Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

неділя, 6 квітня 2025 р.

четвер, 3 квітня 2025 р.

Нові книжечки для малих та наймолодших

До уваги наших маленьких користувачів-книжкові новинки, які з'вились на поличках нашої бібліотеки. Завітавши до нас, ви зможете ознайомитись з усіма новинками та обрати декілька книг для домашнього читання. Книжечки різноманітні за темами та жанрами, тож кожен читач зможе підібрати для себе цікаве і корисне.

Андрусяк, І. М. Дитина з мішка : повість-казка / І. М. Андрусяк ; намал. В. Крижановська. - Тернопіль : Богдан, 2024. -  56 с. : іл.
Кальошко — один із численних українських фольклорних персонажів, якими лякають дітей. Мовляв, прийде вночі, забере в мішок і понесе в темний ліс… А що далі? І чому ніхто не запитує, якої думки про це сам персонаж? І що зробить Кальошко, якщо в його мішку одного разу й справді невідь звідки знайдеться дитина?.. Хвацько маніпулюючи фольклорними забобонами і педагогічними стереотипами, відомий дитячий письменник Іван Андрусяк у своїй новій книжці веде напрочуд серйозну розмову з дитиною про ті каверзи, які підстерігають її на шляху дорослішання, і з дорослим — про те, як важливо, незважаючи ні на що, повсякчас зберігати «дитину в собі».

Водяна, К. Маленька собачка у пошуках великих сил : невигадана історія / К. Водяна ; іл. автора. - Харків : Ранок : Кенгуру, 2024. - 31 с. : іл.
«Маленька собачка у пошуку великих сил» - це ілюстрована книжка-картинка для хлопчиків і дівчаток віком від 4-х до 8-ми років та їхніх батьків. Підходить для спільного читання з будь-ким з батьків та для самостійного читання. «Маленька собачка у пошуку великих сил» - це історія про маленьку собачку на ім’я Мишка, життя якої сповнене незвичайними щоденними обов’язками та веселими іграми. Погризти стіл, погавкати на привидів, вити на піч. Але якщо вона втратить свої чарівні сили? Мишка більше не зможе виконувати свої обов’язки і захищати сім’ю. Тоді вона відправляється у захопливу подорож на пошук сили. Звідкіля насправді беруться сили? Книга навчає доброті, чесності, критичному мисленню, вмінню визнавати помилки і звертатися по допомогу, а головне – вірі у себе і свої сили.

Возна, В. Казка про свічку / В. Возна ; іл. А. Негуляєвої. - Київ : Саміт-книга, 2024. - 47 с. : іл.
Це історія декоративної свічки, яка символом вічності пройшла підвали окупованих міст, опинилася в зимових блекаутах, дивом зігрівала військових і допомагала пожежею боронити українських захисників. Врешті решт опинилася у храмі, щоб поєднати тих, кого розлучила війна, ставши навіки символом памʼяті.

Войцехівська, С. Заблукати до монголів / С. Войцехівська ; іл. К. Слонової, С. Рунової. - Київ : Портал, 2024. -  83 с. : іл.
Чорногрив — кумедний і норовливий кінь, який жив майже вісімсот років тому. Якось він заблукав із Прикарпаття аж у Великий степ, де зустрів монгольські племена. Там його ледь не з’їли! Після всіляких пригод Чорногрив зрештою непогано прилаштувався між войовничих монголів. Та одного дня зрозумів: ці люди йдуть руйнувати Київ, а він анічим не може зарадити. Чи може?

Войцехівська, С. Сови короля Данила/ С. Войцехівська ; іл. О. Болотової. - Київ : Портал, 2024. -  86 с. : іл.
Сови Угу-Угу і Тану-Тану вирушають у подорож, шукаючи новий дім. Та, коли їм стрічається на шляху князь Данило, вирішують пристати до його свити, щоб разом із ним захищати домівки його людей. Птахи стають вірними супутницями князя і не покидають його ні на мить: разом із ним пускаються в довгу дорогу до монгольського хана, що прагне загарбати пів світу, спостерігають, як Данило довго зводить міцні укріплення довкола своїх міст, а тоді враз їх руйнує, літають із князем до Холма, Галича і Львова… Та чи вдасться совам в усіх тих мандрах віднайти те, що вони втратили? Який він – справжній дім? Де його шукати? І як захистити тих, що знайшли домівку у твоєму серці?

