26 лютого, в Україні вшановують шосту річницю окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. Цей день відзначається відповідно до Постанови Верховної Ради України №3807 від 2 лютого 2016 року "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2016 році". До уваги наших користувачів була підготована фотовиставка "Кримчани на захисті української державності".
Блог бібліотеки для дітей імені І. Світличного ЦБС Солом'янського району міста Києва
- Головна сторінка
- Про нас
- Ім'я бібліотеки
- Проектна діяльність
- Звичаї і традиції українського народу в контексті сучасності
- Моє багатство- рідна мова
- Українські письменники-сучасним дітям
- Школа грамотного читача
- Книжкові новинки
- Варто прочитати про звичаї та традиції українців
- Київ. Incognita: за лаштунками таємниць
- Невідома Україна
- Українські обереги
- "Вуаля!" - креатив-лабораторія
- Літературні портрети
- Народний гороскоп
- Родинна обрядовість
- Народний календар
- Для дівчаток
- Для хлопчиків
- Афіша
- Вікторини, ігри, кросворди
- Архів віртуальних довідок
- Єднаємось заради перемоги
ПОДЯКА
ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ
середа, 26 лютого 2020 р.
вівторок, 25 лютого 2020 р.
Реквієм Небесній сотні з Тетяною Лавинюковою
Україна згадує героїв Майдану, горять свічки пам'яті, лунають пісні, присвячені героям, говорять очевидці та учасники тих подій. Ось і до старшокласників гімназії №178 завітала цікава людина, справжня свідома громадянка України-Тетяна Лавинюкова. Тетяна Григорівна розповіла присутнім, як виникла і реалізувалася ідея створення і видання збірки "Поетична енциклопедія. Герої Майдану". В цій збірці короткі дані про кожного загиблого Героя Майдану та поезія-присвята. Учні уважно слухали розповідь, задавали питання, які їх цікавили і дякували за те, що з'явилась ця поетична збірка, екзепляр якої пані Тетяна подарувала нашій бібліотеці.
понеділок, 24 лютого 2020 р.
Казка про українську мову
23 лютого на 11 годину ранку казка вкотре відчинила двері для наменшеньких користувачів нашої бібліотеки. Цього дня наша зустріч була присвячена Дню рідної мови. Ми читали казку Зіновія Квіта "Казка про українську мову" Прослухавши казку всі присутні зійшлися на тому, що українська мова і солов'їна, і барвінкова, і калинова. На завершення зустрічі дітки активно ліпили з пластиліну калинове гроно, як символ мови, як символ України.
пʼятниця, 21 лютого 2020 р.
Чисті душі, що злетіли в небо
Вже шість років Україна живе іншим життям, іншими цінностями після тих подій, які розділили історію нашої країни на до і після. Близько двох тисяч осіб вийшло на Майдан Незалежності з акцією протесту, після оприлюднення урядом Азарова рішення щодо призупинення процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Саме тоді, в перший день, народилося гасло “Україна – це Європа”, наш шлях – до європейських цінностей. Основною рушійною силою на Майдані була молодь і студентство. Саме вони змусили змінюватися все суспільство. Високу ціну заплатила Україна за свій європейський вимір на Майдані. Найбільш жорстоке протистояння відбулося між “беркутівцями” і патріотами країни 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, де переважно від куль снайперів, загинула майже сотня повстанців. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молоді, ті, хто лише починав жити. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати Небесна сотня. До цієї сумної дати в нашій бібліотеці була підготована виставка-пам'ять "Читсті душі, що злетіли в небо".
пʼятниця, 14 лютого 2020 р.
Валентинка в подарунок
14 лютого-в День Святого Валентина до нашої бібліотеки поспішали малята старшої групи ДНЗ №172 на майстер-клас "Валентинка в подарунок". Цікаву валентинку, яка складалась із сердечок різної форми, діти з великим задоволенням взялись виготовляти. Працювали, працювали і вийшов такий собі симпатичний зайчик-валентинка. Під час роботи працівники бібліотеки ознайомили вихованців садочка з історією виникнення цього свята. З яскравими валентинками в руках, з гарним настроєм діти залишали нашу бібліотеку,
понеділок, 10 лютого 2020 р.
