Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

Невідома Україна

Країна Східної Європи — Україна, багата визначними пам’ятками, а тому приваблива для
туристів усього світу. Власне, кожен рік сюди їдуть тисячі людей, мета яких знайомство зі спадщиною світової культури. Дійсно, у країні є безліч унікальних місць, цікавих для відвідування. Все більше мандрівників звертають увагу на пропозиції відвідати місця маловідомі, але не менш унікальні. Найкрасивіші і найзагадковіші місця України найчастіше приховані від очей туристів і розкривають свої секрети тільки самим завзятим мандрівникам. то ж вивчайте, насолоджуйтесь, подорожуйте!

Парад природних дивовиж

Вишукані палаци та маєтки України

Невідомі водойми України

13 унікальних сіл

Плануючи відпочинок, багато хто з нас мріє про популярні курорти, забуваючи про більш доступне дозвілля, як, наприклад, поїздка в українське село. Що може бути краще первозданної природи і смачної здорової їжі? Зрештою, Україна завжди славилася своїми природними багатствами. Якщо ви в цьому ще не переконалися, то у вас є всі шанси.
Колочава, Закарпаття 
Село Колочава, протяжністю більше 40 км, називають одним з найдовших в Україні. Чудові гірські пейзажі з кришталевою мінеральною водою – далеко не всі переваги цієї місцевості. Адже Колочава відома як село десяти музеїв, тому їхати звідси ви будете з величезним багажем знань.
Бакота, Хмельницька область
Дивовижна місцевість. Бакота перекладається як «бажане місце». І дійсно, всі, хто тут побував, миттєво закохувалися у цей квітучий край. Раніше Бакота була столицею Поділля, але історія розпорядилася інакше. У 1255 році разом з приходом татаро-монгольського ярма поселення було фактично стерте з лиця землі. Згодом село відновили, проте у 1981 році у ході будівництва Новодністровської ГЕС населення було виселене, а місцевість затоплена. Сьогодні це село навіть не можна знайти на карті, і багато хто не знає, що тут знаходяться залишки скельного монастиря, створеного тим самим Антонієм, який заснував Києво-Печерську лавру.
Дземброня, Івано-Франківська область 
Дземброня – місце, де народжуються хмари. А все тому, що це одне з найбільш високогірних сіл в Україні. У пошуках натхнення сюди приїжджали Василь Стефаник і Леся Українка. Кажуть, що мальовнича місцевість села Дземброня надихнула Сергія Параджанова на зйомки культової кінострічки «Тіні забутих предків».
Мезин, Чернігівська область
Невелике живописне село під назвою Мезин розкинулося на високому березі Десни. Воно б не було нічим примітне, якби українські вчені не виявили тут велику стоянку епохи палеоліту. Археологічні знахідки поповнили численні музеї по всьому світу, а на місці розкопок утворився музей. Крім того, село Мезин є центром однойменного національного парку, створеного для охорони тутешніх деснянських висот, покритих лісом і прозваних «Мезинською Швейцарією».
Опішня, Полтавська область 
Справжня Мекка гончарства скромно причаїлася у невеликому селі, розташованому на кручах берегів Ворскли. Про Національний музей українського гончарства та Інститут керамології чули не всі. Побувавши в селі Опішня, ви матимете унікальний шанс познайомитися з історією гончарства, яке активно розвивається в цьому краї останні 3 тисячоліття. Не забудьте придбати опішнянську свистульку напам'ять.
Іза, Закарпатська область 
Побувавши у столиці гончарства, не можна пропустити центр лозоплетіння – село Іза. У цьому закарпатському поселенні народні майстри створюють справжні шедеври, які можна побачити лише тут. Також до Ізи приїздять, аби скуштувати смачного сиру, адже тут знаходиться сироварня «Бараново». Виготовлені в ній сири відомі на всю околицю.
Струсів, Тернопільська область 
Село Струсів багато мандрівників не включають у свій план подорожей і все через банальну відсутність інформації. Даремно, це місце має давню історію і відрізняється красивою природою. Тут можна побачити старовинний палац графа Голуховського в стилі ампір, печерну церкву, витесану в камені, і костел святого Антонія.
Кам'яне село, Житомирська область 
У цьому загадковому місці ніхто не проживає. Проте туристи часто навідуються до скам'янілого поселення, зокрема, щоб побачити так званий Божий слід – невелике заглиблення в камені, яке допомагає вилікувати багато захворювань. Виберіть Кам'яне село одним з пунктів своєї подорожі і познайомтеся з легендами, що розповідають про історію його появи.
Трикрати, Миколаївська область 
Трикратський край асоціюється з козацьким родом Скаржинських, чиє родове помістя досі збереглося. Саме тут народився відомий Віктор Скаржинський. Присвятивши своє життя ботаніці та лісництву, він займався насадженням штучних лісів. Завдяки йому зараз існує Трикратський ліс, що включає такі заповідні зони, як: «Літній хутір Скаржинського», «Василевська пасіка» і «Лабіринт». Недалеко звідси знаходиться Актовський каньйон, відомий також як «Долина диявола» або Малий Крим.
Розтоки, Чернівецька область 
У Розтоки приїжджають у пошуках червоної рути, адже саме цей край свого часу надихнув на створення відомої пісні. Але якщо цієї причини вам буде недостатньо, щоб приїхати сюди, то можете помилуватись ландшафтним заказником Буковинські водоспади Тут вирує сім водоспадів різної потужності і висоти – унікальне явище для Карпат.
Синевир, Закарпаття 
Це гірське село багате кришталевим повітрям, екологічно чистими лісами і головною перлиною Карпат – озером Синевир. Про це диво України мало хто не чув, до того ж за 6 км від прекрасного Синевира знаходиться єдиний у Світі музей лісу і сплаву. Побувавши тут, не забудьте відвідати популярний Каменецький водоспад.
Трипілля, Київська область 
Трипілля – всесвітньо відоме село. Славу йому принесли знахідки археолога Вікентія Хвойки, який у 1897 році розкопав поселення нікому невідомої на той час культури. Це відкриття стало справжньою сенсацією у світі науки. Познайомитися з історією трипільської культури можна не в одному, а в двох музеях села Трипілля: Обласному археологічному музеї і приватному музеї «Прадавня Аратта – Україна».
Ліски – «Полуничне село», Одеська область 
Село Ліски славиться величезними врожаями полуниці. Важко повірити, як невелике поселення в 1800 чоловік щорічно збирає більше 300 тонн полуниці.
Джерело: http://ua.igotoworld.com/ua/article/422_neizvestnaja-ukraina-unikalnye-sela.ht

