Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

Звичаї і традиції українського народу в контексті сучасності

Проект відродження культури і традицій українського народу, народознавчого
виховання

«Звичаї і традиції українського народу в контексті сучасності»


"Роде наш красний,
Роде наш прекрасний!-
Не цураймося, признаваймося..."

Рід, родина, народ... Якщо "народ", то безперечно - це наша Україна, наш український народ і ми всі її діти.
Немає для нас землі дорожчої за нашу землю, де живуть наші родини. І коли ми говоримо: "Мій рід, моя родина", то у кожного в душі народжується щось таке тепле, ніжне таке рідне і близьке. Бо ж це, перш за все, найближчі та найрідніші люди. Це - рідна домівка: хата, двір, сад, квіти, криниця з чистою джерелицею. Це - тихі пісенні вечори і сонячні росяні ранки. Це - вишиванки, це - казки і легенди, мудре народне слово. З усього цього зіткане наше життя, ми - частинка, галузка, гілочка свого великого родового дерева.
Хто забуває минуле, той не вартий майбутнього - справедливість цього вислову перевірена часом. Непросто зрозуміти те, до чого не був причетний, що сам не бачив і не відчував. Але не можливо пробачити сучасному українцю небажання осягнути цей багатющий шар народної культури. Прикро, коли народ забуває свої духовні традиції, народні звичаї, моральні засади.
"Нащадки пам'ять бережуть". Заповнюючи "білі плями" у своїх знаннях та латаючи порожнечі душі, тобто повертаючись обличчям до духовної культури свого народу, ми повертаємося до джерел, які живили його дух, оберігали чистоту душі, служили добрими охоронцями, у повсякденному житті.
Як зберегти і передати нащадкам усі ті найкращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом? Що треба зробити сьогодні, аби завтра лунала народна пісня, не всихало життєве джерело народної мудрості та творчості? Які зусилля треба докласти, щоб молодь не цуралася національного спадку, щоб не шукала на Заході собі ідеала? Такі запитання протягом багатьох років виникали у працівників бібліотеки імені В. Чапаєва для дітей.
Бібліотека вже має певні напрацювання. З 2006 по 2011 рік діяла Програма мовознавчого інформаційно-бібліотечного обслуговування "Українська мова - життя духовного основа". Популярним був гурток вишивки "Рукодільниця".
З 2019 року активно працює студія "Відчиняє двері казка"
Тому виходячи з потреб дітей в відродженні народних традицій бібліотека створила  проект відродження культури і традицій українського народу, народознавчого виховання "Дерево роду мого народу".

Мета проекту:
  • Популяризація літератури народозначої тематики
  • Формування народознавчо-обрядових традицій і застосування їх в житті дітей та їхніх сімей
  • Інформаційне забезпечення освітніх курсів "Українське народознавство" та "Історія України"
  • Збереження духовних і культурних цінностей, українських народних традицій, історії України
  • Формування і виховання національної свідомості і гордості, прагнення до відродження національної культури
  • Привернення уваги жителів району до українознавства

Родинна обрядовість

Українські обереги 

Народний календар

Народний гороскоп 

Варто прочитати

Заходи 2024 рік

Заходи 2023 рік

Заходи 2022 року

Заходи 2021 року

Заходи 2020 року

Немає коментарів:

Дописати коментар