3-го березня у Японії відзначають дивовижне і дуже красиве свято Хіна-мацурі, Свято ляльок або Свято дівчат. Назва свята походить від японського слова – 雛 (ひな, хіна) – це така маленька паперова лялька. У цей день у кожній родині, де є дівчинка, влаштовують виставку особливих ляльок. Ляльок виставляють на спеціальній підставці хінакадзарі, яка схожа на гірку, має 3, 5, або 7 сходинок і вкрита червоною тканиною. Кількість ляльок може бути різною, але 2 з них –
обов'язкові. На найвищій сходинці, на фоні позолоченої складної ширми, встановлюють Дайрі-сама або «пан заступник» – парні ляльки Імператора та Імператриці у дорогих парадних шатах з парчі або шовку. На Імператриці особливий церемоніальний одяг – 12 різнобарвних кімоно. Ці ляльки найдорожці та найгарніші у будь-якій колекції. По обидва боки від них стоять ліхтарики, а посередині – таця зі священним деревом, прикрашеним паперовими стрічками. На нижчих сходинках стоять ляльки придворних дам, які тримають посуд для пригощання саке; музик, що виконують старовинну придворну музику - гагаку) – тут є співак, барабанщик, флейтист; міністрів і сановників, охоронців та слуг – щонайменше 15 ляльок. Всі вони одягнуті у старовинні церемоніальні шати. На шостій та сьомій сходинках розташовують майстерно виготовлені мініатюрні речі, якими користівались при дворі: меблі, паланкін, візки, шкатулки, посуд та пригощання. Майстрування цих ляльок має давню історію, деякі експонати кіотських лялькових виставок були створені ще в добу Едо (1603 - 1867 роки). З тих часів на народження дівчинки їй традиційно дарують ляльку на Хінамацурі.
У цей день японські дівчата чепурно вбираються, ходять одна до одної в гості та пригощають подруг традиційними солодощами. Раніше свято Хінамацурі було хорошою можливістю родини вивести своїх дочок у світ, показати їх добре вихованими та кмітливими. Ляльки в родині досі передаються з покоління в покоління, дівчатам в цей день прийнято бажати щастя та розквіту.
Немає коментарів:
Дописати коментар