анамнез, змінна робота, дієта і фізичні вправи – все це може сприяти безсонню.
- Калани або ж морські видри тримаються за руки, коли сплять, щоб не віддалятися один від одного.
- Кити і дельфіни буквально впадають у напівсон. Одна половина їхнього мозку не спить, коли інша – відпочиває.
- Важко встати з ліжка вранці – це справжній стан, який називають дисанією. Він може сигналізувати про погане харчування, депресію або інші проблеми.
- Безсоння визначається не сном, який ви втрачаєте щоночі, а сонливістю, труднощами з концентрацією уваги, головними болями, дратівливістю та іншими проблемами, які воно може спричиняти кожен день.
- Неспання протягом 16 годин поспіль знижує вашу працездатність так само, як 0.5 ‰ алкоголю в крові.
- У XVII столітті вставати посеред ночі було нормальним явищем. Люди спали двома періодами, розділеними 1-2 годинами неспання. Це був час для читання, молитви, близькості або спілкування з іншими.
- Відсутність сну може викликати відчуття голоду, оскільки рівень лептину, гормону, що регулює апетит, тоді знижується.
- Після закінчення літнього часу у вас менше шансів потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. Статистика показує, що додаткова година сну знижує ймовірність нещасних випадків.
- Одна з робіт в ранніх англійських фабричних поселеннях полягала в тому, щоб стукати у вікна людей, щоб розбудити їх на роботу.
- Сон на роботі – не проблема в Японії. Компанії можуть прийняти це як ознаку перевтоми.
- Деякі контракти на оренду автомобілів вимагають спати не менше шести годин, щоб сісти за кермо.
- Безсоння часто буває нормальною частиною горювання. Прийом снодійного може негативно вплинути та порушити цей природний процес.
- Регулярні вправи зазвичай покращують сон. Проте виснажуючі вправи перед сном можуть перешкодити вам заснути.
- Сьогодні 75% з нас бачать кольорові сни. До появи кольорового телебачення їх бачили тільки 15% людей.
- Одне з наших найбільших відволікань від сну – це цілодобовий доступ в інтернет.
- https://hubz.ua/news/mizhnarodnyj-den-snu-tsikavi-fakty-i-porady/;
- https://life.pravda.com.ua/health/2021/05/8/244859/
четвер, 14 березня 2024 р.
"Мій татко повенеться живим" Романа Барановського
понеділок, 11 березня 2024 р.
Поїзд чи потяг
З любов'ю, ніжністю, теплом
Сьомого березня у нашій бібліотеці відбувся майстер-клас з виготовлення вітальної листівки для любих жінок "З любов'ю, ніжністю, теплом".