Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ ТА БІЙЦІВ АТО

вівторок, 2 січня 2018 р.

Новорічні листівки

Старі листівки на Новий рік, такі веселі і добрі, з відтінком ретро, в наш час стали дуже модними. Зараз мало кого здивуєш "блисткіткою-анімашкою", а ось старі новорічні листівки відразу викликають ностальгію і зворушують нас до глибини душі. 
Трохи історії…
З приводу появи перших радянських вітальних листівок існують деякі розбіжності. Одні джерела стверджують, що вперше вони були видані у 1942 році. За іншою версією, у грудні 1944 року із звільнених від фашизму країн Європи солдати почали надсилати родичам небачені досі барвисті іноземні новорічні листівки, і керівництво тих часів вирішило, що потрібно налагодити виробництво власної продукції. Як би то не було, але масовий випуск новорічних листівок почався тільки в 50-х. І нехай якість друку і яскравість фарб радянських листівок поступалися імпортним, ці недоліки викупалися оригінальністю сюжетів і високим професіоналізмом художників. Справжній розквіт радянської новорічної листівки настав у 60-х роках. Збільшилася кількість сюжетів: з’являються такі мотиви, як освоєння космосу, боротьба за мир. Зимові пейзажі вінчали побажання: «Нехай Новий рік удачу в спорті принесе!». Незмінним залишалося одне: тепла і душевна атмосфера, створювана цими чудовими листівками Новорічні листівки радянських часів донині продовжують зігрівати серця людей, нагадуючи про колишні часи і святковому, чарівний запах новорічних мандаринів. Старі листівки з Новим Роком — щось більше, ніж просто частина історії. Ці листівки радували радянських людей багато років, найщасливіші хвилини їх життя. Ялинки, шишки, щасливі посмішки лісових персонажів і білосніжна борода Діда Мороза — все це невід’ємні атрибути новорічних радянських вітальних листівок. Їх купували заздалегідь штук по 30 і відправляли поштою по різних містах. Наші мами і бабусі знали авторів картинок і полювали за листівками з ілюстраціями Ст. Зарубіна або Ст. Четверикова й роками зберігали в коробках з-під взуття. Вони дарували відчуття наближається чарівного свята Нового року. Сьогодні старі листівки — це святкові зразки радянського дизайну і просто приємні спогади з дитинства. 
До вашої уваги ретро-виставка "Новорічні листівки", матеріали для якої нам любязно надала мешканка нашого району, колекціонерка Вікторія Сліпченко.

Немає коментарів:

Дописати коментар