Вротна, Ю. Коровай, який роздавав вайфай : фантастична повість із елементами техно / Ю. Вротна ; іл. М. Іванової. -  Тернопіль : Богдан, 2024. - 71 с. : іл.
Прабабуся подарувала Михасеві на день народження коровай, але хлопчик зігнорував подарунок, бо «то не вай-фай». Коровай, звісно, засмутився — але не образився, а вирішив… апґрейднутися!На цьому нелегкому шляху його чекають дивовижні пригоди і неймовірні персонажі — кумедний пан Товстенко, бездомний пес Омега, кулінарна технологиня Катерина Василівна, дівчинка-винахідниця Марійка Кюрі… Та чи допоможуть вони здійснити Михасеву мрію?

Запольська, І. Таємний путівник глядача : мандрівка в історію українського театру / І. Запольська, В. Р. Вздульська. - Київ : Портал, 2024. - 71 с.
Дитинство — це найкращий час для знайомства з театром. Адже цей вид мистецтва, як мало який інший, пропонує простір для грайливості й інтерактивності, а водночас нагадує про важливість базових правил взаємодії з іншими людьми. «Таємний путівник глядача» пропонує юним читачам мандрівку в дивовижний світ театру, насамперед українського, розповідаючи про його розмаїті форми, базові принципи й видатних діячів. Авторки придивляються до історії театру від античних драм до «Березолю», від церковних театралізованих дійств до сучасних імпровізаційних вистав — і в усіх цих проявах знаходять спільне: людське тяжіння до гри й задоволення, яке ми від неї отримуємо.

Кантіні, Б. Мортіна і таємна кімната : казка / Б. Кантіні ; пер. з італ. Є. Житник ; іл., обкл. авт. - Харків : Школа, 2024. - 63 с. : іл.
Продовжуються пригоди Мортіни та її друзів у вже такій звичній мотрошно комедійній манері)) Покинута вілла привідкиває нові таємниці минулого і друзі вирушають у небезпечну секретну подорож у пошуках розгадки. Родина зомбі поповнюється новими (старими) родичами, а наші герої нарешті дізнаються причину і обставини походження свого особливого роду. І в кінці бонус-родинне дерево Мортіни, аби ми їх усіх не забули ;)

Кисельова-Саврасова, В. В. Маленький козак / В. В. Кисельова-Саврасова ; іл. Р. Боніти. - Київ : КАЛАМАР, 2024. - 33 с. : іл.
«Маленький козак»-книга української авторки Валерії Кисельової-Саврасової. Це сучасна дитяча книга про повернення дитини в Україну разом з мамою. Богдан виріс в еміграції. З дитинства він чув мамин спів українською і закохався в українську культуру і мамину Батьківщину. Попри страхи, що його ніхто не розуміє, він прямує до України, щоб разом з мамою побачити рідний крайна власні очі.

Ллімос Пломер, А. Майструємо з фольги й металу / Ллімос Пломер, А. ; пер. з ісп. О. Бугайцової, Р. Ставицького ; худож. Х. М. Казанова ; фот. студії Nos@ So. - Харків : Книжковий клуб "КСД", 2013. - 32 с. : іл., фотоіл.
Вироби з фольги та металу — це справжнє диво! Чого тільки не змайструвати зі звичайних скріпок, пляшкових кришок, гайок, фольги і дроту! Користуючись цією книгою, ви зможете виготовити мозаїку з кнопок, настільну гру «Рибалка», сріблясте намисто, стильні окуляри, метелика-магніт на холодильник — прекрасности подарунки та прикраси для інтер`єру... А потім навчіть майструвати і дітей.