Тема кохання в українських казках
І знову в нашій бібліотеці "Відчиняє двері казка" для самих маленьких користувачів та їх батьків. 9 лютого діти слухали українську народну казку "Про морського царя та його дочок". Чого тільки не прийшлось витримати головному герою, щоб одружитись з самою гарнішою дочкою морського царя! Тема кохання була продовжена при наступному майстер-класі. Діти із задоволенням виготовляли святкові валентинки. Далі ще було спілкування, спільні ігри та розваги. Батьки теж спілкувались, читали, як дитячі книги, так і літературу для дорослих. З гарним настроєм полишали бібліотеку цієї неділі як діти так і батьки.
субота, 1 лютого 2020 р.
Ювіляри-2020. Лютий
До вашої уваги-інформація про видатних українських діячів літератури. культури і мистецтва - ювілярів лютого.
1 лютого
125 років від дня народження Андрія Петровича Ковалівського, українського історика, етнографа, сходознавця. Народився в с. Розсохуватому поблизу Золочева на Харківщині в родині педагога. Походив з козацького роду
Ковалівських (ХVII ст.). Вищу освіту здобув у Лазаревському інституті східних мов
(Москва) і на історико-філологічному факультеті Харківського університету, які
успішно закінчив на початку 20-х років. Ще в студентські роки він захопився творчістю Григорія Савича Сковороди, внаслідок чого з’явилися його праці про цього славетного українського філософа і письменника. У 30-ті роки ХХ ст. поряд з плідними дослідженнями, присвяченими арабським джерелам, також розгорнулась активна громадська діяльність ученого, спрямована на розвиток українського сходознавства. Так, Андрій Петрович став одним з фундаторів Всеукраїнської наукової асоціації сходознавства (ВУНАС), яка встановила і підтримувала контакти з понад 90 науковими структурами СРСР і зарубіжних країн Сходу. Ковалівський був членом редакційної колегії часопису “Східний світ” (згодом “Червоний Схід”), завідувачем навчальної частини Харківських курсів східних мов, старшим науковим співробітником Українського науково-дослідного інституту сходознавства (УНДІС) у Харкові. Проте сокири сталінських репресій уникнути йому не вдалося... Лише в 1944 р. вчений дістав можливість повернутися до науково-педагогічної діяльності, спочатку в Саранському педагогічному інституті в Мордовії, а згодом – у педагогічному інституті та університеті в Харкові. Водночас він перебував у докторантурі Інституту сходознавства АН СРСР. Успішно захистивши в 1951 р. в Інституті сходознавства АН СРСР докторську дисертацію про Ібн-Фадлана, А. П. Ковалівський очолив з того ж року кафедру історії нового часу Харківського університету, а з 1964 р. і до своєї кончини він був завідувачем кафедри історії середніх віків. До останніх днів свого життя (помер 29 листопада 1969 p.) цей видатний вчений, великий трудівник, палкий патріот, людина надзвичайного творчого обдарування, виняткової скромності А. П. Ковалівський самовіддано служив українській історичній науці, сходознавству, всіляко сприяючи їхнім звершенням і досягненням.

2 лютого
120 років від дня народження Мануїла Йосиповича Шехтмана, українського живописця. Мануїл Шехтман народився в селі Липники (нині Житомирська область України) в єврейській родині. Дитинство провів у діда в Норильську, там він навчався в хедері. У 1913-1920 роках Шехтман навчався в Київському художньому училищі. З 1922 по 1926 рік навчався в Київському художньому інституті (майстерня М. Бойчука). У 1919-1921 роках співпрацював з відділенням єврейської організації Тарбут в Києві, брав участь в оформленні декількох спектаклів її театральної студії «Омманут». У 1925-1927 роках був викладачем малювання в Київському єврейському сирітському будинку. З 1926 року член Асоціації революційного мистецтва України, брав участь в декількох її виставках. У 1928 році разом з іншими художниками «бойчукістів» (послідовниками М. Бойчука) брав участь у розписі Селянського санаторію ім. ВУЦВК в Одесі. З 1928 року був завідувачем постановочної частини Київського єврейського театру робітничої молоді ( «Югарт»), брав участь в оформленні низки вистав. З 1929 року - завідувач художнім відділом Одеського музею єврейської культури. На початку 1930-х років почалася розгромна кампанія проти «бойчукістів», після чого Шехтман був відсторонений від усіх посад. У 1934 році переїхав до Москви, де влаштувався на роботу в бригаду з оформлення святкових ходів і парків. У 1939 році брав участь в оформленні спектаклю «Гершеле Гершеле Острополер» в ГОСЕТі.