Тур замками

Практично в кожній області України можна знайти стародавні споруди. Про багатьох ми знаємо давно, в інших навіть встигали побувати, але є й ті, які ховаються від наших очей і саме вони викликають найбільший інтерес. Сьогодні ми розповімо про маловідомі замках, фортецях і палацах України, в яких обов'язково варто побувати. Для тих же, хто вважає себе знавцем фортифікаційних споруд України, ми спеціально змінили назву замків і палаців. Цікаво, ви пізнаєте їх по фотографії і опису?

Палац Псарі

Знайти цей палац - не така проста задача. Сам він ховається в густій ​​лілового гаю, а дорога, що веде до нього, заплутана і складна. На сьогоднішній день від колишньої величі цієї споруди залишилися лише лабіринти покинутій розкоші. Важко уявити, що раніше все це належало гілки династії Потоцьких. Хоча, якщо підключити уяву, то в заростях ще можна розглянути прекрасне маєток, яке зберегло пам'ять про минуле.
Червоний замок
Цей замок завоював право називатися самим таємничим замком України. Все, що залишилося від колись величного і старовинної споруди - дві круглі зубчасті башти. Сьогодні можна тільки зітхати про його колишню розкіш. Сам палац був побудований ще в 9 столітті, пізніше повністю перебудовувався і тепер є нагадуванням про нині неіснуючому поселенні. Ще більшою таємничості цього місця додає те, що він усунутий від цивілізації. До нього веде лише одна грунтова дорога, яка в негоду перетворюється в непереборну.