Лущевська, О. Паперова царівна / О. Лущевська ; худож. С. Балух. - Харків : Віват, 2016. - 25 с. : іл., портр.
Паперову Царівну змайструвала дівчинка Ліза, але вона виросла і більше не грається в ляльки.
Царівна залишається самотньою – її паперові сусідки не звертають на неї уваги. А тут іще й підготовка до балу, який влаштовують ляльки-сестри. Царівна вирішує: настав час змін? Але чи зуміє вона змінити своє життя? І хто їй у цьому допоможе?

Лущевська, О. В. Собаки-каяки : книжка, що смішить і грається / О. В. Лущевська, Д. Бандаренка ; іл. К. Степаніщевої. - Київ : Маміно, 2024. - 38 с. : іл.
"Собаки-каяки"-книжка-розважайка. Її головні персонажі-слухняні, але дуже наполегливі собаки. Вони вміють відстояти своє місце та озвучити свої бажання. тож коли собак не беруть у водну мандрівку, встановлюючи заборони й обмеження, хвостаті натомість придумують свої правила. Які саме правила і знаки можуть установити слухняяні й наполегливі собаки? Читай у цій книжці. І хай вона надихає тебе дослуховуватися до своїх бажань і здійснювати їх!

Лущевська, О. В. Теплі речі для Татами / О. В. Лущевська, Д. Бандаренка ; іл. О. Драчковської. - Харків ; Ранок, 2024. - 31 с. : іл. : портр.
Для чого нам потрібні теплі речі? Звісно, щоб зігрітися! Кожен знає: якщо змерз, одягни шкарпетки чи светр. Та найтепліше, що є у світі, помацати не можна: приємні спогади, усмішки дорогих людей, їхню турботу й любов… Усі ці речі зігрівають наші серця, як шапки — вушка. Нумо разом шукати тепло на сторінках цієї книжки й усередині себе та ділитися ним з рідними.

Макаревич, М. Музична Україна : 12 українських композиторів ХХ-ХХІ ст. / М. Макаревич ; худож., авт. передм. Т. Животкова. - Київ : Агенція "ІРІО", 2024. - 59 с. : портр., іл.
Українці різних поколінь мають більше знати про свою рідну багату культуру, про свою музику, зокрема, про своїх академічних композиторів та їхні твори. Це підвищує нашу національну гідність й нашу стійкість щодо будь-якої пропаганди. Герої збірки: Микола Лисенко, Микола Леонтович, Віктор Косенко, Юлій Мейтус, Борис Лятошинський, Мирослав Скорик, Валентин Сильвестров, Євген Станкович, Олег Ківа, Володимир Зубицький, Ганна Гаврилець, Золтан Алмаші. У книзі поєднуються короткі есеї, що зосереджуються на найважливіших моментах із життя композиторів та їхньому внеску у розвиток української музики. Кожен розділ супроводжується QR-кодом на запис Youtube, який дозволяє прослухати один із знакових творів у виконанні видатних українських музикантів.

Мензатюк, З. Зимовий пікнік : оповідання / З. З. Мензатюк ; худож. А. Стрілак. - Чернівці : Букрек, 2024. - 31 с. : іл., портр.
Навіть на звичній зимовій прогулянці дітям цікаво геть усе: і чому сніг поскрипує, і що це за пташка співає, і чи їй не холодно, і що вона їсть? Такі відверті дитяча турбота й бажання допомогти птахам в нелегку зимову пору — їх варто плекати. Як це робити правильно, екологічно й так, аби не нашкодити — діти дізнаються з цієї розповіді.

Мензатюк, З. Планета диваків : оповідання / З. З. Мензатюк ; худож. Н. Куневич. - Чернівці : Букрек, 2024. - 67 с. : іл.
Михась Попадюк живе в країні, що вже не існує. Шкільні пригоди можуть здатися смішними чи незрозумілими у сучасному світі. Та головному герою і його друзям доводиться стикатися зі спадщиною радянського часу: обманом, схильністю до крадіжок, намаганням перекласти провину на будь-кого. У таку прикру реальність раптово потрапляє зоряний прибулець з далекої галактики. Знайомство з ним — це велика подія для Михася, а заразом, — чимале випробування на чесність, порядність та відданість. Як зреагував на земне життя космічний мандрівник і, найголовіше, — чи вдалося таки йому потрапити на потрібну планету?