Після початку Великої Вітчизняної війни пішов добровольцем в ополчення. Загинув у 1941 році в битві за Москву.
Серед його творів - картини «Діна» (1926), «Мати» (1927), «Погромленние» (1927), «Переселенці» (1929), «Жахи війни» (1938).
4лютого

5 лютого
170 років від дня народження Остапа Степановича Терлецького, українського громадсько-політичного діяча, літературознавця, публіциста. Народився 5 лютого 1850 р. в с. Назірна поблизу Коломиї на Станіславщині (нині Івано-Франківська область) у родині священика. Після закінчення гімназії у 1868 р. вступив на філософський факультет Львівського університету, де вивчав також історію. Отримавши диплом у 1872 р., працював у бібліотеці Віденського університету, а 1878 р. вступив на його юридичний факультет, який закінчив у 1883 р., склавши іспити на доктора юриспруденції. У Відні О. Терлецький став членом академічного товариства українських народників «Січ». У 1874 р. брав участь у роботі Археологічного з’їзду в Києві. Терлецький виступав у журналах «Світ», «Житє і слово» та інших виданнях як прогресивний історик, критик, економіст. Разом із С. Подолинським організував у Відні видавництво соціалістичної літератури українською мовою, за що в 1876—1877 рр. був притягнений до суду. У своїх працях О. Терлецький з демократичних позицій висвітлював найзлободенніші проблеми Галичини, особливу увагу приділяючи аграрному питанню. Він критикував тих економістів, які вбачали причину тяжкого становища селянства в його особистих вадах: пияцтві, лінощах тощо. У статті «Лихва на Буковині» (1878) він писав, що саме економічні злидні спричиняють моральний і духовний занепад людини. На думку вченого, розв’язати аграрне питання можливо революційним шляхом. За існуючого ладу він пропонував створювати господарства, засновані на громадській власності на землю. Світогляд Терлецького значною мірою позначений впливом марксизму. Він критикував капіталістичні відносини, пов’язуючи майбутнє суспільства із соціалізмом. Зокрема, у статті «Робітницька плата і рух робітницький в Австрії в послідніх часах» (1881) він робить висновок, що поліпшити своє становище робітники можуть, лише покладаючись на самих себе, «на свою власну силу». У 1890 р. в Галичині разом з І. Франком заснував Русько-українську радикальну партію, що об’єднала українських селян і ремісників. Терлецький виступав за возз’єднання всіх українських земель, вважаючи, що це можливо лише за умови, коли всі прогресивні сили діятимуть разом, коли боротьба широких народних мас стане організованою. Останні два десятиліття свого життя Терлецький майже повністю присвятив вивченню історії суспільних відносин і суспільної свідомості галицьких українців у період кризи панщинного господарства — з кінця XVIII до середини XIX ст. («Галицько-руське письменство 1848—1865 рр.», 1903). Помер 22 липня 1902 р. у Львові.
6 лютого

8 лютого
90 років від дня народження Діани Гнатівни Петриненко, української співачки, педагога. Народилася в с. Білоусівка, що на Полтавщині (тепер відноситься до Драбівського району Черкаської області). Закінчила Київську державну консерваторію(клас професора М.І.Єгоричевої) у 1955 році (з 1985 року - її професор)- тепер це Національна музична академія України імені П.І. Чайковського.Виховала цілу плеяду гарних співаків,серед яких-співачка зі світовим ім'ям Людмила Монастирська. Протягом 1962 р. - 1985 р. була солісткою Київської державної філармонії (Національна філармонія України). Популярна співачка і в Україні, і в світі (лірико-колоратурне сопрано). З концертами побувала в усіх куточках України, також представляла українську пісню у багатьох країнах світу. Діана Петриненко виконує українські народні пісні, твори вітчизняних та зарубіжних авторів. Діана Гнатівна - мати видатного українського музиканта, співака та композитора Тараса Петриненка. Є лауреатом Державної премії УРСР імені Т.Г. Шевченка (1972 р.), а також їй присвоєно звання "Народна артистка СРСР" (1975 р.). На батьківщині(звідси коріння її роду і тут пройшло її дитинство) Діани Петриненко - в с.Сазонівка Оржицького району Полтавщини проводиться Обласний конкурс вокалістів на приз Діани Петриненко, у якому співачка приймає участь, як член журі та почесний гість.Її брат Іван Паливода,викладач Київського музучилища імені Р.Глієра-вихователь знаменитої співачки Вікторії Лук'янець. Вільний час Діана Гнатівна присвячує квітам на дачі(яку звела сама,рано залишившись вдовою) в с.Халеп'ї,що поруч знаменитого Трипілля на Київщині.
