Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

четвер, 31 серпня 2023 р.

Про шкільну освіту у різних країнах світу

Шкільна освіта є тією базою, на фундаменті якої будується якщо не професійне життя людини, то принаймні її можливість обрати майбутню спеціалізацію вищої освіти. Але при цьому шкільна пора має немало особливостей у різних країнах світу. Іноді йде мова саме про тонкощі системи викладання, а інколи — про особливості менталітету народів далеких країв, що теж відображається на навчальному процесі. В деяких країнах існують такі шкільні правила та звичаї, які здаються нам незвичними, дивними, а іноді і геть неправильними.
  • В’єтнам і йога
У в’єтнамських школах день обов’язково починається з заняття йогою. Майже годину перед початком уроків, діти всім класом займаються йогою, сидять в позі лотос, роблять дихальні вправи й слухають вчителя. Вчитель в цей час розповідає притчі та ділиться мудрістю. В’єтнамці впевнені, що йога позитивно впливає на навчання дітей, підвищує концентрацію і знімає тривожність. Не кажучи вже про те, що значною мірою укріплює здоров’я.
  • Великобританія і привіт
У британських школах дітям віком від 11 до 18 років заборонено вживати сленг. І мова йде не тільки про молодіжні приколи, але й про такі прості слова, як «привіт». Замість «привіт» діти мають говорити «добрий день» або «добрий ранок». Британці вважають, що в час, коли дитина найактивніше вбирає в себе нові знання, варто насичувати розум літературною мовою і складними правилами спілкування. Це розширює словниковий запас і робить дитину інтелектуально стабільнішою у дорослому віці.
  • Італія і зміна шкіл
В Італії після початкової школи дитина переходить в середню школу. Але це інша школа, розташована в іншому місці. З іншими вчителями та іншими однокласниками. Те ж саме відбувається при переході з середньої у старшу школу. На думку італійців, таким чином дитина вчиться бути гнучкою, не боятися змін і пристосовуватися до нових умов.
  • Китай і спортивні костюми
Китайські школярі проводять в школі майже весь день, аж до самого вечора. Дитина має бути сконцентрована на уроках, і ніщо не має її відволікати. Через це дорослі вирішили не зациклюватися на шкільній формі, а надати перевагу чомусь більш зручному. Тому у багатьох школах Китаю можна побачити дітей у спортивній формі. Вона може бути різних кольорів, з емблемою школи або особливим візерунком школи. Але найголовніше – вона має бути зручною.
  • Нова Зеландія і інтернет
Поки у всьому світі дорослі намагаються відволікти дітей від гаджетів, новозеландські школи вже з 5 років знайомлять дітей з комп’ютером. Дітей вчать будувати прості графіки, креслення і малювати малюнки. До третього класу діти вже самі викладають свої роботи в мережу. Школярі середньої і старшої школи активно ведуть блоги, де виражають свої думки. Уряд і міністерство освіти Нової Зеландії підтримують і заохочують ці дії. Так виховують вільних людеї, здатних відстоювати та нести відповідальність за свою позицію.
  • Швеція і тактовність
Якщо дитина отримує погану оцінку, то шведські вчителі ніколи не говорять про це при інших дітях. Те ж саме стосується будь-яких зауважень, щодо кризових ситуацій у дитини. Вчитель завжди проводить виховні бесіди сам на сам з учнем. Цікаво, що якщо дитина не встигла вчасно виконати домашнє завдання, її також не сварять. І коли учень здає домашнє завдання пізніше, то оцінку не знижують.
  • Нідерланди і дорослі теми
Голландським дітям вчителі розповідають зовсім не дитячі теми. В середній школі достатньо часу приділяється профілактичним бесідам щодо сексу, алкоголю і наркотиків. В дітях виховують обережність і відповідальність щодо цих делікатних тем. Діти не тільки слухають, що розповідає вчитель, але й пишуть контрольні роботи з цих тем.

Немає коментарів:

Дописати коментар