Таврійська садиба
Це один з найцікавіших пам'яток Східної України і єдиний екземпляр палацово-замкової архітектури 19 століття, що дійшов до наших днів. Під'їжджаючи до палацових стін, проглядаються  зубчасті стіни і башти, увінчані шпилями. Цікаво, що на будівництво палацу пішло цілих 30 років. Кажуть, що під час ярмарку циганка наворожила господареві маєтку, ніби він буде жити до тих пір, поки будується замок, тому проект постійно перероблявся. Але як господар замку не намагався віддалити день завершення будівництва, коли воно, нарешті, настав - пророцтво збулося.
Мавританська перлина
Опори зруйнованого моста недалеко від цього місця вказують на те, що колись давно тут протікала річка. Сьогодні під старими руїнами видніється лише поле очеретів і невеличкий струмок, а трохи далі відкривається вид на непримітне село. Тільки придивившись можна побачити дивний шпиль - чи то верхівка церковного купола, то чи залишки якоїсь іншої споруди. Незнаюча людина не задасться зайвим питанням і навіть не здогадається, що якщо звернути з дороги, то його погляду відкриється приголомшливий мавританський замок.
Фортеця «Біля річки»
Все, що залишилося від цієї могутньої фортеці - самотня п'ятикутна вежа, що височіє на річковий скелі. Вражаюче, що про існування замку не знають навіть жителі прилеглих сіл, а колись давно він відігравав важливу роль в історії країни. Побудований в 17 столітті, замок складався з шести веж, оточених глибоким ровом. Це було відмінне укриття для місцевих владик. Втративши стратегічне значення, територія замку осиротіла і прийшла в повну непридатність. Однак любителі старовини люблять провідувати тутешні місця, тут відкриваються чудові види.
Надзбручанська фортеця
Якщо вам одного разу вдасться запримітити на березі річки Збруч густу лінію кам'яної мощі - знайте, що це одна із забутих подільських фортець. Замок, від якого сьогодні залишилися одні лише руїни, був зведений у другій половині 14 століття з метою оборони. Його товсті стіни стали в нагоді навіть під час кровопролитних боїв Першої світової війни. Ви напевно здивуєтеся, дізнавшись яку літературну кар'єру зуміла зробити ця фортеця. Для багатьох письменників вона стала справжньою музою і неодноразово згадувалася в різних творах.
Стрипський палац
У 14 столітті для будівництва цієї фортеці було вибрано скелясте піднесення біля річки Стрипа, де схили невеликої гори з трьох сторін стрімко обривалися і спрямовувалися до водам невеликого потоку. Це був величний замок овальної форми з перекидаються через річку мостом. Згодом палац почав втрачати оборонне значення. Місцеві жителі почали розтягувати його останки для будівельних потреб, поки від нього не залишився один каркас. Тепер час від часу сюди навідуються тільки цікаві туристи.
Руїни арочного замку
В околицях невеликого селища, оточеного величезними ставками, є замок, який дійшов до наших днів у вигляді фрагментарних руїн. Свого часу він зіграв значущу роль в історії. Наприклад, від стін саме цього замку йшов походом на Москву Лжедмитрій. У період Першої світової війни стіни фортеці значно постраждали через російської артилерії. Найкраще збереглася тільки частина південно-західних стін, хоча і вони не наближаються навіть до четвертої частини висоти початкових будівель.
Случ-Ікопотская фортеця
Вік цієї фортеці близько п'яти сотень років і при цьому вона не найстаріша в тутешніх краях. Незважаючи на те, що споруда була збудована на «чорному» шляху - однієї з головних доріг проходження татар, замок прекрасно зберігся. Тут ведуться археологічні та реставраційні роботи, багато що примикають до замку будови вже повністю відновлено.
Руїни замку на річці Случ
У 15 столітті на березі річки Случ височів могутній замок. Сьогодні в останніх обрисах важко вгадати, чим раніше служили ці стіни, залишається покладатися лише на власну уяву. Історики описують його як неприступну фортецю, але в 1708 році шведи все-таки зуміли її зламати. З тих пір замок більше не повстав з руїн. На даний момент самих руїн залишилося занадто мало, важко сказати, що з ними трапиться через десятки років.