11 лютого

13 лютого
90 років від дня народження Василя Петровича Полоника, українського скульптора. Народився 13 лютого 1930 року в селі Привілля Донецької області. Закінчив Луганське художнє училище (1950), Київський художній інститут (1956). Вчителі з фаху - В. Мухін, М. Лисенко. Член КПРС. Працював в галузі станкового та монументального скульптури. Основні твори: «У забої» (1956); «Шахтар Донбасу», «Портрет матері»; портрет Героя Соціалістичної Праці В. Зубова (1957); «Васко» (1958); «Петько»; «Іра» (I960); «Сапер» (1965); «Голова шахтаря» (1967); пам'ятник В. І. Леніну в Макіївці (1970) та інші. Брав участь у виставках республіканських і всесоюзних з 1957. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1968). Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани» і медаллю.
16 лютого
110 років від дня народження Павла Микитовича Маляра, українського письменника, журналіста, видавця, громадсько-політичного діяча (США). Народився Павло в Миргороді. Батьки хлопця у 1931 р. були розкуркулені, тому багато поневірявся. Із 1936 по 1941 р. навчався на філологічному факультеті харківського державного університету ім. О. М. Горького. Із окупованого Харкова повернувся у Миргород. Влаштувався на роботу в Миргородську газету «Відродження», яка пропагувала ідеї самостійності української нації. Там він друкував твори націоналістичного спрямування. Наприклад, «До назв Україна, Русь». Павло Маляр в харківській окупаційній газеті надрукував статтю «Мазепа чи Хмельницький». У цьому творі Маляр розмірковує про те, який державний лідер потрібний Україні, чи такий як Мазепа, чи такий, як Хмельницький. Хлопця викликали на допит у гестапо. Допитувалися, до якого крила націоналістів – бандерівського чи мельниківського належить. Друзі попередили, що гестапо має намір його розстріляти. Павло змушений був втікати туди, де його не шукатимуть. Виїхав як остарбайтер у Німеччину. Після війни емігрував у Америку.Ступінь магістра отримав у Сиракузькому університеті. Маляр – автор добірки новел «Над шляхом битим», збірки оповідань «Щастя». 1954 р. світ побачила повість «Хліб» у двох частинах. У 1965-1967 рр. з’являється друком його роман-трилогія «Золотий дощ». Пізніше друкує збірку оповідань та новел «Книжка про те, як живуть легенди».
100 років від дня народження Олега Йосиповича Зуєвського, українського поета, перекладача, літературознавця (Канада). Народився 16 лютого 1920 р. в містечку Хомутець Миргородського повіту на Полтавщині.З 1936 по 1938 рр. Зуєвський вчився в газетному технікумі в Харкові. Технікум був реорганізований в Інститут журналістики і він там продовжив навчання до початку війни. Перші поетичні спроби з'явилися у газеті «Юний ленінець», альманасі КІЖу та «Літературному журналі». Під час окупації працював у редакції «Миргородських вістей», де публікував свої вірші, оповідання, статті, пізніше друкувався у празькому часописі «Пробоєм». Після війни Зуєвський опинився у таборі для переміщених осіб у Ауґсбургу, де продовжував свої літературні студії в таборній періодиці «Наше життя», «Нове лицарство», «Світання», «Арка». В еміграції з 1943 року: спочатку в Німеччині, а з 1950 – у США (Філадельфія). З 1966 – у Канаді. Року 1947 у Мюнхені вийшла перша збірка поезій О. Зуєвського «Золоті ворота», яку вітала літературна критика в особі чільних її представників у діаспорі — Юрія Шевельова (викладача О. Зуєвського по КІЖу) та Володимира Державина. У 1949 р. О. Зуєвський з дружиною змушений був переїхати до США. Як і більшість творчої інтелігенції, яка мала бажання отримати вищу освіту, мав заробляти на неї важкою фізичною працею, а ввечері слухати лекції в Пенсільванському університеті. Тому друга поетична збірка О. Зуєвського «Під знаком Фенікса» з'явилась лише за одинадцять років, у тому ж мюнхенському видавництві «На горі». Здобувши ступінь доктора «філософії», О. Зуєвський викладав російську мову і літературу в Фордгамському та Ратгерському університетах США. З 1966 року — він професор славістики Альбертського університету, де пропрацював понад 25 років. Помер у Едмонтоні, перепохований у Житомирі. Книжкова колекція та архів професора Олега Зуєвського подаровані його донькою Т. Зуєвською науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія».