Молдован, І. А. Подорож до супергероїв : оповідання / І. А. Модован ; худож. М. Ярошенко. - Чернівці : Букрек, 2024. - 49 с. : іл., портр.
"Подорож до супергероїв" - це розповідь про семирічного Тарасика, який має незвичне хобі - любить слухати оповідання та казки про славетних українців, які перемагали лиходіїв. Їх щовечора читають йому батьки. І хто б міг подумати, що скоро Тарас сам вирушить у подорож світом історії. У цій мандрівці читачі дізнаються, через що довелось пройти нашому народові, щоб жити в країні вільних і сильних людей. А ще - що відчуває сімя, коли тато залишає свою домівку і йде на війну. Ця історія щира та правдива, бо спирається на власний досвід автора.

Орлова, О. Бакотський скарб / О. Орлова ; іл. Л. Стецькович. - Київ : Портал, 2024. - 63 с. : іл.
У давнину Бакота була літописним містом із замком і скельним монастирем, згодом стала селищем на березі Дністра, а тоді назавжди зникла під водою. Ця книжка — плетиво трьох різночасових історій, об’єднаних пам’яттю і дитячими досвідами. Мал із родини ремісників, але його батько тепер служить у княжому війську. Хлопчик сумує за ним, прагне знайти скарб і опанувати власне ремесло. Ївга гостює в селі у бабусі. Тут вона зустрічає археологів і певна, що вони шукають скарб. Але що, як він не закопаний у землі, а стоїть на полиці в бабусиній хаті? Женя мріє про мандри й відкриття. З бабусею Ївгою вони їдуть до Бакотської затоки, де поховані рештки селища її пращурів, багатовікова історія і, можливо, навіть скарби…

Ольховська, О. М. Привіт, я з України / О. М. Ольховська ; іл. Є. Шивко. - Харків : Ранок : Кенгуру, 2024. - 31 с. : іл.
Видання адресоване учням молодшої школи. Від імені українських дітей книжка розповідає читачам найцікавіші факти про нашу рідну країну, найвизначніші досягнення. Те, чим пишається кожен українець і те, що на думку авторки має знати про Україну весь світ.

Ольховська, О. М. Уроки ЕКО-мисслення маленької ПО / О. М. Ольховська, Ю Єрьоменко ; іл. Є. Мякотіної. - Харків : Ранок : Кенгуру, 2024. - 79 с. : іл.
«Уроки ЕКО-мислення маленької По» – ілюстроване інформативне художнє видання, що допоможе розвинути у дітей екологічну самосвідомість, відповідальність за навколишній світ, критичне мислення. Головна героїня – шестилітня Полінка (скорочено – «По»), яка граючись із своїм старшим братом «школу» проводить йому та іноді батькам уроки. Легка та цікава історія захоплює читача та надає багато інформації щодо питань екології. Додаткові матеріали: інструкції щодо виготовлення власних екологічних іграшок; ігри та вправи для розвитку екологічної самосвідомості. Видання відповідає цілям сталого розвитку (захист екосистем на суходолі та водних екосистем, Зменшення змін клімату, Чиста вода та санітарія для всіх тощо).

Павлова, О. Українська абетка кота Інжира / О. Павлова. - Київ : ВЦ "Академія", 2024. - 34 с. : іл.
Вітайте — Українська Абетка Кота Інжира!
Де А — це Азов, Б — борщ, а В — Волонтерство.
Яскрава, патріотична, весела і ніжна.
В ній так багато любові, сили і краси. Її мета — розповідати малятам про українське з любовʼю, популяризувати спільне читання батьків та дітей, ділитися радістю та формувати цінності.

