Київ у кожного свій. Прекрасний і величний, граційно витончений і шляхетний...До вашої уваги книжкова серія "Твій Київ" видавництва "Либідь". Знайомлячись із книжками , ви зануритесь у неповторну ауру давнини і сучасності. Перед вами постанутьісторичні скарби, навіть цікавіші за легенди. А ваше місто розкриє чимало таємниць, здивує і зачарує.
Поділ із цілковитою підставою іменують магдебурзьким серцем Києва, шануючи ознаку традиційної європейськості. Багатий на фактаж і яскраві постаті культурологічний нарис історика І. Гирича - одна з розвідок серії «Твій Київ». Книжку ілюстровано архівними світлинами й сучасними зображеннями пам’яток унікального історичного району столиці.
Гирич, І. Б. Околиці історичного Києва / Ігор Гирич. - Київ: Либідь, 2017. - 80с.: іл.
Гирич, І. Б. Околиці історичного Києва / Ігор Гирич. - Київ: Либідь, 2017. - 80с.: іл.
Мало хто з мешканців «спальних районів», що постали на місці заміських селищ, дач, знає, які архітектурні витвори колись милували око там, де височать сучасні хмарочоси, які видатні люди жили в тій чи тій місцині. Відомий києвознавець Ігор Гирич цього разу поведе читача Куренівкою і Пріоркою, Пуща-Водицею і Деміївкою, Чоколівкою і Шулявкою, Лук'янівкою і Святошином…
Гирич, І. Б. Під захистом святого Володимира. Університет та його околиці / Ігор Гирич. - Київ: Либідь, 2014. - 80с.: іл.
Ця книжка є своєрідною лоцією для мандрівця одним з найцікавіших районів старого Києва - університетськими кварталами. Місцевість, де в ХІХ ст. постали споруди Університету святого Володимира, приваблює не лише своїм архітектурно-мистецьким обличчям: вона зберігає безцінну історичну пам'ять. Саме в околицях університету кристалізувалося громадське життя України модерного часу, саме тут формувалася новітня українська інтелектуальна еліта. Про це й розповідає автор, прямуючи разом із читачем чудовими вулицями Паньківщини, бульваром Шевченка та прилеглими до нього кварталами. Для широкого читацького загалу.
В цій книжці йдеться не про одну якусь вулицю чи історичну пам'ятку, а про цілий квартал. Щоправда, звичайнісінький квартал "у місті Ярослава". Довільно вибравши маршрут прогулянки, ми так само довільно вибираємо і напрямок - від початку Золотоворітської вулиці і далі за годинниковою стрілкою - Ярославів Вал, Стрілецька й Рейтарська. Ця місцина - живий музей минувшини, своєрідний документ епохи. І все тут безконечно близьке, хвилює й бентежить.
Один квартал Старого Міста
Малаков, Д. Від «міста Ярослава» до Либеді / Дмитро Малаков. - Київ: Либідь, 2017. - 72с.: іл.
Цього разу знавець київських старожитностей поведе читача вулицею Олеся Гончара, а далі через площу Перемоги Старовокзальною. Закінчується подорож біля живописної річки Либідь. Автор, як завжди, не тільки розповідає про історію забудови та архітектурні пам’ятки старовинного куточка столиці, а й «олюднює» їх, відтворюючи соціальну й культурну атмосферу Києва різних часів.
Книжка ця про вулицю, що має напрочуд промовисту назву - Костьолна. Коротенька, всього 307 метрів, вона тим часом справжня енциклопедія архітектурних стилів. Належить до особливого "просторового" типу київських вулиць, розташованих на схилах гір. А ще - між Костьольною, кількома сусідніми вулицями і Володимирською гіркою існують цікаві, навіть несподівані зв'язки, про які захопливо розповідає це видання.
Третяков, А. Привіт з Хрещатика / Аркадій Третяков. - Київ: Либідь, 2015. - 80с.: іл.
Книжка запрошує до прогулянки головною вулицею столиці України у двох вимірах - історичному та сьогоденному. Цікаві подробиці про хрещатицькі будинки, їхніх творців і мешканців, котрі формували неповторне обличчя візитівки Києва, є теплим сантиментом місту.
Немає коментарів:
Дописати коментар