17 лютого

120 років від дня народження Миколи Івановича Супруненка, українського історика. Народився у Полтаві у робітничій сім'ї. Брав участь у Громадянській війні. З 1921 року на громадській, потім на партійній роботі. 1937 року закінчив Інститут червоної професури при ВУЦВК (Харків, Київ). У 1937–1941 роках працював в Інституті історії України АН УРСР (з 1953 року — Інститут історії АН УРСР) ученим секретарем, у 1941–1954 роках — старшим науковим співробітником, у 1955–1984 роках — завідувачем відділом. Жив в Києві по вулиці Коцюбинського, 9, квартира 3. Автор праць з новітньої історії України; зокрема доби 1917—1920 років, написаних на основі джерельних матеріалів, але обмежених офіційною партійно-радянською доктриною. Опублікував понад 170 наукових праць. Головні з них: «Розгром денікінщини на Україні» (1942), «Україна в період іноземної воєнної інтервенції і громадянської війни 1918—1920 pp.» (1951, друге видання — 1961), «Украина в Великой Отечественной войне Советского Союза 1941—1945» (1956), «Очерки истории гражданской войны и иностранной военной интервенции на Украине 1918—1920» (1966). «Історія України. Короткий курс» (1941, спільно з С. Белоусовим, К. Гуслистим, Ф. Ястребовим, М. Петровським). Помер 11 вересня 1984 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі.
18 лютого
120 років від дня народження Оксани Андріївни Петрусенко [справж. – Бородавкіна (1900–1940)], української співачки. За іншими даними народилася 17.02.1900 р.). Народилася в с. Балаклія в селянській родині. Артистичну діяльність почала на аматорській сцені 1917 в Севастополі. З 1918 працювала в трупі Херсонського державного побутового українського музично-драматичного театру. З 1921 виступала в українських музично-драматичних трупах в Україні, Поволжі і Заволжі. Як оперна співачка дебютувала 1927 в опері "Черевички" (П.Чайковський) у Казанському оперному театрі. Працювала в оперних театрах Баку (нині столиця Азербайджану), Свердловська (нині м. Єкатеринбург), Самари (нині обидва міста в РФ), ін. міст. З 1934 – у Київ. театрі опери та балету. Виконувала партії: Наталка ("Наталка Полтавка" М.В.Лисенка), Одарка, Оксана ("Запорожець за Дунаєм" С.Гулака-Артемовського), Аїда ("Аїда" Дж.Верді), Тоска ("Тоска" Дж.Пуччіні), Тетяна ("Євгеній Онєгін" П.Чайковського), Ярославна ("Князь Ігор" О.Бородіна), Ліза ("Пікова дама" П.Чайковського), Маргарита ("Фауст" Ш.Гуно), Джемма ("Овод" В.Трамбицького), Купава, Марфа ("Снігуронька", "Царева наречена" М.Римського-Корсакова) та ін. Виконувала укр. нар. пісні: "Там, де Ятрань круто в'ється", "Ой, не світи, місяченьку!", "Гандзя", "Стоїть гора високая" та багато ін., романси. Займалася концертною діяльністю.