Поттер, Б. Кролик Петрик та інші історії : повне зібрання казок / Б. Поттер ; пер. з англ. О. О'Лір ; іл. авт. - Львів : Астролябія, 2019. - 351 с. : іл.
Кролик Петрик, його двоюрідний братик Веня Вухань, білченя Горішок, жабун Ярема Рибалка, качка-калюжниця Джемка… Ці та інші персонажі казок Беатрікс Поттер (1866–1943), англійської дитячої письменниці й малярки, вже давно стали улюбленими книжковими героями маленьких британців, а також дітей усього світу. Рідкісна спостережливість і багата уява авторки дали їй змогу створити напрочуд вдало стилізовані й зворушливо олюднені óбрази звірят. Її маленькі герої не завжди слухаються старших, часто-густо встрявають у різні халепи — і все-таки щасливо з них виплутуються, часом вирушають у мандри і, безперечно, мудрішають, — а деякі, переходячи з казки в казку, навіть дорослішають на наших очах і створюють власні родини. Зібрані в цьому виданні 23 прижиттєво опубліковані книжечки Беатрікс Поттер в українському перекладі — довгоочікувана перша зустріч українських дітей з творчістю видатної англійки.

Прудник, С. Казки Пущанського лісу / С. Прудник ; іл. Л. Федорченко. - Тернопіль : Богдан, 2024. - 207 с. : іл., портр.
Їжачок Пантулько і його друзі – дуб Жартун, мох Мохлик, равлик Мирко, білочка Грася, сорока Груня, ящірка Смарагдичка, мишка Карапка – живуть у звичайному незвичайному лісі. Що не день, то в них нова пригода. Весела й не дуже, тривожна, а часом і небезпечна, повчальна і навіть з викраденням. Вони разом катаються в трамваї, пишуть листа хворому хлопчику, рятують зимове довгоспання… Гуртом піклуються про рідний дім – Пущанський ліс. Навіть тоді, коли приходить війна… З кожній казці відомої української дитячої письменниці Світлани Прудник – свій сюжет із маленьким прихованим уроком, а разом вони складають книжку написаних правил життя. Не тільки для мешканців лісу... Насправді вони ведуть читача до людських цінностей: людяності, доброти, дружби, допомоги, справедливості, дбайливого ставлення до навколишнього світу і тих, хто в ньому живе. Ці казки – про важливість кожного життя на Землі.

Пуляєва, А. О. Справжні свята : путівник для найменших / А. О. Пуляєва ; намал. Д. Федченко. -  Харків : АССА, 2024. - 31 с. : іл.
Пориньте у святковий світ України разом із книгою «Справжні свята. Путівник для найменших»!Протягом довгих століть українцям насаджувалися чужі традиції святкування: Дід Мороз на Новий рік, заборона Різдва й головних його символів і багато іншого… Сьогодні ж, як ніколи, важливо повернутися до нашого справжнього святкового світу — надзвичайно багатого та цікавого. Ця книга розповідає про те, як насправді наші предки відзначали відомі свята протягом усього календарного року. Разом із нею найменші читачі… дослідять історію відомих свят і зрозуміють, наскільки давніми є їхні традиції; дізнаю
ться, які страви готували до столу українці багато століть тому; познайомляться зі справжніми українськими святковими персонажами, піснями та символами;  зрозуміють, чому нещодавно змінилися дати відзначення улюблених свят.

Савчук, Л. П. Смачний малюнок : вірші / Л. П. Савчук ; худож. В. Харченко. - Харків : Школа, 2007. - 79 с.
Ця книжка – черговий подарунок Людмили Савчук малюкам. На її сторінках малят чекають задерикуватий котик і поважний півник, веселий їжачок та багато інших персонажів.

Світова, С. Позахмарна історія / С. Світова ; худож. О. Шатохін. - Київ : КАЛАМАР, 2024. - 47 с. : іл.
Як зробити веселішим власне життя і розвеселити інших? В чому секрет щастя? Який найбільший скарб можна знайти кожного дня? На усі ці запитання знайде власні відповіді головна героїня цієї чудової історії. А ми разом із нею!

Світова, С. Чоловік, який рахував птахів / С. Світова ; худож. Г. Вергелес. - Київ : КАЛАМАР, 2024. - 55 с. : іл., портр.
Надзвичайно тепла і дотепна історія пошуку себе і свого місця в житті та в світі. Ця книга вчить «сповільнятися» і жити повне життя, робити хай малі й нібито непомітні вчинки, які разом змінюють життя на...

Сілакова, О. П'ять вершин / О. Сілакова ; іл. Л. Гусак. - Харків : Крокус, 2024. - 32 с. : іл.
У заповіднику,, Кам'яні Могили,, на Донеччині загубилося Лисеня. Шукаючи маму, звірятко навідує вершини давніх гір (Гостра, Жаба, Витязь, Панорамна, Південна),зустрічає різних мешканців заповідника( журавлів,гадюк,ящірок), блукає серед рідкісних степових рослин. Так, супроводжуючи маленького героя в його пошуках, ми поступово відкриваємо для себе цей неповторний край. Художня оповідь доповнена короткими пізнавальними довідками.

Скуловатова, О. Сміттярики : казкова екоповість / О. Скуловатова ; іл. Н. Бутенко. - Біла Церква : Час Змін Інформ, 2024. - 103 с. : іл.
У новій казковій екоповісті Олени Скуловатової на вас чекають пригоди сміттяриків, які живуть на звалищі. У книжці немає нудних повчань, але після її прочитання діти зроблять висновки про важливість сортування сміття, збереження екології й дбайливого ставлення до всіх живих істот.

Снігур, О. Як упіймати сніданок : коротка історія їжі / О. Снігур ; іл. Ю. Несміянової. - Київ : Портал, 2024. - 102 с. : іл.
Перед вами динамічний і дотепний екскурс в історію їжі від появи перших людей до сучасності. Поринаючи у смачний світ минулого, юні читачі дізнаються, як наші предки навчилися готувати, які страви та харчові продукти споживали в різні історичні епохи. Книжка розповідає, що їли перші племена, які населяли українські землі, як бенкетував Володимир Великий, що готували в походах козаки, коли винайшли борщ, чому монастирі були законодавцями гастрономічної моди, чим ласувала українська шляхта, які випробування пережила українська кухня у XX столітті, а також чим ми смакуватимемо у майбутньому. «Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі» стане чудовою та пізнавальною розвагою для сімейного читання, а також цікавим і змістовним помічником у школі.

Стронг, Д. Мій братик-телезірка летить у космос : повість / Д. Стронг ; пер. з англ. О. Стадника ; іл. Р. Кліффорда. - Львів : ВСЛ, 2021. - 161 с. : іл.
Джеремі Стронґ — один із найвеселіших дитячих авторів. Саме ця книжка належить до однієї з його найуспішніших серій про шалену британську сімейку, в якій дещо інфальтильний тато постійно має щонайхимерніші ідеї, скажімо, вже в першому томі він притягає додому справжнього живого алігатора, а у цьому — всього-на-всього вівцю, щоправда схожу на Елвіса Преслі. Та не це найголовніше у цій книжці, більш правдивою назвою якої була б «Сирочок, Помідорця та їхня сімейка в Америці». Свого часу Сирочок ще немовлям прославився на всю країну і за її межами, продемонструвавши свої сіднички під час випуску серйозних новин по телебаченню, і хоча хлопчик уже має поважних три роки, його популярність усе не згасає. Цього разу страшенно популярне відео з ним вирішують запустити у космос і з цієї нагоди усю сімейку запрошують на екскурсію до Америки, де вони відвідують чимало цікавих місць, а родзинкою їхньої американської пригоди стане можливість наживо спостерігати за запуском справжньої ракети!