Маєток Сакена
На жаль, історію про цей замок не вдалося зберегти для наших нащадків. Перші згадки про палац відносяться до 19 століття, коли їм став володіти граф Сакен. Пізніше маєток передавалося з руки в руки, а в радянські часи в ньому розмістився біохімзавод. Саме в цей період сталася пожежа, який фактично повністю знищила будівлю. Сьогодні територія колишнього палацу більше нагадує зону відчуження. Зберігся лише фасад без внутрішніх інтер'єрів. Можливо, коли-небудь це місце відреставрують, а поки лише залишається милуватися мальовничими руїнами.
Гербуртский фортифікаційний замок
Руїни оборонного замку височать на горі Стрілка. Він був споруджений поляками для захисту від набігів татар. Кажуть, що під стінами фортеці знаходиться мережа заплутаних підземних ходів, хоча перевірити це не представляється можливим, сьогодні вони все засипані землею. Але, згідно з легендою, десь там ховаються купи скарбів, захованих господарями замку. Інша легенда оповідає про привида, яке можна побачити в околицях. Тут нібито блукає дух молодої дівчини, яку турки якось замурували в одній зі стін.
Руїни замку на Сліпій горі
Перші згадки про фортецю відносяться до 1450-х років. Тоді споруда була ще дерев'яним, але під час нападу татар його спалили разом з усім поселенням. Існує навіть легенда, що оповідає про цю подію. Під час кровопролитної битви, коли вороги вже фактично взяли гору, на подвір'я вийшла молода княжна, одягнена у весільне вбрання. Її появі були настільки здивовані, що припинили бій. Княжна тим часом гордо пройшла повз захисників замку і їх ворогів, вона «обвінчалася зі смертю», кинувшись в колодязь, щоб не стати військовим трофеєм. Кажуть, що її дух і раніше охороняє тутешні місця.
Замок злісних дів
Історія цього замку складна і заплутана, особливо для людей далеких від історії. Ми поговоримо про походження його незвичайного назви. Отже, таке ім'я пов'язують з Елизаветою Баторі, яку ще називали Кривавою графинею і Чахтицьким чудовиськом. Вона прославилася винахідливою жорстокістю і звичкою влаштовувати лазневі дні, коли купалася в крові молодих дівчат. Не дивно, що її за це переслідували, тому вона намагалася сховатися в стінах цього замку. Багато хто говорить, що її привид досі блукає серед руїн і ближче до ночі тут лунають жіночі крики.
Замок Канко
Замок Канко розташований на скелястій терасі Чорної гори. Спочатку він був дерев'яною будівлею, яка потім перетворилася в кам'яний рицарський замок, що оберігає соляний шлях поблизу річки Тиса. Так він служив вірою і правдою близько 300 років, поки його не стали використовувати в якості монастиря. Що стосується назви, то тут існують дві версії. Одні кажуть, що деякий час його господарем був розбійник Канко. Але інша версія більш вірогідна і пов'язана з ченцями, які носили спеціальну верхній одяг з овечої вовни, що іменувалася «Канко».
Фортеця Сатан
Сьогодні серед руїн цієї фортеці гуляє тільки вітер, але це як і раніше дивовижна і цінна пам'ятка старовини. Достовірних відомостей про те, коли і завдяки кому виникла ця фортеця - не існує. Через недомовленості її походження оповите легендамі. Дорога до фортеці неблизька і важка. Вона проходить через занедбаний цукрозавод, який закінчується високими залізними воротами. На жаль, замок не зберіг своєї величі, залишилися лише старовинні товсті стіни і руїни декількох веж. Однак зі стін фортеці видніється запаморочлива панорама.
Цитадель Галицьких князів
На правому березі річки Дністер над містом височіють руїни старої фортеці. Про зачатки цієї споруди не згадує жоден хроніст. Багато хто вважає, що фортеця виникла в середині 14 століття, хоча є письмові докази, що свідчать про її існування вже в 1114 році. Відомо, що це був найбільший замок Галичини. Однак уже в середині 18 століття він перетворився в руїни. Сьогодні його відносять до значимих пам'ятників України і ведуть масштабні реставраційні роботи.