20 лютого

100 років від дня народження Михайла Петровича Миценка [справж. – Колечкін (1920–2001)], українського письменника, публіциста, критика. Народився в с. Злинка, тепер Маловисківського р-ну Кіровоградської області. Учасник Великої Вітчизняної війни. Закінчив 1946 Одеський університет. Учителював, працював у редакції журналу «Прапор» (з 1991 — «Березіль»). У збірках повістей та оповідань «Медалісти» (1954), «Молоді грози» (1963), «Барвінок та рута» (1965), «Вітровій» (1966), «Пізнай самого себе» (1969) зображено шкільні будні, становлення людської особистості. В збірках повістей «Жадання» (1972), «Черемшина» (1978), «Траса» (1981), романі «Лелеки» (1984) аналізуються причини втрати молодою людиною духовних, моральних та естетичних орієнтирів у житті. Героїзм і трагізм воєнних літ розкриваються у збірці повістей «Нема зерна неправди» (1967), романах «Криця» (1976), «Степова роса» (1982). Виступає з публіцистичними, літературно-критичними статтями. Ряд віршів Миценка покладено на музику. Окремі твори перекладено російською, адигейською, чуваською, угорською мовами.
22 лютого

23 лютого
130 років від дня народження Костя Кисілевського [Костянтин Йосипович (1890–1974)], українського мовознавця, літературознавця, педагога (США). Народився в селі Рошнів, тепер Тисменицького району Івано-Франківської області . Навчався у Лейпцизькому та Віденському університетах (1912 р.). Після Другої світової війни жив у Німеччині. Учителював у гімназіях та вчительських семінаріях Станіслава (тепер Івано-Франківськ), Городка, Львова, Рогатина. З 1938 — професор Педагогіуму у Львові, з 1939 — професор Львівського університету. З 1944 — в еміграції. Від 1945 — професор Українського вільного університету в Мюнхені; з 1959 — у США (Нью-Йорк). Займався українознавчими студіями. Досліджував мову Ганкенштайнового кодексу (ЗНТШ, т. 159), українські говірки басейну Дністра й Пруту («Надпрутський говір», ЗНТШ, т. 162), запропонував перегляд класифікації українських говірок. Автор праць з української діалектології, історії мови, словників, шкільних посібників з української мови і дидактики: «Словничок української мови і головні правописні правила та замітки до відміни» (Станиславів: Накладом автора, 1927, 390 с.), «Методика правописних і словесних вправ» (1929), «Українсько-польський і польсько-український словник» (т. 1-2, 1930—1931, разом з Є. Грицаком), «Правописний словничок» (1934), «Ізоглоси південно-східнього Наддністров'я» (1948), «Кодекс Ганкенштайна — староукраїнська пам'ятка» (1953), «Надпрутський говір» (1954), «Історія українського правописного питання. Спроба синтези» (1956), «Наукові праці І. Франка» (1957), «Ізоглоси Звенигородщини й Шевченкова мова» (1961), «Мовні особливості наддністрянського гнізда» (1962).
25 лютого

27 лютого
110 років від дня народження Федора Михайловича Потушняка, українського письменника, етнографа, археолога, педагога. Народився 27 лютого 1910 року у селі Осій Іршавського району. У 1930 році закінчив Берегівську гімназію. Цього ж року вступив на філософський факультет Карлового університету в Празі. Після закінчення вчителює в закарпатських селах Білках і Великому Бичкові. У березні 1937 року мобілізований до чехословацької армії. Коли Чехословаччину окупували фашисти, працює бібліотекарем у м. Брно, бере участь у складанні етнографічного атласу Угорщини. Відтак переїжджає в рідний край і співпрацює із «Підкарпатським обществом наук» (1940-1944 рр.). У травні 1944 році окупаційна влада мобілізує Федора Потушняка до угорської армії, однак у серпні він здається в полон. Після повернення у березні 1945 року з табору під Івано-Франківськом працює в газеті «Закарпатська Україна (пізніше («Закарпатська правда»). Початок його літературної діяльності припадає на другу половину 20-х рр. Перші поезії Потушняка друкувалися в журналах «Пчілка», «Наш рідний край», «Підкарпатська Русь», «Говерла», в «Студентському альманасі» та ін. А перша збірка поезій «Далекі вогні» вийшла 1934 року. Автор працював у галузі художнього перекладу з англійської, італійської, німецької, польської, угорської, французької. Помер 11 лютого 1960 р.
28 лютого

Підписатися на:
Дописи (Atom)