Стронг, Д. Турецькі пригоди з близнятами : повість / Д. Стронг ; пер. з англ. О. Стадника ; іл. Р. Кліффорда ; обкл. О. Шатохіна. - Львів : ВСЛ, 2021. - 150 с. : іл.
«Турецькі пригоди з близнятами» розповідає про пригоди веселої британської сімейки на виїзді. Прийшла пора відпусток, і шалена родина обирає для відпочинку чарівне прибережне містечко Калкан на півдні Туреччини. Звичайно, нудно їм не буде: манюні близнята наче мають пропелери — вони ні секунди не можуть посидіти спокійно і постійно щось вигадують, а ще тягнуть до хати численну звірину. Цього разу жертвами їхньої любові до тварин стають троє кошенят, собака Карамелька та сухопутна черепаха, яку Помідорця підбирає під час відвідин античних руїн. Тримати тварин в їхньому готелі заборонено, тож звірят доводиться переховувати. І це не єдиний клопіт, який випав на їхню відпустку. Разом з ними в готелі живе інша британська сім'я — Ґрабноси. Вони одразу незлюбили нашу галасливу сімейку і, здається, заповзялися зіпсувати їм відпочинок. А ще ця книжечка розповідає про справжню організацію KAPSA, яка дбає про вуличних тварин у Калкані та в довколишніх селах і допомагає охочим забрати додому тваринку, яка їм сподобалася, навіть до іншої країни.

Тиліщак, В. З мамонтами і бізонами : як жилося людям у льодовиковому періоді / В. Тиліщак ; іл. Г. Вергелес, М. Соловйової. - Київ : Портал, 2024. - 87 с. : іл.
Первісні люди не залишили по собі письмових свідчень, тому складно уявити, що вони любили, чого боялися, із чого раділи. Однак історії про те, як усе починалося, бувають найцікавішими, і нам природно хочеться знати, звідки взялося людство та як йому велося в часи без каналізації, супермаркетів і громадського транспорту. Володимир Тиліщак, археолог і публіцист, розповідає захопливу історію про льодовиковий період, про людей, які жили в ньому, а також про те, звідки ми можемо дізнатися, якими вони були. У яких домівках мешкали наші далекі предки? Що їли і як роздобували цю їжу? У що вдягалися? Як розважалися? Яким було їхнє дитинство? І які дивовижні звірі жили навколо них? «З мамонтами і бізонами» відповідає на ці питання — і ще на багато інших.

Шашакова-Журавель, І. Озеро у Квітосіївському парку. Данаприки : повість-казка / І. Шашкова-Журавель ; худож. О. Кондратенко. - Біла Церква : Час Змін Інформ, 2024. - 134 с. : іл.
Маленькі чарівні істоти з потужною енергією полюбляють жити біля води. Вони звуться дана́приками на честь скіфської назви річки Дніпро «Данапр» («дан» — річка та «апр» — глибокий). Данаприки живуть в сучасному українському місті та, подібно до людей, є дуже різними. Так, комусь із них подобається дбати про довкілля, ділитись своєю позитивною енергією та розвиватись, а деяким більш до смаку зловтішатись та в різний спосіб (іноді дуже кумедно) капостити. Одного разу підступний данаприк — лиходій потрапляє до спільноти добрих данаприків з метою посіяти серед них заздрість та зруйнувати їх дружбу.

середа, 2 квітня 2025 р.

В небі жайворонок в'ється

2 квітня бібліотекарі нашої бібліотеки провели народознавче свято "В небі жайворонок в'ється" для учнів 1-А та 1-Б класу гімназії біотехнологій №177 у приміщенні гімназії (з міркувань безпеки). Учні ознайомилися з цікавим матеріалом про життя птахів, з цікавістю розгадували загадки, брали участь у вікторинах. Виготовивши паперового лелеку малюки приступили до народознавчого заклику весни. Активно та старанно повторювали слова заклику, топтали ряст та водили весняні танці: "Подоляночку" та "Кривий танець". Веселощі та сміх панували під час зустрічі. Вивчення і розуміння учнями давніх українських народних обрядів і звичаїв та їх збереження й поширення основна мета заходу.