Замок-фортеця в долині Боржава
Це єдиний в Європі архітектурний зразок сільської садиби часів середньовіччя. Згідно з версією деяких дослідників, попередник цього замку був повністю дерев'яним і зведений в 11-12 столітті, проте немає ніяких письмових даних, що підтверджують цю інформацію. Потім в 15 столітті почалося будівництво нового палацу, виконаного на цей раз в камені. Дивно, наскільки добре замок зберігся, уціліли все його ключові будівлі. На даний момент активно обговорюється питання реставрації палацу.
Замойська фортеця
У фортеці є своя легенда, яка розповідає про часи облоги польськими військами. Після довгих кровопролитних боїв, коли поляки все-таки змогли проникнути на територію фортеці, вдова козацького сотника Мар'яна підпалила порохові погреби, підірвавши ворогів і знищивши замок. Від фортеці залишилася лише частина підземних ходів і одна єдина вежа, яку згодом перебудували на дзвіницю. Залишки цієї вежі - пам'ятник гордості, сміливості і волі українського народу, який захищав рідні землі будь-яку ціну.
Бериславський форпост
Сліди цієї фортеці - історичне свідоцтво боротьби між турецькими військами та українськими козаками. Побудована вона була турками в 15 столітті замість захопленої литовської митниці. Ворожі війська використовували її для того, щоб протидіяти козацьким походам по Дніпру і робити набіги на українські землі. У 1689 році війська Голіцина намагалися осадити фортецю, однак остаточно це вдалося зробити завдяки гетьману Мазепі лише в 1695 році. Сьогодні фрагменти цих руїн лише нагадують про колишні події.
Місто привидів
Це потужне кріпосне спорудження важко назвати фортецею і замком. Воно дуже не схоже на ті споруди, що нам відомі і є унікальною пам'яткою, яка до того ж прекрасно збереглася до наших часів. Форт свого часу використовували для протистояння між Росією та Австро-Угорщиною. Його спорудили для захисту львівських залізничних шляхів.
Під час Другої світової ходили чутки, що тут навіть проводили випробування секретної і ядерної зброї. На сьогоднішній день форт знаходиться в занедбаному стані і відомий як Місто привидів.
Звягель
Перший камінь цього замку був закладений власноруч князем Острозьким, який вирішив, що найкращим місцем для будівництва фортеці послужить лівий берег річки Случ. Ця подія відбулася в 16 столітті. Потім за часів ведення Визвольної війни руками українського народу замок зруйнували. Ці руїни довго перебували в тутешніх місцях недоторканими, поки люди знов не згадали про колишню могутність фортеці. На згадку про історичне минуле її вирішили відновити, хоча нинішні елементи зовсім не схожі на оригінальну будову.
Косий капонір
Ця земляна фортеця вважається другою за величиною в світі. Вона настільки велика, що довелося виселити мешканців цілого району, коли її будували. Саме будівництво зайняло майже 2 століття. Насправді, Косий капонір - це всього лише одна з частин фортеці. У ньому розміщувалося різне: вогнепальна зброя і бійниці, а особливе розміщення під кутом дозволяло проводити ефективний артилерійський вогонь. З середини 19 століття капонір служив в якості політичної в'язниці. Сьогодні, будучи найбільшим музеєм, тут можна розглянути всі темниці, знамениту «карету смертників», а також побачити численну зброю та інші цінні експонати.
Джерела:
  • otpuskplus.com.ua; 
  • swrailway.gov.ua.; 
  • tamtour.com.ua; 
  • invtur.com.ua.; 
  • turism.ucoz.ua.; 
  • ukrainaincognita.com.; 
  • panoramio.com/; 
  • iloveukraine.com.ua.; 
  • old-in-photos.livejournal.com.; 
  • andy-pix.livejournal.com.; 
  • snap.com.ua.; 
  • vsitury.com.ua.; 
  • photoukraine.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар