Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

Книжкові новинки

Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять в бібліотеку. Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно наша бібліотека поповнилася широким асортиментом книг. Це й сучасна художня, краєзнавча, галузева, дитяча література, цікаві серії.

Бібліоновинки для дорослих і малих


Книжкові новинки в бібліотеці для малих та найменших

Бібліоновинки для читаючих дорослих

Книжкові новинки в бібліотеці для молоді та підлітків

Бібліоновинки для малих та найменших

Нові книги для дорослих читачів

Книжкові новинки в нашій бібліотеці

Бібліоновинки для дорослих і майже дорослих

Книжкові новинки для малих користувачів: серпень 2023

Технічні казки Мартіна Содомки

Нові книги для підлітків та молоді-2022

Книжкові новинки -2022 для малят та молодших школярів 

Книжкові новинки для найменших (ІІ півріччя 2021 року)

Бібліоновинки для читаючих батьків

"Summer books"

Серія для батьків малюків "Виховання казкою"

Новинки для малят І півріччя 2021 року

Серія книжок "Світ навколо нас"

Книжкові новинки для малюків

Сашко Дерманський - дітям"

"Пухнасті, вухаті і в лісі і вхаті"

Книжкові новинки вересня

Новинки за шкільною програмою

«Історія людства»

"Про життя видатних людей"

"Дітям про "Історія літаків"

"Люди, які творили історію"

"Зупинись на хвилинку, подивись..."

"Книга, яка відкриває двері в світ науки"

"Книги з "Сонцем"

"Дітям про мистецтво"

"Книжки у назві яких є число 21"

"Таємничий космос"

"Книжкові новинки для молодших школярів"

"Життєві уроки для малюків"

"Знайомтесь. Серія "Найкращий вибір"

"Книжки, що допомагають батькам і дітям порозумітися"

"Сторінками мужності..."

Бібліоновинки для підлітків 

Бернетт, Ф. Маленький лорд Фаунтлерой: повесть / Ф. Бернетт; пер. с англ. Е. Таборовской; втуп. Ст. О. Пановой; худож. О. Ионайтис. - М. : Махаон,2019. - 191 с.
Повість «Маленький лорд Фаунтлерой» американської письменниці англійського походження Френсіс Ходжсон Бернетт (1849 - 1924) вперше побачила світ в 1886 році. Це історія маленького хлопчика Седріка, який жив з мамою на околиці Нью-Йорка і який одного разу дізнався, що є єдиним спадкоємцем багатого, могутнього і суворого англійського графа Дорінкорта. У старій консервативній Англії для Седріка, як, втім, і для дратівливого і неприємного старого лорда починається нове життя, повне несподіваних поворотів і суворих випробувань. Але доброта і любов здатні творити справжні чудеса. Хлопчик, розлучений зі своєю матір'ю, суворий старий-аристократ, поступово пом'якшується під впливом доброго дитячого серця, - ця тема підкорила серця читачів. Книга відразу стала бестселером як в Америці, так і в Старому Світі. Перший раз в Росії «Маленький лорд Фаунтлерой» вийшов через два роки після своєї появи на світ і з тих пір неодноразово перевидавався. 

Бінг, Д. Серія книжок про Моллі Мун. У серію Моллі Мун увійшло шість книг британської письменниці Джорджії Бінг про звичайну дівчинку, яка одного разу розкрила в собі дивовижний талант гіпнотизера. Моллі Мун жила в притулку і мріяла про прекрасне життя, поки їй не потрапила в руки книга про гіпноз. З тих пір все змінилося, героїню чекають карколомні пригоди, боротьба зі злочинцями, участь в церемонії «Оскар», порятунок людства від підступних планів велетня-лиходія, який видавав себе за індійського махараджу, пошуки брата-близнюка в майбутньому і знайомство з мислечітающей машиною і ще багато цікавого.

Бічуя, Н. Л. Шпага Славка Беркути / Н. Л. Бічуя; іл. Л. Ковриги. - Львів: Апріорі, 2021. - 150 с. : іл.
Психологічна повість, що входить до шкільної програми з української літератури, належить перу Ніни Бічуї — добре знаної в нашій країні письменниці, кавалера Ордена Усмішки. Авторка висвітлює проблеми дорослішання дітей-школярів, шляхи формування їхніх характерів, розуміння відповідальності за свої вчинки. В повісті показано й протистояння правди і брехні, стосунки між школярами, а також їхні стосунки з батьками та вчителями; проглядаються і перші паростки кохання та проблема вибору. Читачі — школярі, та, сподіваємось, їхні батьки, зможуть багато цікавого пізнати завдяки запропонованій повісті.

Власенко, І. В. Чужі скарби: роман / І. В. Власенко. - Харків: Віват, 2018. - 319 с.
Знайшовши на занедбаному горищі французького замку скарб, Анні Щербініна спершу вважає це подарунком долі. Здається, бляшанка з діамантами допоможе здійснити всі заповітні мрії й змінити сумне післявоєнне сирітське життя. Та дівчина й гадки не має, як вплине на її долю чужий скарб зі своєю трагічною історією. Українській парижанці доведеться перегорнути безліч важких сторінок у книзі життя, щоб зрештою повернутися на Батьківщину, віднайти себе справжню й істинні скарби.


Гантер, Е. Серія книжок Коти-вояки. Пророцтва починаються.
Ця серія із 6 книжок першого циклу ПРОРОЦТВА ПОЧИНАЮТЬСЯ, англійських письменниць Ерін Гантер. Пророцтва починаються з перших сторінок, або із середини книжки. У будь якому разі пророцтво дуже важливе явище для лісових котів, яким не можна нехтувати. Пророцтва йдуть прямісінько від зіркового клану, як попередження про якісь зміни на землі і лісові коти мусять дати вірне тлумачення цім повідомленням, аби запобігти біди. А поки що життя продовжується і мешканці лісу займаються звичайними справами. Поговоримо про красу. В кожному котячому клані багато красунь і красенів, але називати їх не хочу, щоб не ображати інших котиків, бо насправді вони всі гарненькі. Тигрозір — величезний широкоплечий темно-бурий смугастий кіт із незвичайно довгими кігтями. Ім'я цього красеня кота, спонукає замислитись, чи не він є прямим нащадком тигрів, адже не дарма його так назвали ) Щодо зовнішності безперечний красунчик, але для кота-вояка привабливість не головна риса, бо в бою ніяка краса не допоможе. Краса красою, але без медикицьки жоден клан не вистоїть, бо всім іноді потрібно лікуватися. Я своїх двох кицьок називаю їх справжніми іменами, але це не впливає на їх поведінку - вони воячки з народження тільки з різних кланів.

Гантер, Е. Серія книжок Коти-вояки. Нове пророцтво.
До спеціального подарункового видання «Коти-вояки» входить: Шість книг другого циклу «Нове пророцтво»: «Північ», «Сходить місяць», «Світанок», «Стожари», «Сутінки» та «Захід». Продовження пригод кланів диких та вільних котів, з якими читачі познайомились у книгах 1-го циклу серії «Коти-вояки». Життя котів сповнене неймовірних пригод та пристрастей. Вони намагаються захистити свою територію і зберегти свої життя.

Гінтон, С. У. Аутсайдери / С. Е. Гінтон; пер. з англ. І. Серебрякової; дизайн обкл. Т. Пархоменко, В. Котенджи. - Харків: Віват, 2019. - 191 с.
Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб вирішити проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди… Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури. Авторка взялася за написання твору 1963 року, коли їй було п’ятнадцять, але це не завадило їй створити справжній взірець роману виховання — про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.

Космовська, Б. Буба. Мертвий сезон.: роман / Б. Космовська; пер. з пол. Б. Ю. Антоняк; дизайн обкл. Н. Переходенко. - Харків: Школа, 2020. - 238 с.
Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, поруч немає найкращої подруги, а дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою, зате на зміну їй з’являється бабця Рита з цілою валізою корисних порад… Мертвий сезон, та й годі! Та невдовзі Буба потрапляє в пригоди: знаходить нового друга Сироту, одержує звістку від зниклої подруги, а ще грає в бридж зі зловісним Юзефом на прізвисько Сталін і навіть… проводить ніч у поліції. А понад те Буба стає свідком чудес, які розганяють хмари над їхньою домівкою.

Нікуліна, А. О. Завірюха: роман-чар / А. О. Нікуліна; передм. Д. Корній; дизайн. обкл. О. Продан.  - Харків: Віват, 2019. - 366 с.
Українська міфологія... Така ніжна, чарівна і, здається, недоторкана сучасними письменниками. Але це не про Анастасію Нікуліну і її неповторний роман-чар " Завірюха ". Яр... Скільки в цьому імені загадковості й чарівності. Це й не дивно. Адже хлопець - син давнього роду Завірюх, наділених магічними вміннями і неабиякою силою. Та є лише одна вада в цього роду - його дивні і водночас суворі закони. Зокрема й такий, що твердить: брати за чоловіка чи дружину можна лише представника їхнього роду і ніяких простолюдів! Леся... Не менш магічне і ніжне жіноче ім'я. Його володарка - красуня, дочка працьовитого сільського подружжя. На її красу зазіхає половина парубків села, а вона все носом крутить. І от, одного дня, пішла дівчина до лісу та серед снігових заметів наткнулась на неприязнь дикого звіра - ведмедя. І ось, коли здавалось, що тікати вже немає куди і смерть вже стоїть за її спиною, стріла зі свистом пронизала повітря і включила прямісінько в серце розлюченого звіра. Так і відбулася перша зустріч Яра з Лесею. Дівчина відразу ж запала в душу молодику, та й Леся, здавалось, не залишилась байдужою по відношенню до Яра. Зустріч за зустріччю, і закохані вже не могли дочекатися наступного, хоч і таємного, побачення. Чи не стануть суворі закони Завірюх на заваді палкому коханню? Чи є майбутнє у цих стосунків? Роман-чар, який залишає після себе ніжний медово-квітковий післясмак. Прочитаний на одному подиху, він точно залишиться в вашому серці.
Нікуліна, А. О. Зграя: роман-виклик / А. О. Нікуліна; передм. М. Кідрука; дизайн. обкл. В. Котенджи  - Харків: Віват, 2018. - 318 с.
У кожного з нас є те, у що поринувши з головою, ми забуваємо про всі проблеми та негаразди. У когось це малювання, танці чи поезія, а у головних героїв книги Анастасії Нікуліної - це паркур. Їх п'ятеро - мужніх, спортивних і витривалих хлопців. З дня в день вони не припиняють тренування незважаючи ні на що: чи то цькування в школі, чи то негаразди вдома. Чіт, Пух, Нік та Люк звикли до свого лідера Дейва, а він у свою чергу любить і підтримує хлопців наче рідних братів. Так сказала сама авторка: "Життя полюбляє знущатися, підкидаючи чергове випробовування". У цього випробовування було ще й ім'я - Таша. Одного дня, проходячи повз спортивних хлопців, що виробляли різні чудасії на спортивному майданчику, вона не витримала і напросились стати шостою, розбавивши цю чоловічу компанію. Хлопці ж у свою чергу згодилися, хоча й не одноголосно. Тепер Троя тренувалася у складі шести чоловік. Таша вчилась швидко але і не без травм. Та хіба ж без них у спорті можна?! Майже всі хлопці вже здружилися з дівчиною: хтось навіть перейшов межу "просто дружби", а хтось - ще більше зненавидів. То чи пройде випробовування Троя? Як залишиться п'ятеро чи вони такі приймуть у свою сім'ю Ташу? І що насправді приховує ця дівчина? Ця книга сподобається всім: і любителям бойовику, і Іove story. 

Ньюбері, Л. Дівчата за право вибору / Л. Ньюбері; пер. з англ. О. Дятел. - Харків: Жорж,2020. - 181 с. : іл.
Маленька дівчинка Поллі мріє стати науковцем, але її батьки вважають зовсім навпаки: головне для дівчини, на їхню думку, — вдало вийти заміж і стати покірною дружиною. Для юної "леді", яка прагне пригод, нових відкриттів та подорожей - це все справжній удар. Та одного дня Поллі знайомиться із своїми сусідками Едвіною та Вайолет, які, до того ж, суфражистки, учасниці руху за права жінок. Вони не тільки підтримують маленьку героїню, а й пропонують їй допомогти із організацією маршу вулицями Лондона на підтримку виборчого права для жінок. А продовження цієї цікавої історії ви можете знайти в книзі.

Про права та обов'язки: твій довідник з громадянства
/ Г.К. Булгакова, Д. В. Євдокимов, П.А. Звізда; іл. М. Мохнацької. - Харків: Ранок, 2021. - 63 с. : іл.
Книжка «Про права та обов’язки: твій довідник з громадянства» знайомить читачів і читачок з основними «правилами», що нам їх диктує прийняття українського громадянства. Які найважливіші домовленості кожен із нас уклав з Україною? Як влаштована наша країна, і хто нею керує? Чому важливо дбати про права інших людей і як захиститися від посягання на власні?


Ровелл, Р. Фанатка / Р. Ровелл; пер. з англ. С. Орлової. - Харків: Віват, 2017. - 430 с.
Книга Рейнбоу Рауелл «Фанатка» є дуже популярною в багатьох країнах. Вона позиціонується як підліткова література. Найголовнішими тезами історії є стосунки молодих людей зі своїми батьками, кохання, пошук свого творчого потенціалу, встановлення своїх амбіцій та пошуки свого я. Книга про двох сестер-близнят, одна з яких більш енергійна та емоційна а інша тихіша і вимушена в коледжі поселятися з чужими людьми. Більм невпевнена сестра живе у власному фантазійному світі і шалено захоплюється фанфіками. В подальшому перед читачами розгортається зворушлива історія студентського життя та щирого глибокого кохання. Впродовж книги перед читачами постає ціла серія особливих подій пов’язаних з суспільним проживанням людей. Бачимо зіпсовані стосунки дівчат з батьками. Книгу легко читати, в ній динамічний та кольоровий сюжет. Дуже легко ототожнюватися з персонажами та душевним світом головних героїнь. Авторка змушує співпереживати за обох, таких різних особистостей. Зовнішнє оформлення дуже якісне, палітурка просто неймовірна, папір цупкий, а переклад хороший.

Тернбулл, Е. Дівчата з голосом / Е. Тернбулл; пер. з англ. О. Дятел. - Харків: Жорж, 2020. - 159 с.
Мері-Енн у захваті: вона вперше залишає дім і їде до пансіону юних леді. А найголовніше — там її навчатимуть співам та грі на клавесині! Нові шкільні друзі, талановиті вчителі, геніальний виступ 8-річного Моцарта та його сестри — усе це надихає Мері-Енн наполегливо йти до своєї мрії і повірити, що одного дня вона таки стане оперною співачкою. Проте плани дівчини руйнує приголомшлива новина: батьки більше не зможуть платити за її навчання. Сповнена рішучості, Мері-Енн вигадує ризикований план, який має допомогти їй залишитися в пансіоні…Троян-Яскот, А. Як стати кимось / А. Троян-Яскот; пер. з пол. М. Пушкарук; іл. М. Камлера. - Харків : Юнісофт : Талант, 2020. - 159 с. : іл.
Книжка на 160 сторінок, на яких дітей та підлітків знайомлять з професіями, загалом їх 25. Розповідь про професію , цікаві факти, анекдоти, відомі особистості у професії та міні тести допоможуть дітям перевірити, чи підходить їм саме ця професія. Ми познайомимось з відомими людьми, які стали справжніми майстрами своєї справи і що мені дуже сподобалось, те, що більша половина з них- Українці. Деякі професії можна вже спробувати зараз, дітям дається підказка, що саме можна зробити. Дітям дають дієві підказки, щоб допомогти дитині визначитись з професією. До речі, всі професії цікаві та сучасні.


Форнасьєр, К. Усе, про що я мовчала / К. Форнасьєр; пер. з англ. Т. В. Марунич. - Харків: Ранок, 2020. - 320 с.
Пайпер Родс зовні звичайна дівчина. Вона вчиться в звичайній школі, але є дещо, що відрізняє дівчину від однолітків - у неї селективна німота. Що ж це таке? У соціумі дівчина не може говорити. Навіть якщо знає що відповісти, слова не зриваються з її вуст. Навіть якщо дуже хочеться. Єдині, з ким розмовляє дівчина - батьки, найкраща подруга та її психотерапевт. Авторка доволі вдало описала усі відчуття дівчини при спілкуванні з різними людьми. Не хотіла б я опинитись на її місці. Селективна німота незвичний діагноз, його важко діагностувати, але найперший дзвіночок - це надмірна сором'язливість дитини. Такі теми важливо піднімати хоча б тому, щоб на них більше звертали уваги. От ви знали про СН? Бо я ні. Перейдімо до любовної лінії. Ну яка ж вона мила. Ну от чесно. Давно не читала чогось такого легкого, простого і правильного. Хоч і незвичного. Як це покохати дівчину, голос якої ніколи не чув? Фінал теж доволі оптимістичний. Нехай все Пайпер вдасться. Вона цього заслуговує.

Чольвінська-Школік, А. Як витримати дорослих і не з'їхати з глузду / А. Чольвінська-Школік; пер. з пол. І. В. Тучапської; іл. В. Стахіри. - Харків : Юнісофт : Талант, 2020. - 159 с. : іл.
Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри... Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно. Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!

Чольвінська-Школік, А. Як витримати хлопців і не з'їхати з глузду / А. Чольвінська-Школік; пер. з пол. І. В. Тучапської; іл. В. Стахіри. - Харків : Юнісофт : Талант, 2020. - 159 с. : іл.
Досить непогана і пізнавальна книга для дівчаток, що наближаються або уже переживають перехідний вік і хочуть більше дізнатися про хлопців та перші стосунки з ними. Переважно в підлітковому віці все сприймається досить болісно і переживається надзвичайно сильно. А ця книга дає зрозуміти, що всі люди однакові, з більш чи менш однаковими проблемами, соромитися яких немає чого. Тут кожен для себе віднайде щось корисне: як зрозуміти, що хтось подобається? як зробити перший крок? як поводитись в незручних ситуаціях? що варто обговорювати з друзями і подругами, а що залишити для ближчого спілкування? яких хлопців варто обирати, а від яких краще триматися подалі? якою треба бути, аби подобатись представникам протилежної статі? і т.д. і т.п. Вся інформація подається лаконічно, без зайвої ,,водички,, , подекуди з гумором, саме так, аби не відлякати потенційних читачів нагромадженням непотрібних описів та роздумів.

Чольвінська-Школік, А. Як витримати у школі і не з'їхати з глузду / А. Чольвінська-Школік; пер. з пол. І. В. Тучапської; іл. В. Стахіри. - Харків : Юнісофт : Талант, 2020. - 159 с. : іл.
Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?.. Ти знайдеш у цьому пораднику чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.

Шавлач, А. Пампуха : повість / А. Шавлач  авт. обкл. -Київ : ВЦ "Академія", 2018. - 144 с.
В центрі сюжету - школярка Ганя, яка дуже любить пампушки і тістечка, і досить часто стає об'єктом глузувань своїх однолітків, які не можуть їй пробачити наявність у неї зайвої ваги. Дівчинка страждає від булінгу, вдома про це ніхто толком не знає, а шкільна вчителька замість того, щоб залагодити конфлікт, здається, вирішила, що краще сама його і провокуватиме, упереджено ставлячись до дитини, яка не відповідає її "стандартам". Ця книга торкається таких тем, як цькування, булінг. Вона про наслідки того, як у погоні за тим, щоб у їхньої дитини все було, батьки забувають про найголовніше – про спілкування з дитиною, про довірливі стосунки. Також авторка показує, як у бажанні визнання, прийняття діти потрапляють до поганих компаній, де розваги не такі вже й безпечні.

Шен, Е. Жінки з легенд і міфів: 50 богинь, які надихають / Е. Шен; пер. з англ. О. Ларікової. - Харків: ВіваТ, 2019. - 124 с. : іл.
Перед тобою п’ятдесят розповідей про сміливих, мудрих, наполегливих, ніжних і творчих богинь із найбільших і найвідоміших пантеонів. Це чарівна мандрівка світом легенд і міфів античних Греції й Риму, Єгипту, Китаю та Японії, Скандинавії, Полінезії, народів Америки, Африки… Ти зможеш дізнатися більше та обрати собі за взірець одну з легендарних жінок, яка допоможе в пошуках кохання, натхнення, сили й захисту, а також у прагненні оновлення й розуміння буття.
Новинки І півріччя 2021 року для підлітків та дорослих

Андієвська, Е. І. Казка про яян; Говорюща риба: казки / Е. І. Андієвська; худож. обкл. Е. Андієвська. - Київ: Знання, 2019. - 143 с.
До пропонованої збірки входять літературні казки-притчі відомої української письменниці та художниці Емми Андієвської, в яких за допомогою алегорії відтворено реальну дійсність та піднято проблеми, актуальні для сучасної людини. Зі сторінок книги читач дізнається багато цікавих історій, які розповідають одне одному незвичні співрозмовники - шакал і бляшанка. Кожна казка сповнена ненав'язливої мудрості, вражає оригінальністю, незвичайними пригодами та загадковими персонажами.

Барбери, М. Элегантность ёжика: роман / М. Барбери; пер с фр. Н. Мавлевич, М. Кожевниковой. - СПб.:Азбука : Азбука-Аттикус, 2020. - 350 с.
Це другий роман французької письменниці Мюріель Барбері, який прославив її ім'я не тільки у Франції, але і в багатьох інших країнах. Мюріель пристрасно закохана в творчість Л. М. Толстого і культуру Японії, і обидві ці пристрасті вона висловила в цій книзі. Дівчинка-підліток, розумна й освічена не по роках, літня консьєржка, що вивчає філософські праці і слухає Моцарта, багатий японець, який оселився на схилі років в розкішній паризькій квартирі ... Про те, що пов'язує цих людей, як змінюється їхнє життя після того, як вони випадково знаходять один одного, читач дізнається, відкривши цей прекрасний, тонкий, захоплюючий роман.

Боровик, М. А. Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян / М. А. Боровик, Н. В. Дробкова, Т. В. Пастушенко; дизайн обкл. А. Смородінова, Ю Запорожченко. - Київ: Саміт-Книга, 2020. - 343 с. : іл., фотоіл.
Книга унікальна тим, що містить автобіографічні спогади киян, які жили в столиці під час Другої світової війни. 18 історій демонструють, яким було життя під час війни для звичайної людини. Це роки голоду, примусової праці та важких випробувань. Видання дає інформацію про те, яким було повсякденне життя столиці у воєнні роки. Це наша власна історія, яку ми маємо пам’ятати та зберегти для наступних поколінь, щоб не допустити її повторення. Більшість історій, опублікованих у книзі, були написані в рамках проєкту «Україна в роки Другої світової війни: повсякденний досвід виживання», який проводив Центр усної історії Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Студенти університету з 2010 року зібрали 30 історій людей, що жили у Києві в роки Другої світової війни.

Бурлака, О. Поцілунок був не останній: повість / О. Бурлака; обкл. А. Шавлач. - Київ ВЦ "Академія", 2019. - 159 с.
Льоля росла в благополучному світі, де були розкішна квартира, яскраві сімейні подорожі, брендовий одяг, дружний клас, ульотні тусовки. А одного дня з усім цим довелося розпрощатися й потрапити в зовсім іншу реальність. Її батька заарештували, і тепер вона й мама живуть з бабусею й дідусем у їхній пошарпаній квартирі. Обірвалися контакти з ліцейними друзями, і навіть найкраща подруга віддаляється. Дуже складно в новій школі. Учителі наче не знають і не здогадуються, як тут нестерпно. Льоля, яка не здатна терпіти знущання жорстоких розбишак, починає «воювати» з ними, нариваючись на гіркі неприємності.

Гулей, М. Коли приходить Ві: повість-трилер / М. Гулей;
післямова К. Корж; худож. обкл. П. Васильченко. - Київ ВЦ "Академія", 2020. - 159 с.
Він уже не пам’ятає, як почалися проблеми. Можливо, зі скреготу ключа, що ним замикав двері батько, а він боявся навіть думати, що відбувається. А може, з метушливості стривоженої мами. Чи з усвідомлення того, що він самотній серед найближчих людей, яким не до нього. А тут ще оті кляті переїзди з одного містечка в інше й глузлива жорстокість однокласників. Дитинство, юність і вже дорослі його дні — суцільна каламуть. Обвал жахливих подій забрав від нього сон. Усе, що залишилося з ним, — точність у всьому, пробіжки, дивакувата подруга Ві, спалахи головного болю. Усе, що знайшов у свої двадцять сім, — неоднозначна увага Марії. Легше ставало тільки тоді, як приходила Ві. Вона — єдина, з ким можна було поговорити про те, чого не знав ніхто і не зовсім розумів він. Потім і вона змінилася. Спроби розпитати її про своє минуле наштовхуються на спротив і гнів. Але ж він мусить збагнути те в собі, від чого ховається його розум, і нарешті докопується до жахливої правди.

19 різдвяних історій: коротка проза
/ обкл. Р. Романишин, А. Лесіва. - Львів: ВСЛ, 2019. - 211 с.
Див забагато не буває, правда? І коли ж на них чекати, як не на Різдво? Адже це час безцінних подарунків, фантасмагорії та химерних пригод, час, який повертає нас у дитинство та відкриває нові сенси дорослішання. Це пора пошуку умиротворення та батьківського тепла, пора, коли самотність переживаєш особливо гостро. І саме в цей час повсякденність можуть наповнювати чудеса, а іскри любові запалюють життя з новою силою. 19 сучасних українських письменників написали історії про те, яким різним буває Різдво. Про те, яким різним буває життя.


Диба, А. Г. Найкраща лілея з родинного саду Косачів / А. Г. Диба, О.І. Шалагінова; післямова О. Романюк. - Київ: Саміт-Книга, 2020. - 255 с. : фотоіл. портр.
Розповідає про улюблену сестру Лесі Українки, хранителя її архіву, дослідника біографії та творчості письменниці, автора монографії «Леся Українка. Хронологія життя і творчості», лікаря за фахом Ольгу Косач-Кривинюк (1877–1945). Особливу увагу авторами приділено 1920–1940-им рокам, коли родина Лесі Українки пройшла через горнило репресій, тюрми й концтабори. У ці роки Ольга Косач-молодша змушена була залишити працю земського лікаря і працювала вчителькою та бібліотекарем-референтом у Національній науковій медичній бібліотеці України. Опубліковано документи, спогади, листи, фотографії, які дають уявлення про українську інтелектуальну еліту з оточення родини Косачів.
Загг, З. Дівчина Онлайн у турне: роман
/ З. Загг; пер. з англ. Н. Ясіновської; обкл. А. Чуніс. - Львів: ВСЛ, 2020. - 412 с.
Це другий роман із популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ. Шістнадцятирічна блогерка Пенні після того, що сталося минулого навчального року, більше не виходить онлайн. ­Разом зі своїм хлопцем-музикантом Ноа вона вирушає в турне Європою у передчутті нових вражень. Проте виявляється, що гастрольне життя не таке захопливе, як вона собі уявляла: Ноа надто заклопотаний і не має на неї часу, а хтось шле дівчині листи з погрозами. Чи впорається Пенні з новими викликами і чи вдовольниться статусом «дівчина рок-зірки», забувши про власну мрію?...

Испанская кухня.
- Киев: Издательский Дом Украинский Медиа Холдинг, 2012. - 71 с. : ил.
Відкрийте для себе світ традиційної іспанської кухні! Легкий салат з помідорів з горіхами і козячим сиром, пікантні мариновані анчоуси, картопляна тортилья, запіканка з баклажанів по-мурсійскі, ніжний рисовий пудинг, сангрія - кращі рецепти приголомшливих страв іспанської кухні, класичні частування і їх оригінальні сучасні інтерпретації. Без жодного перебільшення можна сказати, що на сторінках цієї збірки навіть самий вибагливий гурман зуміє знайти щонайменше один рецепт, який йому захочеться випробувати. Наприклад, любителі риби швидше за все зможуть по достоїнству оцінити популярний в Каталонії салат "Емпедрат", який складається з вареної або консервованої білої квасолі, солодкого перцю, цибулі салатного сорту, помідорів, консервованого тунця або консервованої тріски, відварених яєць, маслин або оливок, солі, чорного меленого перцю і заправки з оцту і оливкового масла, тоді як вегетаріанцям напевно припаде до смаку салат манчего асадільо, в складі якого є солодкий перець, часник, помідори, зіра, оливкова олія і сіль ...

Історія України від діда Свирида. Кн.1 / іл. О. Бондаренка; каліграфія Н. Ком'яхової. - Київ: Сілаєва О. В., 2018. - 271 с. : іл.
Перший том книги "Історія України від діда Свирида" українського блогера, відомого в соціальній мережі Фейсбук під ім’ям "Свирид Опанасович". Книга написана у стилі, найбільшим наближенням за подібністю до якого є Всесвітня історія в обробці "Сатирикону". Однак, авторське викладення матеріалу відрізняється більш науковим ставленням до історичних деталей, глибиною аналізу причинно-наслідкових зв’язків, тому може використовуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто просто цікавиться історією, а й для учнів та студентів. Особливістю авторського жанру є "оживлення" історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій. Том перший охоплює період від первісних людей і заселення території України до 1036 року.

Історія України від діда Свирида. Кн.1 /
 іл. О. Бондаренка; каліграфія Н. Ком'яхової. - Київ: Сілаєва О. В., 2017. - 381 с. : іл.
Друга книга серії «Історія України від діда Свирида» українського блогера, відомого в соціальній мережі Фейсбук під ім’ям «Свирид Опанасович», охоплює період від середини XI до кінця XIV століття. Написана у дотепній і легкій манері, однак, з увагою до історичних деталей та зглибоким аналізом причинно-наслідкових зв’язків. Тому може використо-вуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто цікавиться історією, а й для учнів і студентів. Особливістю авторського жанру є оживлення історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій. У другій книзі автор продовжує свою розповідь про події, які відбувалися на території сучасної України й далеко за її межами від часів Ярослава Мудрого до битви на Синіх Водах включно. Перша книга була видана на початку 2016 р. та отримала з боку широкої читацької аудиторії масу схвальних оцінок. Для широкого кола читачів.

Коли сніг пахне мандаринками: збірка оповідань
/ упоряд. Н. Н. Малетич; обкл. М. Фої. - Львів: ВСЛ,2020. - 325 с. 
Коли сніг пахне мандаринками? Мабуть, у новорічно-різдвяну пору. Тоді так хочеться вірити в дива і чекати на подарунки святого Миколая, потайки сподіваючись, що він виконає твоє найзаповітніше бажання. Але що, коли ти вже не дитина? Невже у твоєму житті більше не буде святкової магії? Герої оповідань сучасних українських письменниць і письменників, що увійшли до цього збірника, — підлітки. Іноді у святкову пору вони втрапляють у халепи чи переживають дивні пригоди, часом отримують несподівані дари або сумують через болісні втрати і не розуміють, як увімкнути кнопку «радість» на замовлення. Але врешті-­решт найважливіше для кожного з них — зустріти Новий рік та Різдво з найближчими. І в цьому — справжня святкова магія. До книги увійшли твори таких авторів: Дорж Бату, Андрій Бачинський, Надя Біла, Ольга Войтенко, Оксана Давидова, Євгенія Завалій, Валентина Захабура, Олена Захарченко, Саша Кочубей, Марта Ліпша, Оксана Лущевська, Богдана Матіяш, Роман Росіцький, Оля Русіна, Мар’яна Савка, Слава Світова, Анна Сидор, Юля Смаль, Юлія Стахівська, Марія Титаренко, Ольга Трегуб, Гаська Шиян, Аліна Штефан, Наталія Ясіновська.

Лем, С. Соляріс: роман / С. Лем; пер. з пол. Д. Андрухін; іл. Р. Крамара. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2017. -223 с. : іл.
«Соляріс» — найвідоміший роман письменника-фантаста Станіслава Лема. Роман присвячено пошуку контакту з мислячим Океаном екзопланети Соляріс. У ньому порушуються філософсько-етичні проблеми пізнання світу, антропоцентризму, людяності та, власне, відповідальності за все, що робить людина — як на Землі, так і за її межами. Дія роману «Соляріс» відбувається в далекому майбутньому. Розповідь ведеться від першої особи — доктора Кріса Кельвіна, який прибув на планету для розв’язання проблем із психологічним станом членів експедиції. У романі представлено дві сюжетні лінії: перебування Кельвіна на дослідницькій станції «Соляріс» і документальне викладення історії відкриття та дослідження планети в формі знайомства Кельвіна з науковою бібліотекою на борту станції.Маєр, С. Господиня: роман / С. Маєр; пер. з англ. О.Риди, У. Григораш. - Київ: Країна мрій, 2011. - 590 с.
Всесвітньовідома авторка "Сутінкової саги" виступила у новому амплуа: науково-фантастичний трилер "Господиня" не залишить байдужими ні прихильників фантастики, ні любителів мелодрами. Землю окупували прибульці — не з метою знищити людство, а навпаки — позбавити його воєн, хвороб, нещасть. Оселяючись у головах землян, прибульці змінюють світ. От тільки чомусь частина людства, а з нею — і Мелані Страйдер, воліє повернути собі стару добру землю з усіма її тягарями й неприємностями. І коли в голові Мелані оселяється чужопланетна істота на ім’я Вандрівниця, ще не відомо, хто переможе в боротьбі двох душ...

Рутківський, В. Г. Сторожова застава: повість із життя Київської Русі / В. Г. Рутківський; худож. М. Павленко. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2012. - 304 с. : іл.
Це роман українського письменника та поета Володимира Григоровича Рутківського. Вітько Бубненко разом зі своїми друзями: Колькою Горобчиком, Ігорем Морозом, Ваньком Федоренком вирішили зайнятися історією рідного краю. Кожен робить свій вклад, збирає інформацію. Вітя Бубна облаштовує печеру в Чортовому яру як майбутній зал засідання, а ще ж має приїхати їх добрий знайомий Костянтин Петрович. П'ятикласник Вітько випадково і дуже незвичним способом, через заглибину в печері, потрапляє у минуле, у часи Київської Русі 1097 року. Спершу його сприймають за чужинця і шпигуна, Змієвого вивідника. Там він знайомиться з казковими богатирями Олешком Поповичем та Іллею Муровцем, а згодом і з Добринею Микитовичем, справжніми богатирями та захисниками рідної землі. А ще з дідом Овсієм, тіткою Миланкою, Росанкою, Лидьком та багатьма іншими. Править там князь Володимир Мономах, а хоробрі русичі відбиваються від нападів підступних кочівників - половців, захищаючи свою землю. Але ось біда: часова діра закрилась і головному героєві буде не так і легко повернутися додому, у свій час. Так він і залишається в одинадцятому столітті у Римові. Поступово Вітько освоюється: вчиться стріляти з лука, битися на мечах, їздити верхи, та ще й сам навчає прийомів боротьби. А далі події стануть дедалі драматичнішими та напруженішими: нічні вилазки, стеження, напади, битви та різного роду небезпеки. Відірватися від книжки неможливо, починаючи вже з перших сторінок. Написана вона легко і весело, пригоди чергуються з цікавою історичною довідкою. Читається з посмішкою і великим задоволенням. Присутні ілюстрації на початку кожного розділу. За мотивами книги знято фільм.

Ставнюк, О. В. Микола Петров: українознавець, краєзнавець, києвознавець / О. В. Ставнюк, В. В. Ставнюк. - Київ: Саміт-Книга, 2020. - 351 с. : іл.
Книгу Оксани та Віктор Ставнюків присвячено Миколі Івановичу Петрову, більша і найпродуктивніша частина життя якого пройшла у Києві. Тут він навчався і працював у Київській духовній академії; тут він зростав як учений і був обраний до першого складу Української академії наук. У своїй науковій і суспільно-політичній діяльності Микола Петров особливу увагу приділяв історії Києва, стану збереження його історико-культурних пам’яток, які ще й сьогодні є «візитівкою» столиці України. Актуальності книзі додає ще й той факт, що в червні 2021 р. виповнюється 100 років із дня смерті Миколи Івановича Петрова. Пам’ять про подвижників вітчизняного краєзнавства назагал і києвознавства в особливості з’єднує добу становлення української державності в усіх її інституційних виявах із нашим сьогоденням, а Микола Іванович Петров належить, поза всяких сумнівів, до славної когорти таких подвижників.

Тетера, І. Самотні вітри: роман / І. Тетера; худож. обкл. П. Васильченко. -Київ: ВЦ "Академія", 2019. - 159 с.
Несподівано для себе Максим захотів її смерті. Так озвалася в ньому його понівечена любов. Довго і складно йшов до цього. З дитинства почувався аутсайдером. Розумів, що йому — хлопчині з робітничого барака — нічого нормального не світить. І навіть дружба з надзвичайно толерантним Мишком Звягінцевим підсилювала ці відчуття. За спиною Мишка — надійна сім’я. І сам він — хоч картини малюй: дівчата зривають на ньому очі. А ще — зібраний, коректний, благородний. І треба ж було вже студентом так нестямно закохатися в дівчину, з якою в Мишка — любов. Жити з ними в його столичній квартирі. Потайки їм заздрити і підкрадатися до їхньої любові, сподіваючись на свій шанс. Усе інше добре складалося в Максима. Став льотчиком, як і мріяв. Здобув статус, блага, мав увагу жінок і не гребував нічим. Не вистачало тільки недосяжної для нього Марини Райдуги. Покараність любов’ю і задавнена ревність нагнітали в ньому жахливі комплекси. Їх жертвою стала Марина, з якою він після драматичних подій, що відбулися з Мишком, одружився. Та сім’єю вони так і не стали. У своїй озвірілій любові він нищив себе і робив нестерпним життя Марини. І вже неможливо було збагнути, де його жорстоке кохання, а де — мазохістська помста їй. І знову на горизонті виринає Звягінцев — витягуючи з фатальної ситуації Марину, втрачає власне життя. А може, відкриває ще один шанс для свого незбагненного друга… Три самотні вітри так несправедливо заблукали у світі. А довкола них — теж самотні серця.

Школьные истории. - М.: Астрель: АСТ Планета детства, 2011. - 911 с. : ил.
Школа - це незабутнє місце. І для школярів, і для вчителів, і для батьків. У стінах школи розігруються комедії і трагедії, сміх сусідить зі сльозами, а щира дружба - з підступністю. Шкільна тема надихала багатьох письменників, класичних і сучасних. Їхні розповіді, поміщені в дану хрестоматію, можливо, надихнуть і тебе, і світ незабаром почує найновіші шкільні історії в твоєму виконанні!

Ще не в курсі, але...: прозобукет / худож. обкл. А. Шавлач. - Київ: ВЦ "Академія", 2019. - 176 с.
Третій прозобукет "Ще не в курсі, але..." поєднує оповідання, різні за настроєм. Їхні герої ні на кого не подібні, та є між ними і спільне: вони відкривають життя по-справжньому.Новинки грудня 2020 року

для молодших школярів

Бондаренко, С. Стасворди із загадок для батьків та діток / С. Бондаренко; іл. М. Поради. - Київ: Український приорітет,2019. - 16 с. : іл.
Усі ми, мабудь, знаємо сканворди, чайнворди - тобто скандинавські та китайські кросворди. А в нас є свій великий вигадник дядько Стас, який ще в минулому тисячолітті започаткував новий жанр, що віднині пора вже назвати Стасвордами! Бо вони не схожі ні на які інші: замість таких собі звичних запитань маємо тут цікавенні загадки. А самі ці "дядькостасівські" кросворди лиш допомагатимуть вам перевірити правильність ваших відгадок.

Дал, Р. ВДВ(Великий Дружній Велетень) / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. І. А. Малковича; іл. К. Блейка - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019.- 271 с. : іл.
ВДВ (Великий Дружній Велетень). Просто геніальна книга! Одна з найкращих і найпопулярніших казкових повістей Р. Дала. «Я пишу лише про те, що забиває дух або смішить. Діти знають, що я завжди на їхньому боці», — ці слова Роальда Дала дуже точно відображають зміст і характер однієї з найблискучіших його дитячих повістей під назвою «ВДВ». Веселі, зворушливі і моторошні пригоди семиметрового велетня та маленької дівчинки Софії давно стали настільною книжкою для юних читачів Західної Європи та США. Софія та ВДВ вирішили втілити один надзвичайно сміливий план, який має порятувати людей від почварних велетнів-людожерів... Серед героїв книжки — англійська королева, головнокомандувач військово-повітряних сил, велетні — Тілогриз, Костохруст, Угорлоковтач та інші. «ВДВ» часто називають «Книгою №1» сучасної світової дитячої літератури.

Дал, Р. Джеймс і гігантський персик / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. І. А. Малковича; іл. К. Блейка - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018.- 224 с. : іл.
Книга "Джеймс і гігантський персик" – чарівна повість талановитого фантазера, яка публікується українською мовою. Так вийшло, що маленький хлопчик Джеймс залишився без батьків. Він мусить переїхати до своїх тіточок Шкварки і Шпички, однак там його життя виявляється зовсім не казковим. Родичі змушують його постійно працювати, не годують, знущаються та всіляко принижують. Але одного разу на допомогу нашому герою приходить магічна сила, і в саду на персиковому дереві раптово виростає фрукт величезного розміру, який все збільшується і збільшується. Й тут починаються справжні пригоді! Ховайтеся злі вороги! Джеймс і гігантський персик вам усім покажуть! На основі книги "Джеймс і гігантський персик" в 1996 році студія «Дісней» випустила мультфільм з однойменною назвою.

Дал, Р. Чарлі і великий скляний ліфт / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. І. А. Малковича; іл. К. Блейка - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020.- 269 с. : іл.
Просто ну ду-жеее цікава книга... У кінці попередньої книги «Чарлі і шоколадна фабрика» Чарлі полетів в небо на великому скляному ліфті... от ліфт набирає швидкість і починається неймовірна подорож Чарлі і Віллі і всієї компанії вперед до нових пригод через простір і час.. Вони побувають у першому космічному отелі, їм доведеться побувати і в ролі космічних терористів, і в ролі інопланетних прибульців і боротимуться з злюками-вермизлюками і звичайно врятують світ!!! Взагалі уявіть собі політ фантазії: у скляному ліфті разом з Чарлі подорожують його бабусі і дідусі, мама і тато, двоспальна кровать і Віллі Вонка... Є тут і політика.. і новий персонаж -Президент Сполучених Штатів Америки..і політична сатира...Дорослим сподобається також) І кожен сам собі поставить питання і відповість на нього: Навіщо Віллі Вонка захотів злітати в Космос?!! У другій частині книги показано, що і дорослі можуть бути вередливими... На прикладі того, що захопившись чарівними мікстурами молодості Містера Вонкі, бабусі і дідусі захотіли стати молодими.. і перестаралися... перетворилися на дітей... і їх доводилося виручати з неприємних ситуацій. Хороша, цікава дитяча книга з жартами та піснями та трошки повчальна... Діткам і підліткам сподобається!!!

Кантіні, Б. Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху / Б. Кантіні; пер. з італ. Є. Житник; іл., обкл. авт. - Харків: Школа, 2020. - 45 с. : іл.
Маленька Мортіна дуже відрізняється від інших дітей, бо вона є… дівчинкою-зомбі. Мешкає Мортіна на Покинутій Віллі з тітонькою Домовиною та вірним песиком породи левретка на ім’я Смуток. Найбільше у світі Мортіна хоче знайти друзів, з якими можна бавитися і розважатися. Але їй заборонено потрапляти на очі дітям із селища, бо вони можуть її злякатися. Аж ось одного дня з’являється гарна нагода — свято Гелловін, коли Мортіні не треба навіть маскуватися під костюмом монстра… Але що може статися, коли інші діти дізнаються, що насправді вона не надягала маски і що її вигляд — це зовсім не маскарадний костюм?..

Кантіні, Б. Мортіна та вередливий кузен / Б. Кантіні; пер. з італ. Є. Житник; іл., обкл. авт. -  Харків: Школа, 2020. - 45 с. : іл.
Мортіна та її найкращий друг — пес Смуток породи левретка-альбінос живуть із тітонькою Домовиною і цілісінькі дні бавляться з привидами на Покинутій віллі. Та одного дня Мортіну спіткала неприємність. Ні з того ні з сього діти з селища, друзі Мортіни, завітали на віллу, бо отримали загадкові запрошення. І це саме тоді, коли тітонька Домовина десь зникла. А тут ще й де не взявся страшенно вередливий кузен Ділберт, який приїхав їх провідати.


Кантіні, Б. Мортіна та примарний друг / Б. Кантіні; пер. з італ. Є. Житник; іл., обкл. авт. -  Харків: Школа, 2020. - 45 с. : іл.
Напередодні Нового року на Покинутій віллі з’являється таємничий хлопчик-привид. Звідки ж він узявся? Саме це й намагається з’ясувати Мортіна, дівчинка-зомбі, та її вірний пес Смуток. Мортіна на все зважиться заради друга: і відірве собі руки-ноги, і викине голову у вікно, і прокрадеться в церкву, і навіть… сховається в труні. Страшно? Авжеж! Історія про Мортіну здобула світову популярність і перекладена понад 20 мовами.
Королів-Старий, В. І. Хуха-Моховинка: вибрані казки / В. К. Королів-
Старий; худож. К. Т. Лавро. - Знання, 2018. - 143 с. : іл.
На думку більшості дітлахів, містичні істоти - це щось лякаюче і моторошне, те, від чого страшно засинати у темряві і залишатися сам на сам у квартирі. Такі страхи є досить-таки розповсюдженими, однак зовсім безпідставними, тому, на мою думку, всім дітям варто познайомитися з книгою Василя Короліва-Старого "Хуха-Моховинка. Вибрані казки", аби побачити, що казкові створіння можуть бути навіть милими, добрими і щирими, і позбутися своєї фобії. Особливу увагу раджу звернути на казку під назвою "Хуха-Моховинка", яка вчить бути добрими, не вдаватися до помсти, а навпаки пробачати своїх кривдників і допомогати їм у скрутну хвилину, і показує, що добро завжди повертається до добродія. Тільки-но уявіть, добра хушка знайшла у собі сили відплатити добром своєму ворогу, який не лише зруйнував житло Моховинки, а й навіть покалічив бідолашну! Комусь назва цієї казки може здатися смішною, мовляв, чого тільки не вигадають: і хух якихось, і потерчат, однак варто лише познайомитися з головною героїнею, маленькою, але такою доброю і зворушливою істотою, як одразу стає тепліше на душі і виникає бажання самовдосконалюватися і ставати більш милосердним і чуттєвим...

Нікітінський, Ю. В. Вовчик, який осідлав бомбу / Ю. В. Нікітінський; пер. з рос. І. Андрусяка; іл. А. та Д. Нечаєвських. - Київ: Час майстрів, 2019. - 135 с. : іл.
У цій книжці на тебе чекають пригоди звичайнісіньких хлопців. Таких самих, як ті, що живуть із тобою у сусідстві, наприклад он у тому будинку, що видно з вікна твоєї кімнати. А може, ще ближче — просто у твоєму під'їзді. Це хлопчаки, що цінують дружбу й знають, як важко буває без друга. Вони бешкетні, допитливі й уміють знайти на свою голову найрізноманітніші пригоди. Долі в них різні, а історія одна: війна. Саме вона ввірвалася в їхнє щасливе дитинство непроханим гостем. Змусила поїхати з рідних місць. Та, попри це, наші герої не втрачають ні віри, ні сили духу й залишаються тими самими бешкетниками, витівки яких розсмішать тебе у будь-яку, навіть найскрутнішу хвилину. 

Петрановська, Л. В. Що робити коли... / Л. В. Петрановська; пер. з рос. Л. Задьорної; іл. А. Селіванова. - Харків: Віват, 2020.- 143 с. : іл.
Дитинство вважають щасливим та безтурботним часом. Але так про дитинство думають насамперед дорослі. Для самих дітей навколишній світ сповнений небезпек та загадок, а поведінка інших людей може засмучувати та викликати багато запитать. Адже коли вперше стикаєшся з незнайомою ситуацією, дуже легко розгубитися та потрапити в халепу. Можливо, ця книжка не зможе убезпечити дітей від усіх неприємностей, але в першу чергу вона навчить слідувати головному — не втрачати голову та бути готовими діяти! Завдяки книзі «Що робити, коли...» юні читачі дізнаються: як реагувати на незнайомців на вулиці чому не варто боятися темряви що варто завжди мати при собі які місця не підходять для ігор та прогулянок про телефони, які варто запам'ятати … та багато іншого!

Петрановська, Л. В. Що робити коли... 2: продовження дуже корисної улюбленої книги/ Л. В. Петрановська; пер. з рос. О. Уліщенко; іл. А. Селіванова. - Харків: Віват, 2019.- 149 с. : іл.
Якщо Ви разом зі своєю дитиною вже читали книгу Людмили Петрановської "Що робити, коли...", то, напевно, продовження цього посібника стане для Вас приємним сюрпризом, адже на сторінках книги "Що робити, коли...2" Ви зможете знайти нові поради, які допоможуть малюкові стати сміливим, рішучим і кмітливим. Наприклад, завдяки цій книзі, дитина зможе навчитися у разі поранень надавати собі першу медичну допомогу. Письменниця детально вказала, чому слід використовувати саме медичний, а не звичайний пластир, та що робити, якщо пластира під рукою взагалі немає. Погодьтеся, що такі вміння є необхідними для кожного малюка, адже під час активної гри легко поранити собі колінки, тож дуже важливо вміти вчасно зупинити кровотечу. Окрім серйозних і дуже важливих порад у книзі є і кумедні вказівки, які однак є дуже актуальними для дітей. От, наприклад, кожна дитина, напевно, мріє про собаку, проте не всі батьки згодні взяти на себе таку відповідальність. Як же вмовити непохитних дорослих і стати господарем чудового цуценяти - про це дітлахи зможуть дізнатися, відкривши цю чудову книгу. Тож чи варто казати про те, що цей посібник стовідсотково зацікавить маленьких допитливих читачів і дасть їм можливість знайти відповіді на багато цікавих запитань?

Старк, У. Втікачі: повість / У. Старк; пер. зі швед. Г. Кирпи; мал. М. Фої. - Львів: ВСЛ,  2020. - 95 с. : іл.
«Втікачі» — остання повість знаменитого шведського письменника Ульфа Старка. З перших же сторінок ми впізнаємо дідуся: чоловік, що завжди чимось невдоволений і весь час лихословить. Той, що був у повісті «Мій друг Персі, Баффало Білл і я». От лиш тепер дідусь — самотній: бабуня померла, будинок у шхерах стоїть пусткою, а сам він вимушений лежати в лікарні. Дідуся часто відвідує його внук — навіть тоді, коли тато забороняє. У них із дідусем особливі стосунки і своє розуміння правди. Разом вони задумують останню спільну мандрівку, хоч для цього їм треба втекти з лікарні…

Фіппс, С. Легенди про єдинорогів / С. Фіппс; пер. з англ. О. Любченко. - Київ: #книголав, 2019. - 123 с. : іл
Книга складається з восьми історій про єдинорогів та їх зустрічі з людьми. За легендою, цю книгу склав Селвін Фіппс, директор товариства «Магічний єдиноріг». Подробиці кожного конкретного випадку він по крихті збирав в архівах центрального офісу в Лондоні — зі старезних щоденників, польових звітів, газетних вирізок і записів легенд, що передавались усно з 1577 року з покоління в покоління. До кожної легенди додаються короткі досьє, у якому є вид єдинорога, а також інформація про поважного члена товариства чи легендарну особу, яка натрапила на це магічне створіння.

Фіппс, С. Товариство "Магічний єдиноріг": офіційна розмальовка / С. Фіппс; пер. з англ. О. Любченко. - Київ: #книголав, 2020. - 63 с. : іл
«Товариство “Магічний єдиноріг”. Офіційна розмальовка» – офіційна книжка-розмальовка від творців книжки «Легенди про єдинорогів». Це видання було створене для справжніх фанатів цих чарівних істот. Автори розмальовки підготували безліч картинок та розповідей про єдинорогів. На вас чекає знайомство з вісьмома родинами єдинорогів, їхнім середовищем існування, здібностями та звичками. А щоб долучитися до творення чарівного світу єдинорогів, вам знадобляться лише уява та кольорові олівці, щоб усі барви веселки – від жовтогарячої до кольору небесної блакиті, від загадкового відтінку індиґо до персиково-рожевого – змогли вирватися на свободу! Сміливо беріться за справу, і нехай єдинороги засяють кольорами та блиском!

Ціллат, А. Флечер. Брехуни, гайда сюди! / А. Ціллат; пер. з нім. Є. Даскал; худож. Я. Бірк. - Харків: Віват, 2020. - 143 с. : іл.
Чемпіон з-поміж усіх детективів Флечер, який постійно полює за химерними злочинцями й повсякчас потрапляє в різні халепи, знову в дії. Цього разу детектив Флечер неймовірно засмучений: ресторан на задвірках тимчасово зачинено, а отже, смаколиків від шеф-кухаря йому не скуштувати. Найжорстокіший голод усіх часів веде скунса-розбишаку на щотижневий базар. А там — хто б сумнівався! — першокласний ніснишпорка знову чує смердюче діло. Серед білого дня крадуть гаманці! Обурені люди намагаються знайти злочинців, а Флечер тим часом нападає на слід підозрілого продавця диво-пасти. Начувайтеся, шахраї, адже майстер-детектив і смердогармата напоготові! Та Флечер не тільки успішно викриє злочинців, а й допоможе маленьким читачам-детективам стати більш обачними та спостережливими, щоб не потрапляти в пастки вигадливих зловмисників.

Яськів, Р. Дітям про опришків / Р. Яськів; іл. Я. Оленюка; Д. Ткаченка; фот. Р. Трача, Р.  Яськіва. - Львів: Апріорі, 2018. - 87 с. : іл.
Це видання присвячено яскравому явищу в національній культурі — опришківству — лицарському ордену, що з давніх часів був охоронцем волі в Карпатах. Опришки були не тільки відважними воїнами, чиї славетні подвиги досі живуть в легендах і надихають молоде покоління, але й творцями українських традицій, які дивують світ своєю самобутністю.Новинки, які з'вились у листопаді 2020 року

Для молодших школярів

Воронина, Л. Таємне Товариство Блазнів, або Балансування на краю прірви: повість / Леся Воронина; худож. В. Штанко. - Київ: Знання,2019. - 143 с. : іл.
Хіба можна було уявити, що головний герой цієї книжки Клим Джура та його друзі з Таємного Товариства Блазнів потраплять у пастку під час циркової вистави? Підступні прибульці-синьоморди, які хочуть підкорити Землю, цього разу замаскувалися під клоунів та відволікають увагу публіки фокусами і дивовижними виступами дресированих тварин. І ніхто з глядачів не підозрює, що їх збираються перетворити на слухняних зомбі, готових виконувати будь-які накази чужопланетних хижаків. Єдина людина, котра володіє мовою прибульців і може читати їхні думки, — це Клим. Однак для того, щоб перемогти космічних монстрів, хлопцеві доведеться використати надприродні властивості, які він здобув, опинившись під час грози на вершечку гори Треп у магічному кам’яному лабіринті-кромлеху. І щоразу, долаючи все нові й нові небезпеки, члени Таємного Товариства Блазнів почуваються так, ніби балансують на краю прірви.

Деніелс, Л. Котик-безхатько / Л. Деніелс; пер. з англ. О. Куцан; худож О.Панченко.  - 
Харків: АССА, 2019. - 143 с. : іл.
«Котик-безхатько» – це перша книжка серії «Історії порятунку». Саме цією історією починаються пригоди Амелії Гейвуд, яка щойно переїхала зі своєю мамою із міста Йорк до маленького Велфорда, де мешкає її бабуся. З Амелією трапляється пригода, яка призводить до знайомства із родиною Гоупів – ветеринарів з лікарні-притулку «Ковчег». Також дівчинка подружиться із Семом Бакстером та його неслухняним песиком Маком. І саме дресирування цього малого неслуха стане першим кроком до втілення мрії Амелії – допомогати тваринам. Книжка цікава та дуже добра. Вона навчить дбайливому відношенню до тварин. А також заохотить юних читачів допомагати найменшим нашим ближнім. Наразі у видавництва «АССА» вийшла ще одна книжка з серії, а саме «Кролик та його халепи». І невдовзі можна чекати на продовження серії «Історії порятунку». Тож читайте діткам добрі книжки та прививайте любов і добре ставлення до тварин!

Деніелс, Л. Лисеня у небезпеці / Л. Деніелс; пер. з англ. О. Куцан; худож О.Панченко.  - 
Харків: АССА, 2020. - 127 с. : іл.
Пригоди Сема та Амелії тривають! Разом із новим другом Джошем вони знаходять поранене лисеня та проводять власне розслідування, з’ясовуючи обставини, що завдали лиха родині лисиць. На друзів чекають неабиякі випробування, але чи вдасться їм повернути лисеня додому?


Деніелс, Л. Цуценя уникає лиха / Л. Деніелс; пер. з англ. О. Куцан; худож
О.Панченко.  - 
Харків: АССА, 2020. - 127 с. : іл.
До ветеринарної лікарні «Ковчег» потрапляє травмоване цуценя, якому конче необхідна коштовна операція. Перед Семом та Амелією, які дуже люблять тварин і зголосилися допомагати в лікарні, стоїть непросте завдання: відшукати власника собачки та зібрати кошти на лікування. Аби врятувати цуценя, друзям доведеться виявити неабияку кмітливість. Адже в цій справі важлива кожна хвилина!

Еліопулос, Н. Minecraft. Вперед, у гру / Н. Еліопулос; пер. з англ. С. Стеця; іл. Л. Флауерса. - Київ: АРТБУКС, 2019. - 143 с.
Четверо досвідчених гравців Майнкрафт мають спільну таємницю: окуляри віртуальної реальності, змайстровані вчителькою природознавства, можуть переносити друзів у гру! Але раптом виявляється, що Майнкрафт став реальним, і єдиною надією на порятунок стає дівчинка, котра лише недавно перейшла в їхній клас…

Малюємо автомобілі, кораблі, літаки / уклад. В.Ю. Гаврилова; худож. Ю.М. Полянська; пер з рос. Т. Г. Корельська. - Харків: Міккщ: Прінт-сервіс, 2012. - 32 с. : іл.
Ви хочете, щоб ваша дитина навчилася малювати?! Із серією книг «Школа малювання» це зробити легко і просто! Книги цієї серії призначені для юних художників будь-якого рівня підготовки. Тут дитина знайде прості поради, як намалювати домашніх і диких тварин, динозаврів, драконів, воїнів, принцес, героїв улюблених казок, а також різні види транспорту. Яскраві ілюстрації до поможуть краще зрозуміти та засвоїти запропоновані уроки малювання. Готові малюнки супроводжуються детальними ескізами, які показують підготовчі етапи побудови малюнка. Для всіх, хто захоплюється малюванням. 

Мєлех, А. Емі і Таємний Клуб Супердівчат: повість / Агнєшка Мєлех; пер. з пол. В. Міщук; хідож. М. Бабінська. - Львів: ВСЛ, 2019. - 173 с. : іл.
«Емі і Таємний Клуб Супердівчат» — перша книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці. На дошкільній підготовці Емі разом з подружками засновує Таємний Клуб Супердівчат. Що ж таємничого може трапитися в житті дошколярок? Невже загадкові люди в аеропорту настільки підозрілі, що дівчаткам доводиться шпигувати за ни­ми навіть в оперному театрі? Таємний Клуб просто-таки полює на таємниці, а якщо їх нема — дівчата вигадують їх самі.


Потаніна, І. С. Дружба та інші шаленства / Ірина Потаніна;  пер. з рос. К. Процун; худож. А. Босенко. - Харків: Ранок, 2019. - 64 с. : іл.
Ваш малюк вже думав, ким хоче стати, коли виросте? А навіщо потрібно робити добрі справи? А що хоче сказати його чотирилапий друг, коли тихенько гавкає? Веселі й добрі герої оповідань допоможуть дитині знайти відповіді на ці питання, від душі посміятися і, звісно, розкажуть, як це здорово дружити! Скоріш відкривайте книгу, щоб познайомитися з ними!

Ран, Ю. Історія роботів / Юліта Ран; іл. О. Гордієнко. - Харків: Ранок, 2019. - 32 с. : іл.
Знайомимося з історією роботів від найдавніших механічних пристроїв до сучасних складних машин. Енциклопедія розповість про історію виникнення, розвитку роботів, а ще про роботів майбутнього. Захоплююча книга!!! Цікавий та нестандартний підхід до оформлення та багато неймовірних фактів!

Рицарі та замки / авт. тексту Ф. Сімон, Л. Буе; худож. Б. Мійє, І.
Роньоні, І. Міссо, К. Давід. - Київ: Махаон-Україна, 2008. - 123 с. : іл.
Ця чудова, прекрасно ілюстрована дитяча книжка розповість вашому малюкові про життя середньовічних лицарів. Вона покаже різноманітні обладунки, навчить «читати» герби лицарів, присвятить дитини в історії зовсім юних хлопців, пажів і зброєносців, які стали справжніми воїнами. Легенди про лицарів Круглого столу, історії знаменитого Роланда, розповіді про Бертраном Дюгеклене, герої Столітньої війни - все це надовго захопить юного читача! А ще ваша дитина дізнається безліч цікавих речей про життя мешканців лицарських замків - як про повсякденності, так і про мужніх багатомісячних облог, сполучених з кривавими атаками.

Романова, І. А. Шахи для дітей: практичний посібник для молодших школярів / І. Романова. - Київ: Час майстрів, 2018. - 88с. : іл.
Перед тобою лежить посібник з освоєння захопливої гри «Шахи». Упродовж багатьох століть у різних країнах люди грають у цю гру. Спочатку вона використовувалась тільки для приємного проведення часу. Але згодом з’ясувалося, що шахи є також справжнім тренажером для розуму: вони розвивають пам’ять, увагу, логічне мислення, кмітливість. Інтерес до гри значно виріс у минулому сторіччі, коли почали проводити матчі на першість світу з шахів. Відтоді в різних країнах світу щорічно проводиться велика кількість шахових змагань. На сьогодні твої однолітки в Іспанії, Китаї, Німеччині, Росії, США, Туреччині та інших країнах вивчають у школах гру «Шахи». За допомогою виконання нескладних вправ, викладених у книзі, ти не тільки зможеш опанувати правила цієї стародавньої гри, але й розвинеш свої інтелектуальні здібності. Будь наполегливим, і ти зможеш повести свої війська в бій на шахівниці. Успіхів і перемог!

Смаль, Ю. Лесеві історії: експерементуй і дізнайся / Юлія Смаль; мал. Н. Олійник. - Львів: ВСЛ, 2019. - 129 с. : іл.
Знаєте, як заховати туман у склянці? А як перетворити яйце на гу­мовий м’ячик? Для цього не обов’язково бути чарівником. Достатньо кілька інгредієнтів, які можна знайти на кухні, знати пра­вила безпеки, а ще бути відкритими до світу та допитливими, як Лесик — герой цієї книжки. Він проводить цікаві хімічні експерименти зі своїми старшими братом і сестрою, і вони разом відкривають безліч нового про атоми, молекули, протони, кристали і про те, чому лід може бути гарячим. Отож, якщо хочете дізнатися, з чого складається наш Всесвіт, і го­то­ві стати справжніми науковцями, гайда читати захопливі Лесеві історії. Експериментуйте і дізнавайтеся!

Урбан, Д. Все мыши любят сыр: сказка / Д. Урбан; пер. с венг. С. В. Вольського; іл. А. Васильєва. - СПб.: Азбука-классика, 2010. - 64 с. : іл.
Прекрасна і зворушлива історія дружби і любові, які перемагають будь-які перешкоди! В одній затишній сироварні жила сім'я сірих мишей. Все у них було прекрасно: теплий будинок, вихований син і багато-багато сиру. Але з приходом нових мешканців - сімейства білих мишей - безтурботне життя в сироварні закінчилася. Тільки мишенята з обох сімейств не звертали уваги на розбрати дорослих. Шома і Фруже вирішили ніколи не розлучатися, чого б їм це не коштувало. Дорослі напевно згадають схожу, але не дуже веселу історію ... Зате у цієї книги фінал дуже щасливий і несподіваний! В репертуарі майже кожного дитячого театру є спектакль «Все миші люблять сир», адже історія про мишенят шому і Фруже вже облетіла весь світ услід за історією про Ромео і Джульєтту.

Хрустальова, О. М. Мулька-суперзірка. Кн. 1: Викрадення чарівників / О. Хрустальова; пер. з рос. Н. Кир; худож. В. Новосьолов. - Київ: Рідна мова, 2014. - 127 с. : іл.
У місті Березовому все перевернулося з ніг на голову! Вулицями гуляють дивні істоти. У саду хтось украв усі яблука. На річці зруйновано греблю бобрів. І головне — хтось полює на чарівників! За розслідування цих гучних злочинів береться безстрашне білченя Мулька. Він нікого не боїться, бо поряд вірні друзі, у голові — багато ідей, а серце переповнює відвага. Неймовірні пригоди чекають на білченя Мульку!


Новинки, які з'явились у І кварталі 2020 року

Для найменших користувачів


Винничук, Ю. П. Цукровий півник / Винничук, Юрій Павлович; худож. К. Лавро. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. - 24 с.: іл.
Видавництво А-ба-ба-га-ла-ма-га видало чудову книгу Юрія Винничука "Цукровий Півник", яка не залишить байдужою жодну дитину. Напрочуд мила та цікава історія про маленького цукрового півника сподобалась нам із перших прочитаних сторінок. Беручи книгу до рук, нас зустрічає на обкладинці дуже милий та привітний котик, і вже здавалось би що книга саме про це миле створіння, але ні. Гортаючи книгу "Цукровий Півник", одразу зосереджується уся увага на неймовірних ілюстраціях, які створив улюблений український художник усієї малечі та наш у тому числі Кость Лавро. Усі ілюстрації надзвичайно милі, створені саме для дітей, всіх героїв у книжці хочеться обійняти і милуватись ними дуже довго. Щодо якості самої книги, то про книги видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га можна розповідати дуже довго, вони найкращі, і дана книга "Цукровий Півник" не виняток, папір цупкий, гладенький, так і хочеться прочитати книгу. У книзі "Цукровий Півник" розповідається історія маленького хлопчика, якому дуже припав до вподоби гарненький Цукровий Півник. Історія досить цікава, діти з великою цікавістю розглядали та слухали історію про Цукрового Півника, який втікає із вітрини цукеркової крамниці. Дана книга "Цукровий Півник" стала нашою улюбленою книгою, завдяки своїм наймилішим ілюстраціям та не складному сюжету. Дана книга "Цукровий Півник" кожного дня завойовує серця нових маленьких читачів.

Кіплінг, Р. Як вигадали абетку / Кіплінг, Ред'ярд; пер. з англ. В. Чернишенка; іл. В. Штанка. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2018. - 24 с.: іл.
Це вже друга зі знаменитих «Таких собі казок» Ред’ярда Кіплінґа, у якій юні читачі знайомляться з чудовою печерною родиною — Теґумаєм, Тешумай і їхньою донею Тафі. Цього разу непосидючій дівчинці та її неймовірному татові доведеться вигадувати абетку — всі-всі літери нашого алфавіту! Саме ці печерні люди вирішили, що «о» буде кругла, як яйце, а «у» — схожа на короповий хвіст. А на що подібні інші літери, які ми всі щодня читаємо і пишемо? Про це можна дізнатися лише з нової кумедної та вигадливої казки Ред’ярда Кіплінґа. Книжкою «Як вигадали абетку» видавництво «Навчальна книга — Богдан» не лише продовжує видання казкової трилогії Кіплінґа про Теґумаєве плем’я, але й дарує читачам неповторні ілюстрації київського художника Володимира Штанка, які було високо відзначено навіть у Кіплінґівському товаристві Великобританії.

Кіплінг, Р. Як написали першого листа / Кіплінг, Ред'ярд; пер. з англ. В. Чернишенка; іл. В. Штанка. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2019. - 24 с.: іл.
Одна зі знаменитих «Таких собі казок» Ред’ярда Кіплінґа, найперша, у якій юні читачі знайомляться з чудовою печерною родиною – Теґумаєм, Тешумай і їхньою донею Тафі. У казці нам належить разом із непосидючою Тафі написати найпершого у світі листа. Звісно, завдання це не з легких – у книжці буде багато списів, непорозумінь і добірної багнюки, але врешті листа буде доставлено і прочитано. Як? Дізнаєтеся з книжки! Книжкою «Як написали найпершого листа» видавництво «Навчальна книга – Богдан» не лише розпочинає видання казкової трилогії Кіплінґа про Теґумайське плем’я, але й дарує читачам неповторні ілюстрації київського художника Володимира Штанка, які було високо відзначено навіть у Кіплінґівському товаристві Великобританії.

Князевич, М. С. Шустрик / М. С. Князевич; за ред. С. Дерманського; худож. І. Сулима. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 24 с.: іл.
Видавництво "Абабагаламага" уміє створювати дива навіть, здавалося б, з нічого. Цього разу це — книга про лисенятко "Шустрик". Неймовірно красиві ілюстрації і добра і мила казка для дітей „від 2 до 102“, як завжди) Історія ж насправді дуже проста — пустотливе лисенятко не послухалося маму і втрапило в халепу. Звісно, все закінчиться добре і навіть весело, лисеня отримає нових друзів, а мега-сімейство зайців — справжній бенкет на городі. Прочитати можна так швидко, що й не помітиш. Але це якщо лише читати. А якщо почати розглядати, можна провалитися в кролину нору, чи то пак — лисячу. Малюнки настільки детальні й атмосферні, що чуєш шелест листя в лісі і буркотіння барсука в норі. У книги А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ можна закохатися, навіть якщо там немає жодної літери тексту) Щоразу ілюстровані видання — це таке концентроване задоволення, що абсолютно перестаєш розуміти, як така краса опинилася в нашому недосконалому світі, більше того — ти тримаєш її в руках, ось тут, прямо зараз… Словом, це — любов.

Льєнас, А. Монстрик і його кольори / А. Льєнас; пер. Я. Стріхи; іл. А. Льєнас. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 39 с.: іл.
Книга "Монстрик і його кольори" - це чудова нова книжечка видавництва Каламар, яку ми з радістю переглядаємо. Якщо Ви починаєте вивчення разом з дитиною кольорів Вам в нагоді стане чудова книга "Монстрик і його кольори". Завдяки книжечці "Монстрик і його кольори" Ви зможете вивчити дуже багато різних кольорів а також вивчити емоції, які найчастіше нам притаманні, на кожній сторінці книги є свій колір жовтий, синій, зелений та іншій, кожен з них має свій настрій. Окрім вивчення кольорів дитина знайомиться із основними п'ятьма емоціями, які дуже гарно наочно показує монстрик. У 2015 книжка отримала премію ім. Жунседи в номінації «Найкраща книжка з малюнками». Нагороду вручає Каталонська асоціація професійних ілюстраторів (APIC). Книга "Монстрик і його кольори" була надрукована 300 000 тиражем і перекладена на 16 мов світу.  

Малкович, І. А. Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами / І. А. Малкович; іл. С. Усс. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 33 с.: іл.
Надзвичайно зворушлива і добра історія про маленького Зайчика, який вирішив піти до крамнички і купити меду для хворої мами. Але Зайчик був дуже маленький і не знав, як дійти до крамнички, а коли все-таки дібрався туди, на зворотному шляху він взагалі загубився і майже впав у відчай. Але всі тваринки, що зустрічалися на його шляху, намагалися допомогти йому дібратися додому. До того ж, вдома через Зайчика хвилювалася мама. Книга велика, квадратної форми, з фантастичними ілюстраціями (навіть можна і не читати книжку, а просто гортати картинки – вони пречудові). Герої-звірі зображені дуже схожими на людей, а також дуже сподобалися зображення міста, де жив Зайчик (воно трохи нагадує Львів). Ілюстрації є на кожній сторінці, і вони настільки захоплюють і передають атмосферу різних епізодів казки, що відчуваєш, немов знаходишся поряд із головним героєм. Текст у книзі надрукований великим, зручним для дітей шрифтом, і на кожній сторінці його не надто багато. Прекрасна історія для читання на добраніч.

Шкляр, В. М. Песик Гав, соловейко, джміль і два жорлуді=Woofy the Dog. a Hightingale, a Bumblebee? and two Acorns: оповідання / В. М. Шкляр; пер. І Головачової; худож. К. Лавро. - Львів: Апріорі, 2019. - 45 с.: іл.
Мабуть, усі українці чули про Василя Шкляра, багато хто його бачив, чимало людей знайомі з ним. Його по праву вважають одним з найвідоміших, читаних і «містичних» сучасних письменників, «батьком українського бестселера». «Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді» – це літературно-художнє видання для дошкільного і молодшого шкільного віку. Тут яскраві та насичені, цікаві ілюстрації, які змалював художник Кость Лавро. Текст семи невеличких, але повчальних і жартівливих, веселих та легких оповідок подано паралельно двома мовами – українською та англійською, що спонукає малят до вивчення іноземної мови. Кожна оповідка – це коротка окрема завершена історія. Однак усіх їх між собою об’єднує головний персонаж – хлопчик Василько, котрий весь час знаходить для себе цікаві пригоди.

Для дітей середнього та старшого шкільного віку


Варуфакіс, Я. Розмови з донькою про економіку: коротка історія капіталізму / Варуфакіс, Яніс; пер. з англ. Ю. Скавінського. - Львів: ВСЛ, 2019. - 166 с.: іл.
Як пояснити нерівність народів та держав і чим може зарадити демократія? Світом керують гроші чи їх відсутність? Як працює економіка в ринковому суспільстві? Куди веде людство розвиток технологій і чи є в людини шанс залишитися людиною і вберегти планету від самої себе? На ці та інші теми зі своєю 13-річною донькою Ксенею розмовляє відомий грецький економіст Яніс Варуфакіс. Пояснити просто й цікаво складні, але дуже важливі речі йому допомагають: цар Едіп та Ікар, Архімед, австралійсь­кі аборигени, доктор Франкенштейн, Фауст і навіть агент Сміт з культової «Матриці».

Винничук, Ю. П. Місце для дракона: повість-казка / Винничук, Юрій Павлович; мал. та обкл. Н. Каламєєць. - Чернівці: Чорні вівці: Книги-ХХІ, 2018. - 95 с.: іл.
У книзі Юрія Винничука «Місце для дракона» все перевертається з ніг на голову: дракон зовсім не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає пишних молодиць, а добрий травоїд­ний мрійник та романтик. Тішиться метеликам, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість людських останків милують око доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору — щоб не нищити природу. А найцікавіше, що дракон, він же Грицько, пише вірші. Лише одна річ залишається незмінною: у світі й досі діють «драконячі закони». Традиції, мислить володар, у князівстві якого миролюбно живе дракон Грицько, зобов’язують будь-що вбити дракона. Тож князівські посланці скликають лицарів із усіх усюд, проте, зібравшись докупи, відважні лицарі... роз’їхались, адже «лютий хижак» й гадки не мав з кимось боротися, щоб бува не завдати нікому шкоди. Ось така каламбурна зав’язка Винничукової повісті-казки. Далі, як за сценарієм, розпочинається підступна гра на людських, тобто на драконячих, емоціях: князь усе частіше навідується до свого буцімто друга дракона й розпо­відає про свої клопоти через нього. М’якосердий Грицько, він же «кровожерливий» дракон, погоджується битися з лицарями, щоб догодити князеві.

Гридін, С. В. Відчайдушні: повість-детектив / С. В. Гридін. - Київ: Академія, 2017. - 127 с.
Дмитро Прокопчук, до якого приклеїлося прізвисько Олівець, може, і не пережив би стільки тривог, якби перед канікулами не натрапив на книжку про Шерлока Холмса. Прочитавши її, і сам захотів стати детективом, щоб розслідувати кримінальні історії, розшукувати і затримувати злочинців. Канікули виштовхнули Дмитра з дому, і він, як і кожного літа, їде в село Озерне до бабусі. Внукові вона зраділа, але несподівано для нього стривожилася. З’ясувалося, що в селі зникають діти, і бабуся переживає, щоб з Дмитром якої біди не сталося. Їй спокійніше було б, якби він повернувся додому. Дмитро, вмовивши бабусю, все-таки залишився в селі. Разом із друзяками — Андрієм, Павлом і навдивовижу сміливою Катрін — поринає в розслідування тих загадкових зникнень і наражається на круті небезпеки, які змушують гамувати страх і знаходити в собі сміливість. До останньої сторінки повісті невідомо, чому так сталося в Озерному і чим закінчаться відчайдушні кроки юних детективів. Випробування загострили й почуття, але хлопці довго не знають, хто з них подобається Катрін.
Розвиток подій і це прояснив…

Гридін, С. В. Дорослі зненацька: повість / С. В. Гридін; фото на обкл. Н. Білецької. - Львів: ВСЛ, 2019. - 137 с.: іл.
Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.
Гридін, С. В. Кігтик Ковбаско / С. В. Гридін; іл. А. Нечаєвського, Д. Нечаєвської. - Львів: ВСЛ, 2017. - 151 с.: іл.
П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна. Надзвичайно цікавий, смішний та водночас повчальний твір, в ньому є пригоди й перетворення, дружба й взаємодопомога. Читається легко і невимушено, поділений на глави, які поступово підігрівають цікавість і вже неможливо відірватися, бо хочеться дізнатися, що буде з котиком та хлопчиком і їхніми друзями.

Гридін, С. В. Не-ангел: повість / С. В. Гридін. - Київ: Академія, 2018. - 143 с.
Іноді буває, що в душі шкребуть сусідські коти, і весь світ ніби стає проти тебе. Навіть найдорожчі й найближчі люди відвертаються і зраджують саме тоді, коли найгарячіше потрібні. І в одну мить те, що бачилося абсолютно цінним, втрачає сенс і починає здаватися фікцією, оманливим маревом. А тиск жорстоких обставин різко розмежовує життя на те, що було «до…», і те, що відбувається «після…». Юному героєві цієї повісті випало пройти через круті випробування, але вони не зламали його. Якийсь час Олесеві навіть щастило — мама була справжнім другом. Спілкування з нею давало впевненість у собі й стишувало конфлікти з батьком. Так тривало недовго. Хвороба матері та непорозуміння з батьком виштовхали його на вулицю. Він опиняється на дні жорстокого світу людей. Ще недавно «домашній» Олесь здружується з бездомним однолітком і відкриває для себе його світ. Разом вони потрапляють у дуже драматичні ситуації і, хоч як не було складно, вибираються звідти. На вулиці його по своєму вчить чужа підступність. Тут він здобуває досвід виживання, розраховуючи тільки на власні сили. Ну і трішки на ангела-охоронця…

Гридін, С. В. Незрозумілі: повість / С. В. Гридін. - Київ: Академія, 2017. - 128 с.
Дивний цей світ. Ну, точно не так влаштований. І люди дивакуваті. Навіть однозначне бачать не таким, яким воно є. Ні з ким ні про що не можна начистоту: не чують, не розуміють, глузливо сміються й іншим неправдиво розказують. І відгородитися від цього ніяк. Бо й у своїй кімнаті — своєму світі, де тільки він, його думки, музика і його таємниці, стає нестерпно. І не лише тому, що туди набридливо вриваються батьки, й гадки не маючи, що він — уже дорослий. Що в нього — море СВОЇХ проблем. Свої інтереси. І своя любов. Ще невиразна, але вже є. Сором’язлива і нерішуча, але — любов. Море думок, емоцій і чогось незбагненного розриває Сашка Головка. Непросто погамувати їх і ніяк — випустити на волю. Орисі теж не довіритися, бо поводиться так, наче його нема. А іноді надто прискіплива до нього. І все-таки він прорвався через проблеми. Батько почав спілкуватися з ним, як з дорослим. І мама сказала, чому була такою. З найкращим другом Ромкою Мельником помирився. Й Орися нарешті… Але для цього потрібно було багато пережити, ризикувати, битися і вистояти там, де чоловік інакше діяти не може.

Грьонтведт, Н. Е. Нарру end, попри все?: повість / Грьонтведт, Ніна Елізабет; пер. з норв. Н. Іваничук. - Львів: ВСЛ, 2019. - 375 с.: іл.
Четверта книжка Ніни Елізабет Ґрьонтведт. Уда починає навчатися у старшій школі, і майже одразу в неї з’являється коханий. Але яке воно, справжнє кохання? Чи можна закохатися в когось, кого зовсім не знаєш і з ким якось ніяково поруч? І чи завжди гарна історія про кохання закінчується щасливо? Уда відкриває для себе неймовірно романтичну історію Ромео та Джульєтти, яка завершується зовсім не гепі-ендом, – зате сповнена неземних почуттів, від яких йде обертом голова... Дорослі кажуть, що закоханість – то лише вплив гормонів. Чия ж правда? Це заключний щоденник Уди, яка так полюбилася українським читачам.

Дівчинка на всі 100 %: настільна книга для юних леді / уклад. Н. В. Зотова, Є. О. Житник. - Харків: Школа, 2018. - 314 с.: іл.
Що цікаво знати дівчинці-підлітку? Як стати впевненою в собі, завжди бути у доброму гуморі, як обирати друзів, без проблем спілкуватися з батьками? Що потрібно робити, щоб стати вихованою, витонченою і, безумовно, привабливою і бажаною у будь-якій компанії? На ці й багато інших питань, пов'язаних із формуванням особистості, дає відповідь ця книга. Книга містить у собі велику кількість розділів. У першому розділі, що має назву "Мистецтво бути здоровою", ви ознайомитеся з великою кількістю вправ для нашого тіла, зрозумієте, як правильно доглядати за НИМ, прочитаєте про раціональне харчування, про те, як надмірна чи недостатня вага може зашкодити вашому здоров'ю та про інші цікаві речі. В наступному розділі "Магія краси" розповідається про всі тренди моди, про те, що варто одягати, і про те, що потрібно носити відповідно до нашої фігури та зовнішніх даних. Бути жіночною та елегантною не завджди легко. Проте книга дасть усі поради щодо правильного відчуття стилю. Крім того, аксесуари та косметика - невід'ємна частинка кожної дівчинки. Книга "Дівчинка на всі 100%" розповість про мудре використання косметики та усіх важливих дівчачих секретів. Розділ "Велика перерва" є розділом, який неодмінно потрібно прочитати! Адже тут ви знайдете велику кількість мудрих порад щодо корисного та правильного відпочинку поруч з батьками, друзями чи, навіть, на одинці. Ролики - особливий вид транспорту кожного підлітка. Книжка поділиться цікавими розповідями про те, як правильно дібрати ролики та про правила безпеки. Крім того, ви прочитаєте про безліч різних розвивальних ігор та про музику і танці! Те, що потрібно усім дівчаткам.

Загг, З. Дівчинка Онлайн: роман / Загг, Зої; пер. з англ. Н. Ясіновська. -Львів: ВСЛ, 2019. - 421 с.
Пенні — шістнадцять, тож, як і в багатьох підлітків, її життя не таке просте, як видається. Дівчина захоплюється фотографією, має найкращого друга Елліота, та не може порозумітися з однолітками. Про свої розчарування, конфузи, стосунки з хлопцями та панічні атаки вона чесно й відверто розповідає у своєму блозі під ніком Дівчина Онлайн. А тоді весь світ наче змовляється проти неї. І Пенні разом з родиною та Елліоттом втікає на Різдво до Нью-Йорка, де раптово закохується. Це найромантичніше Різдво у її житті, проте невдовзі дівчина опиняється в епіцентрі мережевого скандалу... Дебютний роман британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ «Дівчина онлайн», який вийшов у листопаді 2014 року, побив рекорд за перший тиждень продажів. На сьогодні авторка написала про Пенні вже три книги, які, безсумнівно, завоюють визнання і в українських читачів.

Кирпа, Г. М. Тринадцятий місяць у році: повість / Г. М. Кирпа. - Львів: ВСЛ, 2017. - 223 с. : іл.
Коли ростеш у незвичайній родині, в якій від тебе немає таємниць, як тут не бути трішки задорослою, як на свої 10 років? Коли твої батьки — письменники, дідусь і бабуся — колишні вчителі, мамині найближчі подруги — бібліотекарка і художниця, а менший двоюрідний братик щомісяця міняє професії — як тут не зростати допитливою й вигадливою дитиною? Катруся намагається зрозуміти світ дорослих, пізнати смерть, дружбу і брехню, почути все живе й неживе навколо, кожну травинку й комашку, дощ і вітер — і ділиться своїми спостереженнями з нами. З цих розповідей перед очима постає особливий і зворушливий світ дитинства, де як рівні зустрічаються діти й дорослі.

Серія "Щоденник слабака" - світовий бестселер, бестселер The New York Times, Wall Street Journal та Publishers Weekly!
Сімейні мандрівки зазвичай дуже веселі... якщо, звісно, ви не член родини Гефлі. Подорож починається доволі перспективно, але потім кілька разів раптом звертає не туди, куди слід. Туалети на заправках, навіжені мартини, невеличка ДТП та свинка-втікачка - це не зовсім відповідає уявленням Ґреґа Гефлі про веселощі. Але навіть найневдаліша поїздка може обернутися на пригоду - і цю пригоду сімейка Гефлі забуде ой як нескоро.

Крюкова, Т. Ш. Потапов до дошки! / Крюкова, Тамара, Шаміліївна. -Харків: Ранок, 2015. - 175 с. - (Шкільні прикольні історії)
Книга відомої дитячої письменниці Тамари Крюкової «Потапов, до дошкиі» витримала не одне видання і припала до душі як школярам, так і їх батькам. Це збірка” кумедно-смішних оповідань про школу. За сюжетами деяких оповідань знята однойменна кінокомедія. За цикл розповідей про Женьки Москвичова і Леха Потапова Тамара Крюкова удостоїлася звання лауреата Першої премії IV Всеукраїнського конкурсу творів для дітей та юнацтва «Червоні вітрила».

Купріян, О. Солоні поцілунки: повість / О. купріян; обкл. О. Куровець, М. Кінович. - Київ: ВЦ "Академія", 2017. - 127 с.
Навіть і подумати не могла Мілка, що в день її чотирнадцятиліття вибухне стільки проблем. На межі краху опиниться все, що було ідеальним чи виглядало таким. Сім’я, в якій батьки роками після смерті сина не спілкуються. Чарівна зовнішність, якій бракує хіба що грудей більшого розміру. Високі оцінки, крім із кількох точних предметів. Близька подруга, якої не зрозуміти. Звабливий хлопець, який ще не знає себе. Запаморочливі французькі поцілунки із солоним присмаком сліз… Як склеїти те, що розбито вщент? І чи потрібно склеювати — чи не краще позбутися його? Коли дорослішаєш, усе стає таким заплутаним. Часом не можна ступити й кроку, щоб не скривдити чиїхось почуттів. Доводиться вибирати між трьома закоханими хлопцями. Визнавати свою провину. Гірко ридати. Сміятися до кольок у животі. Кохати не того, хто цього вартий. Отримувати по заслузі… Мілка та її друзі ходять до школи й на танці, кохають, сміються, помиляються. Потайки від дорослих п’ють алкоголь і думають про секс. Вони — звичайні підлітки зі звичайними проблемами й переживаннями. Шукають себе, і в них є одне літо для виправлення того, що виправити надзвичайно складно.

Лис, В. С. Країна гіркої ніжності: роман / В. С. Лис. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 364 с.
Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітті. Даздраперма, дочка визначного радянського діяча, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьбі на Волині... Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест — кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом з Євромайданом до її життя ввірвуться кохання та зрада… Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітті.

Маренгольц, К. Література!: мандрівка світом книжок / К. Маренгольц; пер. з нім. О. Ванкевич; іл. Д. Парізі. - Харків: Віват, 2018. - 191 с.: іл.
Справжній путівник книжковими хащами, оригінальна робота “Література! Мандрівка світом книжок” розповідає, чи варто тратити дорогоцінний час на прочитання тої чи іншої книжки. Причому, робить це так, що в той же час таки хочеться читати! Того ж Германа Гессе, відкриваючи нові факти його біографії, а саме пристрасть до подорожей і паломництва; Джека Керуака, що виявляється вперше декларував таке поняття, як “бітники”....Але обережно! Автор Катаріна Маренгольц попереджає: її робота може як викликати потяг до читання, так і навпаки, лише констатувати факт того, що непрочитаний раніше шедевр світової літератури був ігнорований вами заслужено. Випускниця культурологічного університету Люксембурга проводить своєрідну експрес-екскурсію світом німецької літератури, після чого складається враження, ніби ви перегортали всі, згадані нею романи, новели та п’єси власноруч! Читаючи книжку, повну свіжих фактів та цікавої статистики, можна поглянути на життя письменників абсолютно по-новому. Можливо, щось буде упущено, щось забуто, та післясмак подорожі своєрідним літературним морем у читача, однозначно, залишиться. Легка мова та дотепні ілюстрації в виконанні Дона Парізі допоможуть швидко,оцінити визнані шедеври та сформувати власний літературний смак. Якщо ви не бачите свого життя без книжок, читаєте багато й постійно, тоді ця, без сумніву, цікава літературна праця залюбки поповнить ваш читацький щоденник.

Мацко, І. О. Кава по-дорослому: повість / Мацко, Ірина Олександрівна; обкл. О. Стельмах. - Київ: ВЦ "Академія", 2018. - 128 с.
О ні, Катя — дівчина непроста. То тільки може здатися, що вона така, як усі дівчата. Особливо — коли не знати її переживань і що вона шукає. Ну так, у неї теж не ладиться з батьками. Катя ігнорує їх, вважає невдахами. Вони дратують надокучливими запитаннями, невмінням жити і своїм поламаним шлюбом. У школі її справи — так собі, з дівчатами — протистояння, конфлікти і нещира дружба. Каті хочеться багато що спробувати по-дорослому. Її бентежать власне тіло, дивні бажання. І манить кохання. Якась сила жене пізнати все і заставляє побачити себе на слизькій межі. Відчути драйв, небезпеку, страх, приниження і свою використаність. Жахнутися життю навиворіт, де алкоголь, наркотики, секс із примусу чи просто так, наруга над собою і кимось. Каті вдається вирватися із ситуацій, де ніщо нормальне вже не можливе. Вона знайшла порозуміння з мамою і дівочу дружбу. Усвідомила себе потрібною. Піднялася до любові. Забула те, що не треба брати в життя. І побачила світ іншими очима.

Нікуліна, А. О. Сіль для моря, або Білий Кит: роман / Нікуліна, Анастасія Олегівна. - Харків: Віват, 2019. - 223 с.
Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, - це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: "Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині". Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати? Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами - дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати сіллю для моря.

Портер, Е. Просто Девід / Портер, Еліонор; пер. з англ. Е. Євтушенко; в оформ. Обкл. використ. роботу худож. А. Джаббарова. - Київ: Знання, 2018. - 222 с.
“Просто Девід” — ще один роман відомої на весь світ американської письменниці Елінор Портер (1868—1920), авторки бестселера про Полліанну. На відміну від “Полліанни”, чарівної історії про дівчинку, “Просто Девід” — не менш зворушлива і цікава розповідь про незвичайного хлопчика з кришталево чистою душею, який настільки віртуозно володіє мистецтвом гри на скрипці, що навіть найчерствіші та найбайдужіші, слухаючи його музику й спілкуючись із ним, добрішають і починають бачити красу довкола себе.

Пуї, Жан Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв / Пуї, Жан-Бернар; пер. з фран. П. Мигаля. - Львів: ВСЛ, 2019. - 141 с.: іл
Хто б подумав, що з них виростуть великі люди, коли вони були малими дітьми? Перед вами галерея портретів видатних особистостей, які залишили помітний слід в історії, літературі, мистецтві та науці, дарма що все починалося безладно. Згодом історія увінчала їх славою й охрестила геніями. Ці величні постаті фігурують у шкільній програмі як монументальні персонажі. У словниках і музеях бачимо суворочолих класиків із повними кишенями чеснот. Однак кишені бувають дірявими. Спробуй відкрити для себе ці гучні імена по-новому і дізнатися більше про їхні зухвалі юні роки…

Радевич-Винницький, Я. К. Неукраїнці, яким вдячна Україна / Радевич-Винницький, Ярослав Костянтинович. - Львів: Апріорі, 2015. - 535 с.: портр.
У книжці вміщено 78 коротких, структурно уніфікованих нарисів про людей різного етнічного походження, які жили в різні історичні епохи, в різних краях, посідали різні соціальні становища, але словом чи ділом прислужилися Україні й українському народові на шляху до визнання його ідентичності, права на свободу і повноту національного життя, на достойне місце серед вільних народів світу. Видання адресоване широкому колу читачів, насамперед шкільній та студентській молоді.

Рижко, Король Даркнету: повість-детектив / О. М. Рижко; худлж. обкл. А. шавлач. - Київ: ВЦ "Академія", 2018. - 127 с.
У цій повісті є кримінальна інтрига, загадковий сюжет, незвичні персонажі й несподіваний фінал. Усе — як у детективі. А любов із присмаком небезпек — як у психологічній повісті. Яр не встиг нічого відповісти, бо дисплей його смартфона замигав «невідомим номером». Обоє зачаїли подих. Яр увімкнув телефон і побачив уже знайому маску й прикид хакера. Той самий комп’ютерний голос: «Зараз на ваш номер прийде повідомлення. Там будуть лінк, логін і пароль до сайту, де я залишив файли вашого мерця. До руйнування домена — дві години. Час пішов».
Ру, М. Притулок: роман / Ру, Меделін; пер. з англ. Н. Гоїн; дизайн. обкл. С. Ткачов. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 285 с.: фотоіл.
Той, хто потрапляв сюди, залишався тут назавжди. Але Ден цього не знав. Він приїхав сюди на літні курси для обдарованих підлітків і набагато пізніше дізнався, що колись ця будівля була лікарнею для дивних людей. Що відбувалося тут? Чому деякі коридори і підвал замуровані? Хтось потайки стежить за ним. В бібліотеці коледжу Ден з друзями знаходить загадкові фотографії. А незабаром трапляється те, що шокує і учнів, і педагогів. Ден повинен розгадати таємницю притулку, інакше він сам опиниться в небезпеці…
Русіна, О. 34 сонячні дні і один похмурий: повість / РусінаҐ, Оля. - Львів: ВСЛ, 2018. - 79 с.: іл.
Чи не кожен у своєму житті переживав якісь особливі пригоди під час літнього відпочинку на березі моря. І про це — нова повість Олі Русіної «34 сонячні дні і один похмурий». Дві дівчинки Анни: одна — приморська мешканка, друга вперше потрапила на літній відпочинок до моря — переживають дні напруженого знайомства, пригод, небезпек і зміцнення своєї дружби. Разом із Маркіяном, братом місцевої Анни, вони влаштовують детективне розслідування щодо чоловіка з чайками, борсаються в таємницях творчої молодості Анатолії та дядька Стефана, переживають смертельні небезпеки та мріють про ночівлю на старому маяку...
Слоньовська, О. В. Дівчинка на кулі: роман / Слоньовська, Ольга Володимирівна; ред. В. Шовкошитний. - Київ: Український приорітет, 2017. - 454 с.
Хороші дівчатка потрапляють у рай, погані - в історію. Оля була поганою: поганою для мами, що пестила лише молодших дітей, поганою для школи - таким медалей не дають... Тож мала всі шанси або вскочити у халепу, або... щось змінити на цій кулі! А поки що наша героїня накликає на себе гнів рідної неньки спробою повернути новонародженого братика туди, де він начебто взявся, - під скирту, тікає з дому, змінює школу, а чорна карма притягує негаразд за негараздом... Та якщо вже Бог поцілував дитину в тім'ячко, вона вистоїть, витримає всі випробування! 

Сорока, П. Де свище Овлур / Сорока, Петро; худож. С. Шевчук. - Київ: Український приорітет, 2017. - 207 с.
Це своєрідне продовження "Симфонії Петриківського лісу", тільки там показано, як краса лісу переломилася крізь призму сприйняття людини старшого віку, тут - двадцятирічного студента-юнака, майбутнього лісничого.
Старк, У. Тоді я був просто Ульф: оповідання / Старк, Ульф; пер. зі швед. Г. Кирпи. - Львів:ВСЛ, 2017. - 121 с.: іл.
Ульф Старк, як завжди, дотепно й невимушено говорить про складне, цього разу він розповідає про свої дитячі й підліткові роки. Тут його перші поцілунки і перші серйозні книжки, творчі експерименти і втеча з дому, змагання, вигадки, дивацтва і врешті — велика мрія стати письменником. Що з цього правда, а що ні, вирішувати вам. Ульф іноді й сам не знає, наскільки далеко його можуть завести власні фантазії. Бо це не так уже й просто — бачити щось таке, чого не бачать інші, і ділитися з усіма своїми уявними світами. Це чарівна подорож у світ дитинства. Вона автобіографічна. Перші оповідання охоплюють раннє дитинство автора, коли він ще вірив усім вигадкам, що оповідав йому старший брат та міг полинути у світ уяви й фантазувати про все на світі - про скарб, що зберігається у підвалі, про зелене поле, що можна побачити, варто лише закрити очі. Батьки хвилюються за малого Ульфа і навіть хочуть відправити його до психолога, але він лише дитина, що хоче пригод, дитина із чарівним всесвітом у собі. Поступово герой росте і автор далі у легкій жартівливій манері розповідає про перші цигарки, про закоханість, про уроки танців із найкращим другом, про перші складні книжки, про магію слова і мрії стати письменником. Про спроби писати, перші досягнення й поразки, про творчу впертість і конкуренцію із однокласником за першість у оцінках з літератури, про побіг із дому через те, що боїшся показати батькам щоденник і кількаденне життя на вулиці. Вам не сподобається ця книжка лише у випадку, якщо ви самі не були підлітком :) А так - це суцільна магія.

Теплі історії про дива, коханих і рідних: зб. оповідань / ред.-упор. Ю. Шутенко. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 142 с.
У книжці зібрані короткі оповідання й ліричні замальовки різних авторів, об’єднані теплим настроєм, затишком і позитивом. Автори розповідають про найрізноманітніші дива у житті їхніх персонажів, як от диво пізнання Бога чи диво дружби бізнес-леді з бідним хлопчиком, що збирає пляшки біля смітників; про диво кохання з першого погляду чи трепетної подружньої любові аж до старості; про зцілення серця домашнім затишком, ковтком пахучої кави або прогулянкою улюбленим містом; про найрідніших на світі людей і про те, як бути щасливими.

Теремко, В. 16 весна: повість / Теремко, Василь; худож. обкл. О. Стельмах. - Київ: ВЦ "Академія", 2018. - 128 с.
Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків. А вони ще такі, якими є їхні відчуття, розуміння обставин і стосунки з дорослими на різних дорогах. Дехто вже дивиться на все згори. Хтось зосереджений на переживаннях і звідти спостерігає за всім. А ще хтось застряв у наївності. У пошуках себе вони продираються крізь проблеми, травмуються і стають сильнішими. Починають усвідомлювати свою дорослість, долають себе колишніх —
і це найбільші їхні перемоги. Пробудження чоловічого змушує хлопців думати не тільки про футбол, а й про те, що в країні війна. А сила жіночого вчить дівчат дослухатися до порухів своєї душі й відчувати несказане. Шістнадцята весна насилає закоханість, пізнавання чогось дивного в собі і відкриває жадану близькість. Ця весна вперто робить своє…

Ткачук, Г. Книжка про сміття / Ткачук, Галина; худож. А. Селлешій. - Львів: ВСЛ, 2019. - 131 с.: іл.
Ця книжка про те, що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, у найкращому разі, в кілька різних баків. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу. Про те, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що може заполонити всю нашу планету. Простіше кажучи, ця книжка про сміття — таку дивовижну річ, яку дуже легко створити, але якої неймовірно важко позбутися. У книжці є спеціальні сторінки, на яких можна записати свої думки, спостереження, експерименти та ідеї. Книга складається з двох частин. У першій читач знайде різноманітну інформацію про сміття, як явище, його загрозу та навіть користь! Його подальший шлях після того, як людина віднесла залишки до сміттєвого контейнеру. У другій частині пропонується переробляти старі речі, а не викидати їх. Як приклад наводиться клаптикова ковдра, яка є продуктом творчості і практичним вирішенням долі зношених речей. Цікавими даними є інформування про маркування пластику, сортування відходів. Є навіть розділ про грандіозне прибирання пляжу, яке пов’язано з адвокатом на ім’я Афроза Шаха. 

Турянський, О. В. Поза межами болю: повість-поема / О. В. Турянський. -Київ: Знання, 2018. - 174 с.
Автобіографічна поема у прозі Осипа Турянського (1880—1933) присвячена трагічним подіям Першої світової війни. Автор надзвичайно правдиво відтворив пережите в сербському полоні: під час виснажливого переходу горами Албанії сімом полоненим вдалося втекти, але вони опинились на межі виживання, перед новими страшними викликами — холодом та голодом. Перебуваючи в постійному емоційному напруженні, долаючи неймовірні фізичні й душевні муки, люди не опустились до звірячих інстинктів, не втратили найголовнішого — людяності, співчуття, волі до життя. Життєствердний пафос твору має всеохопний, загальнолюдський характер.

Файн, Е. Борошняні немовлята: повість / Е. Файн; пер. з англ. Т. Савчинської. - Львів: ВСЛ,2016. - 175 с. : іл.
Незабаром щорічний конкурс наукових досліджень. Проте розбишакам з класу пана Картрайта не пощастило працювати над такими крутими проектами, як мильна фабрика, личинкова ферма чи кремові вибухівки. Натомість їм дістаються борошняні немовлята — симпатичні шестифунтові мішки, з яких ні на мить не можна спускати очей. Чи не забракне хлопцям терпіння? Чи справді цей експеримент матиме неймовірні наслідки? Чи може мішечок борошна змінити долю чотирнадцятирічного бешкетника? За цю книжку Енн Файн отримала Вайтбредську премію та медаль Карнеґі.

Хлопець  на всі 100%: настільна книга юного джентельмена / уклад. О. О. Зотов; за заг. ред., дизайн, іл. Є. О. Житник. - Харків: Школа, 2019. - 303 с.: іл.
Що цікаво знати хлопцю - підлітку? Як стати впевненим у собі, завжди бути у доброму гуморі, як без проблем спілкуватися з батьками? Що потрібно робити, аби розвинути мускулатуру, чим зайнятися у вільний час, як зрозуміти дівчат, як стати своїм у будь-якій компаніїї та водночас залишатися самим собою? На ці й багато інших питань, пов`язаних із формуванням особистості, дає відповідь ця книга.
Шаповалов, Д. С. Автомобілі / Шаповалов, Дмитро Сергійович. - Харків: Юнісофт: Талант, 2017. - 95 с.: іл., фотоіл.
Автомобіль, здавалося б, є всього лише механічним транспортним засобом, покликаним зробити життя людини комфортнішим. Але він уже давно став чимось більшим... У найдосконаліші взірці технічної думки та дизайнерської майстерності можна по-справжньому закохатися. Тридцять найліпших машин сучасності змагатимуться за призові місця в серцях читачів. На сторінках книги представлені не просто автомобілі — це втілені в металі мрії більшості мешканців планети Земля. Історія виникнення найуславленіших світових автобрендів, технічні властивості найдорожчих суперкарів сучасності, живі легенди автомобільної промисловості та найкращі зразки тюнінгу — цю складну інформацію викладено простою та зрозумілою мовою, а також доповнено яскравими ілюстраціями.

Шаповалов, Д. С. Кращі футболісти світу / Шаповалов, Дмитро Сергійович. - Харків: Юнісофт: Талант, 2016. - 95 с.: іл., фотоіл.
Футбол по праву вважають найпопулярнішою командною грою на планеті. В нього професійно грають десятки тисяч людей, а споглядати майстерну гру славетних футболістів прагнуть мільйони. Цей спорт розвивається на усіх рівнях — від дитячих забав на галявині до футбольних імперій з власними брендами, таких як «Манчестер Юнайтед» чи УЄФА. А чемпіонат світу вже тепер може позмагатися з Олімпійськими іграми за звання найочікуванішої спортивної події у світі. Про спорт номер один, про минуле і майбутнє зірок світового футболу, про їх особисте життя і секрети професійного успіху ви дізнаєтесь зі сторінок цієї книги.

Шовкошитний, В. Ф. Боривітри: історичний роман / Шовкошитний, Володимир Федорович. - Київ: Український пріоритет, 2014. - 399 с.
Нова книга відомого українського письменника – гостросюжетний історичний роман «Боривітри» – це завершальна частина трилогії «Кров – свята», епопеї про путь і вибір українців у жахітті ХХ століття й сповнених надій перших роках століття ХХІ – чи не єдиного дослідження такого масштабу в українській літературі. В основі роману українські, польські, нацистські та совєцькі архівні документи й реальні історичні постаті та людські долі. Події роману відбуваються на Україні Західній і на Україні Наддніпрянській від 1943 року до Євромайдану. Серед героїв книги Провідники ОУН та УПА Роман Шухевич, Василь Кук, Микола Лебедь, Голова СБ ОУН «Михайло» – Микола Арсенич; Командир УПА – «Північ» Дмитро Клячківський – «Клим Савур» та його соратники; сотенний «Кречет» і його побратими. А також вороги українців та їхні посіпаки, які так і не усвідомили себе українцями, – Микита Хрущов, Олексій Кириченко, Микола Підгорний, Петро Шелест, Леонід Брежнєв. Червоні полководці: За які "подвиги" отримав четверту зірку героя "маршал побєди" Жуков? За що "дали померти" "освобордителю" Києва генералу Ватутіну? Історія антикомуністичних повстань в країнах "соціалістичного табору"…

Штефан, А. С. Літо довжиною В ДНК: повість / Штефан, Аліна Сергіївна. - Харків: Ранок, 2018. - 175 с.: іл.
Повість «Літо довжиною в ДНК» познайомить школярів із історією та останніми в галузі біотехнологій. Книга містить безліч цікавого тексту та цілком зрозумілі малюнки та схеми і може легко замінити нудний урок з біології. Виділені в тексті слова мають відповідники мовою світової науки. Школярі можуть гуглити ці значення або звертатися до статей із джерел, розміщених на початку книги. На останніх сторінках уміщено цікаві фотоматеріали. Усе це дбайливо дібрала авторка цієї повісті — письменниця й лікарка, закохана в дитячу літературу мама трьох юних читачок Аліна Штефан.

Я і Конституція / Л. Денисенко, О. Ілько, А. Стельмащук, А. Шуліма. - Львів: ВСЛ, 2019. - 85 с.: іл.
Чи знаєш ти, що таке Конституція України? І як в одній книзі може поміститися все наше життя і життя всієї країни? Адже Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії. Конституція як компас? Так! Бо у ній про те, хто ти як особис­тість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку. Тож рушаймо!
Ягелло, Й. Молоко з медом: роман / Ягело, Йоанн; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2019. - 455 с.
Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.

Для дошкільнят


Бо, Е. Де народжуються плюшеві ведмедики? / Т. Бо. - Харків: Віват, 2018. - 47 с.: іл. - (Казки для маленьких чомучок);
У кожної дитини є улюблена іграшка, яку вкладають спати, годують, беруть із собою на прогулянки... і пам’ятають усе життя. І кому ж не кортіло дізнатися, як з’явився на світ його іграшковий друг? Виявляється, неподалік існує чарівна країна, в якій чудова тітуся Натуся із помічниками створює найкращі м’які іграшки. І саме туди відправляється маленька дівчинка з мамою. Гайда за ними!


Бо, Е. Засипалочки / Т. Бо. - Харків: Віват, 2019. - 63 с.: іл. - (Для найменших);
Кожна молода сім'я знає, що укласти малюка спати в потрібний час - непросте завдання для справжніх супер-батьків! Адже світ такий великий і його необхідно постійно вивчати, не можна втрачати час, тут не до сну ... Але перед вами - найніжніша книга віршів і казок, які варто читати дітям перед сном. «Засіналочкі» розкажуть дитині як сплять тварини, де народжуються сни і що сниться мавпочці ... Завдяки їй маленького слухача чекатимуть чарівне снігове морозиво, теплі медові краї і неймовірні пригоди разом з чудовими друзями.

Бо, Е. Тортик для котика / Т. Бо. - Харків: Віват, 2019. - 47 с.: іл. - (Казки для маленьких чомучок);
Шукаєте вдалий подаруночок для свого малюка? Тоді радимо Вам звернути увагу на цю книгу. Ця неймовірно мила і без перебільшення солодка історія точно не залишить байдужою жодну дитину. Майже всі дітлахи належать до шалених любителів солодощів, тому від казки "Тортик для котика" вони точно будуть у захваті. Ще б пак, Ви тільки-но уявіть садочок, де є цукрові квіти, на деревах ростуть желейні цукерки, трава зроблена зі смачного крема, а галявини вкриті пухкими бісквітами. А хіба дітям може не сподобатися будиночок солодких мрій, увійти до якого можна лише після того, як надкусиш цукерочку? Це ж не будинок, а мрія всіх малюків! От тільки, на жаль, таке щастя дістається не кожному... Воно випало маленькій дівчинці Маринці, яка дуже хотіла з нагоди Дня народження котика Марчика організувати справжнє свято і зробити своєму домашньому улюбленцю гарний подарунок, а тому разом зі своєю матусею вирушила на пошуки найсмачнішого тортика до чарівної країни...

Вдовиченко, Г.К. Котохатка / Г. Вдовиченко. - Львів: ВСЛ, 2019. - 33 с.: іл.;
Шестеро маленьких кошенят опинилися на зимовій вулиці, де їм холодно й голодно... Але вони не з тих, хто скиглить і впадає в розпач. Натомість кошенята гуртуються і перетворюють зиму у веселу забаву: бавляться у піжмурки, прокладають лабіринт у снігу, уявляючи себе археологами, будують дуже затишну снігову котохатку. А тоді знаходять чим її прикрасити. Герої-кошенята захоплять малюків своєю жвавістю та багатою уявою і підкажуть чимало ідей для зимових ігор. Книжка-картинка Галини Вдовиченко і Наталки Гайди — це історія для малят про справжню дружбу і новорічні дива. 

Вдовиченко, Г.К. Ліга непарних шкарпеток : повість / Г. Вдовиченко. - Львів: ВСЛ, 2019. - 55 с.: іл.;
Хто завгодно може визнавати себе нещасним невдахою — тільки не шкарпетки, які загубили свою пару! Їхнє місце на смітнику? Ні! У вирі подій! Розпаровані й непотрібні, вони об’єднаються у Лігу непарних шкарпеток. Вони наповнять своє життя сенсом та радістю, тому що кожна шкарпетка є особливою і не­пов­тор­ною. Книжка відомої української письменниці Галини Вдовиченко з ілюстраціями неперевершеного Арсена Джанікяна завоює серця читачів будь-якого віку. Гумор і тонка іронія, динамічна розповідь та життєва філософія — все переплелось у цій повісті, як кольорові нитки шкарпеток.

Історія іграшок 3 / пер. з англ. М. Чорновіл. - Київ: Егмонт Україна, 2010. - 64 с.: іл.
Історія іграшок 3. Книга за мотивами відомого мультфільму студії Disney/Pixar. У цій частині трилогії Енді, господар іграшок, стає зовсім дорослим. Він повинен їхати вчитися в коледж, а улюблені іграшки залишаються не біля справ. У Базза Лайтера, Ковбоя Вудді та інших іграшок справжня паніка – вони бояться бути покинутими. Можливо, їх віддадуть у дитячий садок, а це, як відомо, справжнє пекло для іграшок. Переживши безліч пригод, іграшки знаходять новий будинок. Книга вчить малюків того, що дружба, відданість та взаємна підтримка завжди переможе будь-які труднощі.

Кротюк, О.П. Неслухняне левеня: вірші / Кротюк Оксана Петрівна; худож. В. А. Дунаєва. - Київ: Преса України, 2008. - 16 с. : іл.
На сторінка цієї дивовижної книжечки ви познайомитеся з неслухняним левеням, равликом і мурашкою, трьома кмітливими поросятами та багатьма іншими. А кольорові ілюстраціі зроблять це знайомстро ще приємнішим.

Кротюк, О.П. Чорне море й синій кит: віршована казка / Кротюк Оксана Петрівна; худож. О. Б. Богомаз. - Київ: Преса України, 2012. - 16 с. : іл.
Весела казка для найменших, де авторка веде свою розповідь невимушено й легко, чітко розуміючи інтереси й вікові можливості маленького читача. Книжечка розкриває таємничий світ моря, розвиває уяву та фантазію дитини, налаштує на чудову веселу хвилю-хвилюнесподіванок і пригод, привчає до читання змалечку та спонукає до вивчення віршів

Кротюк, О.П. От би мені коника / Кротюк Оксана Петрівна; худож. Б. Поліщук. - Львів: ВСЛ, 2015. - 35 с. : іл.
Навіщо жирафа вбрала гарну сукню і дев’ять разочків намиста, чому в леопарда усе в цятку, чому океан називається Тихий – на всі ці запитання малята знайдуть відповідь, прочитавши віршики Оксани Кротюк з її нової збірки.

Крук, Г. Г. Раз овечка, два овечка / Г. Г. Крук; іл. О. В. Барабах. - Харків : Віват, 2018. - 47 с.: іл. -(Вірші дітям)
Ці вірші народилися з гри і до гри припрошують. Вони яскраві й веселі, світ у них — навиворіт, а дива біжать підстрибом поруч із читачами. Вони вчать лічити і вигадувати,мають логопедичний ефект, їх легко запам’ятати… І найголовніше — вони стають улюбленими після першого прочитання. Гайда за овечками! І не забудьте позбирати кульбабки, які сховалися на кожному-кожнісінькому розвороті.

Лущевська, О. Опікуни для жирафа / Лущевська, Оксана; худож. Є. Гайдамака. - Львів: ВСЛ, 2018. - 25 с.: іл.
У день народження Оля загадує бажання: «Хочу цілий тиждень ходити в зоопарк!». І ось дівчинка йде туди з братом і татом. У зоопарку вони дізнаються, що можна стати опікунами для тварин. І разом вирішують опікуватися жирафом Джуто. Оля хоче, щоб усі звірі в зоопарку були доглянутими і любленими. І в неї з’являється ще одна мрія. Але яка? У цій книжці міцно переплітаються щира дитяча любов і глибоке розуміння взаємозалежності між природою та людиною.

Мартін, Р. Маленькі дослідники. Моє дивовижне тіло / Мартін, Рут; пер з англ. Л. Белея. - Київ: #книголав, 2019. - 16 с.: іл.
Скільки запитань задають нам маленькі дослідники, на які ми не знаємо відповідей. Одні з найпоширеніших – про те, як функціонує наш організм. Чому кров червона? Від чого залежить довжина волосся? Чому сльози солені? Що таке віруси і на що вони впливають? Книга «Маленькі дослідники» - це справжня знахідка для допитливих малюків та дорослих, які шукають доступні та кваліфіковані пояснення на безліч дитячих «чому». З цією книгою вам не доведеться витрачати часу на з'ясування питань у інших виданнях чи інтернеті. Тут все вже систематизовано та зібрано - просто бери та читай. А яскраві ілюстрації зроблять цей процес ще й цікавим.

Мозер, Е. Мануель і Діді: друга велика книга маленьких мишачих пригод / Мозер, Ервін; пер. з нім. Л. Нор. - Львів: ВСЛ, 2019. - 183 с.: іл.
Мануель і Діді, руденький та сіренький, друзі-нерозлий-вода! І знову двоє винахідливих мишенят мандрують крізь сповнені пригод весну, літо, осінь та зиму. А на всіх, хто до них приєднається, чекають катання на ковзанах, шалені спуски на кукурудзомобілі, мишаче свято весни та багато-багато іншого. 24 мишачі історії, до яких Ервін Мозер намалював веселі кольорові картинки, – історії для спільного та самостійного читання.


Чаклун, О. Банка варення: казки / Чаклун, Олег. - Київ: Фонтан казок, 2016. - 38 с.: іл.
Як порятувати сестричку, що втрапила в зачаровану банку з-під варення, яке вона сама ж і з’їла, ні з ким не поділившись? На що здатен маленький вітерець, який мріє про великі справи? Хто допоможе вирости кущикові, якого затіняють поважні дорослі дерева? Чи можна врятувати друга, який ніколи не прибирає за собою іграшок? Казки Олега Чаклуна вчать бачити незвичайне в звичайному, цікаве в буденному, казкове в усьому, що нас оточує. Вони розвивають у дитини кмітливість, наполегливість, совісність і добре серце.

Чаклун, О. Хлопчик і море = The Boy and the Sea = Chlopczyk i morze: казка: укр., англ., та пол. мовами / Чаклун, Олег. - Київ: Фонтан казок, 2016. - 38 с.: іл.
Книжка-картинка про те, як у душі дитини, захопленої красою, таємничістю і ве­личчю природи, зароджуються й кріпнуть по-справжньому глибокі й світлі переживання. Щоразу, приходячи до моря, хлопчик захоплено спілкується зі своїм невиди­мим другом, "голос" якого чує у мушлі. Завдяки цьому спілкуванню хлопчик відкриває в собі ціле море прекрасних почуттів. Мисливу казку найтаємничішого українського дитячого письменника Олега Чаклуна по-особливому розкривають сонячно-мрій­ливі ілюстрації Юлії Пилипчатіної.

Череп-Пероганич, Т. П. Назустріч сонечку: оповідання / Т. П. Череп-Пероганич. - Київ; Житомир: Видавець О. О. Євенок, 2017. -23 с.: іл.
Герой цієї доброї та мудрої книжечки — веселий кмітливий хлопчик Богдан і його чудова родина. Маленький непосида і неслухнянчик постійно втрапляє у різноманітні «історії». Але саме так — на власних помилках — він вчиться робити добрі справи та дорослішає. У київській квартирі, в садочку чи в бабусі з дідусем у селі — скрізь знаходить Богданчик пригоди та «життєві уроки», які роблять його мудрішим і сильнішим. А головне — Людянішим! Допомагають йому пізнавати складний і прекрасний «дорослий» світ рідні люди — тато, мама, старший брат, дідусь і бабуся. Допомагають не нудними настановами чи силуванням, а справжнім «добрим словом» і вмінням вчасно та ненав‘язливо прйти на допомогу.


Новинки, які з'явились у грудні 2019 року

Для дошкільнят

Виноградов, О. Пригоди маленького мурашки Геші: Казки: [для дошк. І мол. віку] / О.Виноградов. – К.: АВІАЗ, 2013. – 56 с.: іл

«Пригоди маленької мурашки Геши» включають чотири неймовірно цікавих, пізнавальних, веселих і чудово ілюстрованих казки про життя маленької мурашки по імені Геша. Ця книга спрямована на задоволення природного пізнавального інтересу дітей дошкільного та молодшого шкільного віку до таємничого світу життя комах. Якщо дитину вже захоплюють різні «комашки» і «таракашки», то йому саме час прочитати цю книгу і отримати насолоду від розгляданням картинок. Казки про Геше також сприяють розвитку мовного апарату дитини, рекомендована для дітей з затримкою розвитку мови і може бути корисна в роботі логопеда.

Ліндгрен, Астрід Сонячна Галявина / пер. зі швед. Г. Кирпа; худ. К. Лавро. - Київ: Махаон-Україна, 2011. - 80с.,: іл.
Усі чотири казки, що входять до збірки, пройняті чарівним теплом, безмежним смутком і щирим прагненням дитячої душі до радості, добра й світла. Це зворушливі, поетичні історії про поневіряння братика і сестрички матіаса й анни, про здійснення найзаповітнішої мрії сирітки малін, про місячних білих овець та відважного лицаря нільса, що пожертвував своїм молодим життям і врятував королівство від ненаситного герцога-лиходія, які нікого не залишать байдужим. Переклад зі шведської - галина кирпа художник - кость лавро українською мовою ці казки астрід ліндґрен виходять вперше.

Наддніпрянська, Зореслава Дзеркала бажань. Чарівні казки для маленьких і дорослих добродіїв- Київ: ТОВ "Видавництво "Колесо Життя", 2016. - 72 с.: іл.
Це не проста книжка казок. Це - чарівні казки для маленьких і дорослих добродіїв. Ця книга з трьох казок, які допомагають діткам сформувати правильні цінності, дізнатися про такі якості, як щирість, співчуття, ввічливість, мужність, стійкість, віра в себе. Прочитавши її, дітки зможуть зрозуміти про важливість дружби, підтримки один одного і справедливості. А ще діти із задоволенням розфарбують ілюстрації на свій смак, проявивши фантазію і розкривши при цьому свої творчі здібності.

Ніцой, Лариса Автомобільчик / Лариса Ніцой. - Видавець: Марко Мельник, 2019.- 56 с.: іл.
На одному великому заводі народився Автомобільчик. Він допитливо дивився на світ своїми очицями-фарами. А ще Автомобільчик мріяв про господаря. Невдовзі Автомобільчика з заводу привезуть в автомобільний салон, де він познайомиться з хлопчиком Назарчиком. Назарчикова родина придбає Автомобільчика. Усі будуть щасливі та невдовзі Автомобільчика викрадуть злодії. Йому випадуть нелегкі випробування, але доля всміхнеться Автомобільчикові. Він вирветься з лабет жорстоких злодіяк і повернеться до господарів. Надзвичайно добра і захоплива історія, яка сподобається як хлопцям, так і дівчатам. В ній заховано багато виховних моментів для дітей та їхніх батьків. Головного героя (Автомобільчика) в книзі наділили найкращими людськими рисами ― він щирий, сміливий, добрий та відданий. Чудові ілюстрації доповнюють загальну картинку, допомагаючи дитині зануритися в історію.

Ніцой, Лариса Зомба / Лариса Ніцой. - Київ, 2015. - 24 с.: іл.
Книга унікальна тим, що має передмову про милосердя видатної особистості сучасності – патріарха всієї України Руси Філарета. У книзі розповідається історія про малого сироту. Побої вітчима призведуть до психологічної травми, дитина уповільнено реагуватиме на оточуючий світ і через це вуличні хлопці прозвуть малого Зомба.  Багато людей бачитимуть цю дитину. Знатимуть про його поневіряння, та ніхто не прийде на допомогу. Жорстоко покараний вітчимом, хлопчик потрапить у лікарню. На його сирітському шляху зустрінеться жінка, яка пожаліє малого. Маючи двох синів, вона вирішить усиновити хлопчика. Сирота нарешті знайде затишок, любов та материнську турботу.

Ніцой, Лариса Неслухи і вередулі: книга для родинного читання / Лариса Ніцой- Видавець: Марко Мельник, 2019. - 56 с.: іл.
У цій книжечці зібрані повчальні історії. Кіт Муркіт знає всіх сусідських дітей. Хтось великий лінюх, хтось обманщик або грубіянчик, а хтось забудько чи вередійко. Усім діткам випадуть маленькі випробування — казкові пригоди, які допоможуть неслухам виправитися. Книга складається з п’яти історій: Лесюня-вередуня, Настуня-хитруня, Мар’янчик-грубіянчик, Сашуня-ледарюня, Натолочка-забувалочка. Назви говорять за себе. Героями цих історій є діти. Кожна дитина має особливу рису: Наталочка ніщо в голову не бере, все забуває, Настуня обманює, Мар’янчик усім грубіянить, Сашуня лінується, а Лесюня вередує. З кожною дитиною станеться казкова пригода, у підсумку якої кожна дитина усвідомить свою негативну рису і виправиться.

Ніцой, Лариса Страшне страховисько / Лариса Ніцой. - Харків: Юнісофт, 2019. - 24 с.: іл.
Одного літнього дня весела компанія, діти та батьки, приїдуть на природу позасмагати на сонечку та відпочити на березі лісового озера. В лісі діти зустрінуть страшне страховисько, яке розплачеться і пожаліється дітям, що колись воно було гарне, бо був гарний ліс, а тепер ліс, засмічений людьми, став негарний, і лісова істота теж стала негарна, стала страховиськом. Діти поспівчувають страховиськові і захочуть допомогти йому. У книжці зображені й безвідповідальні жорстокі дорослі. Показано агресивне ставлення дорослих у вирішенні питань аж до залучення армії: солдатів та військової техніки. Над лісом та істотою нависне загроза знищення. Врятують ситуацію діти своїм позитивним ставленням та прагненням допомогти. А також їхні батьки. Разом вони поприбирають у лісі сміття і страшна істота знову перетвориться на симпатичне лісове створіння. У книзі піднімаються питання забруднення та збереження природи, порозуміння між людьми та позитивне ставлення до світу.

Ніцой, Лариса Ярик і дракон / Лариса Ніцой- Видавництво: Аконіт, 2009. - 28 с.: іл.
Казка про хлопчика і тата, які поїхали в ліс. Мама залишилася вдома, бо працює за компом, сестричка теж не поїхала, бо любить сидіти біля телевізора, а не вештатися лісом, то ж поїхали тато з сином. У лісі тато з сином на деякий час гублять один одного і за цей час хлопчик зустрічає дракона. Вони подружаться. Тато, який згодом знайде сина, злякається, побачивши поруч з дитиною дракона, та хлопчик переконає дорослого, що дракон добрий. Згодом тато, а потім і мама з сестричкою подружаться з драконом. У казці піднімається тема дружби, товариських стосунків у родині, а також бережливого ставлення до природи та позитивного ставлення до всього, що оточує людей.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку

Бачинський, Андрій Детективи в Артеку або команда скарбошукачів: повість / Андрій Бачинський. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 192 с.
Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі – Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря ­випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захоплюючих пригод. Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?..

Бачинський, Андрій Детективи з Артеку. Таємниці Кам'яних могил: повість / Андрій Бачинський. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 272 с.
Пригоди наших добрих знайомих, скрипальки Оленки та її друзів – Антона, Сашка і Сергія, тривають! На героїв чекають захопливі несподіванки та справжні випробування. Спершу хлопці приїжджають в гості до Оленки – у славне місто Львів, вважаючи, що саме там заховані коштовності Міледі. А незабаром, на літніх канікулах, змушені вирушити до Кам’яних Могил – адже Оленчин тато у небезпеці! Чи зможуть діти знайти скарб, врятувати тата і при цьому зберегти дружбу?

Лущевська, Оксана Залізний вовк: повість / Оксана Лущевська.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 136 с.
Граф Горгій побився об заклад, що впіймає на полюванні небаченого досі звіра. Так і стається, проте на бенкеті на честь полювання хтось потай випускає залізного вовка, і той тікає. Підозра падає на десятирічного сина графа — Віра. Ціна зради дуже висока, і лютий батько проганяє хлопчика геть. Хлопчик залишається сам у лісі, тепер він мусить боротися за своє життя. Та поруч із Віром — його вірний щур Дада. Разом вони знаходять шлях до маєтку, де їм дають притулок... Динамічний сюжет, екшн та переживання за героїв захоплять юних читачів.

Прокоф'єва, Софія Пригоди жовтої валізки. Нові пригоди жовтої валізки / Софія Прокоф'єва. - Харків: Видавничий дім "Школа", 2019. - 176 с.
Добрий дитячий лікар лікує дітей від будь-яких хвороб, навіть від таких, як боягузтво, балакучість чи смуток. Свої чарівні ліки він тримає в простій жовтій валізці. І ось одного разу валізка дитячого лікаря випадково потрапляє до чужих рук, і це призводить до найнеймовірніших наслідків... Як же упоралися з цим боягуз Петрик, плаксива Тома, лінюх Вовчик і полохлива Катруся? «Пригоди жовтої валізки» — найвідоміша казкова повість чудової дитячої письменниці Софії Прокоф'євої. У 1970 році за книгою був знятий однойменний художній фільм.

Старк, Ульф Сікстен: повість / Ульф Старк. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 96 с.
Сікстенові батьки розлучилися, тож тепер хлопчик із татом живуть лише вдвох і щосили намагаються вдавати, що їм дуже весело. Але Сікстен вже втомився від цього прикидання і від татової опіки. Та добре, що в Сікстена є найкращий друг Юнте, а в того — чудові ідеї, як переключити татову увагу на когось іншого. Хлопці починають шукати йому... нову симпатію. Що з усього цього вийде, адже татові, здається, байдуже до жінок? «Сікстен» - це книга про те, як дитина своєрідним чином справляється з розлученням батьків. Ульф Старк написав абсолютно приголомшливу дитячу книгу, яка прекрасно відображає як переживання дитини, так і його батька. До того ж до гарної історії, книга яскраво і красиво проілюстрована. Книжку видано за підтримки Шведської ради з питань культури KULTURRÅDET.

Старк, Ульф Тоді я був просто Ульф: оповідання / Ульф Старк. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 128 с.
Ульф Старк, як завжди, дотепно й невимушено говорить про складне, цього разу він розповідає про свої дитячі й підліткові роки. Тут його перші поцілунки і перші серйозні книжки, творчі експерименти і втеча з дому, змагання, вигадки, дивацтва і врешті — велика мрія стати письменником. Що з цього правда, а що ні, вирішувати вам. Ульф іноді й сам не знає, наскільки далеко його можуть завести власні фантазії. Бо це не так уже й просто — бачити щось таке, чого не бачать інші, і ділитися з усіма своїми уявними світами.

Сульберг, Аудгільд Привиди проти суперкрутих: повість / Аудгільд Сульберг. -  Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 200 с.
Анне Беа тепер не впізнати! Дівчинка значно посміливішала, відколи ми бачилися з нею востаннє: вона тепер співає у гурті і навіть наважується поїхати у шкільну поїздку в гори. У цій мандрівці і її друзі, і суперкруті з вищої касти спізнають нові пригоди і більше дізнаються одне про одного. Їм доведеться розгадувати таємницю привида, що видає моторошні звуки, а вночі блукає коридорами колишнього закинутого готелю. Ох, такі страхіття вам і не снилися! Тим часом Анне Беа несподівано для себе стане учасницею любовного трикутника, з якого теж непросто виплутатися. Попередні книжки з серії: «Хто проти суперкрутих», «Суперкруті догралися».

Шрут, Павел Шкарпеткожери повертаються: повість. Книга 2 / Павел Штрут; переклад з чеської О. Стукала; худ. Г. Міклінова. - Харків: Видавничий дім "Школа", 2018. - 184 с.
У другій книзі Шкарпеткожер Хихотунець вирішив відправитися на пошуки своїх батьків до самої Африки. Які тільки пригоди не спіткали його там! Він вскочив у бочку з водою, мало не попався в мисливську пастку, вирвався з лапою місцевих шкарпеткожерів, одурманені пахощами підступної шкарпеткожерної квітки, допоміг звільнити своїх побратимів з палацу сера Шкарпюка, і найголовніше - зустрів гарненьку шкарпеткожерку Каву. А вдвох їм вже нічого не страшно!

Шрут, Павел Шкарпеткожери завжди поряд: повість / Павел Штрут; переклад з чеської О. Стукала; худ. Г. Міклінова. - Харків: Видавничий дім "Школа", 2018. - 184 с.
У третій книзі вже відомо) шкарпеткожерської саги вирішується доля багатьох героїв, і не тільки шкарпеткожерів. Шалена боротьба за сфери впливу, гонитви й переслідування, підступні плани, таємничий голос, що поневолює всіх, раптові повороти у стосунках - ось що спіткає героїв у цій історії. Хто з них витримає випробування? Кого зваблять слава і гроші? Хто зрадить, а хто зрештою виявиться справжнім другом і буде «завжди поряд»?

Щерба, Наталія Кроки в Безмежжі: роман \ Наталія Щерба. - Харків: Видавничий дім "Школа", 2018. - 400 с. - (Серія "Лунастри")
Дволикий світ стоїть на порозі знаменної Години Затемнення. Хто відкриє шлях у таємничий Астраліс: білий дракон сильвебр чи чорний дракон аурум? Хто заволодіє новим світом: астри чи лунати? А що, коли корені цього протистояння сягають іще сивої давнини? Тім Князєв, Селестина Святова й Алекс Волков шукають власне місце у дволикому світі в ці неспокійні часи. Вони відчувають, що насувається мить, коли доведеться, ризикнувши всім, зробити крок у Безмежжя... І що чекає там, за Великою Межею, — життя чи смерть?


Щерба, Наталія Танок білих карликів: роман \ Наталія Щерба. - Харків: Видавничий дім "Школа", 2019. - 448 с.- (Серія "Лунастри")
Заключна книга серії — загадкова й витончена, наче містична тайнов’язь на тілі. До Години Затемнення — лічені дні. Дволикий світ стоїть на порозі епохальної події: білий і чорний дракони готуються до вирішальної битви, астри й лунати гадають, який же шлях перетне небо — зоряний чи місячний. А тим часом Тім прагне розкрити таємницю загадкової Чорної Веселки, Селестина відшукує власне призначення, Алекс же вирішує, на чиєму він боці. На кожного героя чекає своя пригода, і тільки один із них пройде легендарним Спаленим Шляхом…

Ясіновська, Наталія Лізка Мармизко: повість / Наталія Ясіновська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 160 с.
Як подружитися з Вовком і Березою? Чи вміють плавати хом’яки? Навіщо маленькій «і» крапочка? Про все це знає Лізка Мармизко. І залюбки вам розповість. А ще вона любить малювати, експериментувати і не любить нудьгувати. Та й навіщо? Якщо завжди можна покликати друга і вигадати веселу забаву?

Для дітей старшого шкільного віку

Нойвілль, Альона Нічна: роман-фентезі / Альона Нойвілль. - Київ: ВЦ "Академія", 2018. - 144с. - (Серія "Ім'я")
Вийти заміж за нелюба - півбіди. Викрити своє єство перед розлюченим натовпом - ото вже біда велика. Якби не прикрий випадок з перукою, довіку приховувала б це. Ейна, котру вважали звичайною дівчиною, виявилася зовсім іншою. Вона - нічна. Марра. Може біду накликати, а може, домовившись із силами ночі, й удачу принести. Їй складно бути в злагоді із звиклим до самотності серцем. А тут ще необхідно рятувати себе й життя брата, спираючись на допомогу ворога усіх нічних - ловця Елверда. А в нього свої таємниці, звички і плани. Обоє ходили стежками долі, не відаючи, що їм призначено зустрітися, що на них чекає велика місія. А її переслідує тривожна загадка: Елверд допоможе чи погубить її? Дорога веде їх через неймовірні випробування, де кожен по-своєму прагне свободи й любові. Вони ризикують заради надії.

Рижко, Олена Дівчина з міста: повість / Олена Рижко. - Київ: ВЦ "Академія", 2018. - 144 с. 
У Тiни нeмaє пoвнoцiннoї ciм’ї, aлe є дpузi, якi її poзумiють. I paптoм уce лeтить шкepeбepть. Вoнa змушeнa пepeїxaти в ceлo. Їй cклaднo, бo тaм мaйжe вce нe тaк як звиклa. Жopcтoкo випpoбoвують нoвi oднoклacники, cepeд якиx є cвoї aвтopитeти й тi, xтo їм дoгoджaє. Нe виcтaчaє вiдчуття зaxищeнocтi й пoтpiбнocтi. Бeнтeжить cпpaгa любoвi. Цiкaвить, щo i як тaм у дopocлиx. Нeзвичнi cпocтepeжeння й пepeживaння, вpaжeння й кoнфлiкти cупpoвoджують Тiну мaйжe нa кoжнoму кpoцi. I caмe тoдi в її cвiтi з’являєтьcя вiн. З ним цiкaвo й зaтишнo. Зaвдяки йoму знaxoдить i cпiлкувaння cepцeм.

Рижко, Олена Знає тільки Мару: повість / Олена Рижко. - Київ: ВЦ "Академія", 2018. - 128 с. 
У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина… Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум — крутий дигер і загадкова особистість. Він — категоричний, розсудливо-рішучий і небагатослівний. Підземелля — його стихія. Рум знає про нього все. І встигає врятувати наївну компанію від фатальної небезпеки. Є якась таємниця між ним і Мару, є натяки на їхнє майбутнє. Яким воно буде, Рум, мабуть, здогадується, а Мару — знає. А можливо, все навпаки. Бо є ще один хлопець, і чимось він цікавий Мару. Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує, впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується і поривається здобути сексуальний досвід… А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.

Новинки, які з'явились у грудні 2018 року

Запрошуємо шанувальників і любителів книги познайомитись із цікавою, пізнавальною літературою, молодими авторами, сучасними письменниками, перекладами та перевиданнями, творами для дітей, які поповнили фонд нашої бібліотеки у IV кварталі 2018 року.

Для дошкільнят
Рибакова, Тетяна  Англійська мова для малюків 2-5 років: мої перші 500 слів та виразів / Тетяна Рибакова. - Харків, 2014. - 64 с.:  іл. 
Перші уроки англійської мови: легко та весело!  З цим яскравим та зручним словничком вона легко запамятає базові слова і вирази, які розподілені за 25 темами: «Моя сімя», «Одяг», «Ідемо на прогулянку», «Подорож», «Тварини», «Кольори», «Цифри» та ін. Також подаються прості діалоги, які допоможуть набути навичок усного мовлення. Дитина вивчить, як буде англійською «мама», «тато», «бабуся», «літак», «куртка», «каша», «вікно», навчиться складати слова у фрази і прості речення. Є тут і веселі віршики-загадки українською мовою, відповіді на які потрібно дати англійською. Кожне слово супроводжується транскрипцією українськими літерами.

Стус, Таня  Де Ойра? / Тетяна Василівна Стус; іл. Н.В. Кушнір. - Харків: Віват, 2017. - 31 с.: іл. 
Маленький епізод із життя Орисі та її песика Ойри розкриває кілька важливих сторін людських стосунків і зокрема родинних. Повага до простору та потреб інших, уміння ділитися, важливість «плекання внутрішнього садочка», подолання страху – усе це робить нас ближчими й наповненішими.

Дерманський, Сашко Жменька тепла для мами / Олександр Степанович Дерманський. - Львів: ВСЛ, 2017. - 55 с.: іл.
Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?

Лущевська, Оксана Синя парасоля / Оксана Лущевська; іл. О. Гаврилової. - Чернівці: Чорні вівці, 2016. - 35с.: іл.
Дощ буває такий різний! Тільки уяви… То на човні припливає Сірий Король, то на долоню сідає бедрик, щоби перечекати зливу. На велику в дощ не їдеш – летиш! І парасоля, яку ти несеш татові, береже його від усіх дощів на світі. До збірки ввійшло п’ять дивовижних оповідань про дощові несподіванки і сонячну радість, про щиру любов і тихий сум, про безмежну уяву і заповітні мрії.


Для дітей молодшого шкільного віку


Бабкіна, Катерина Шапочка і Кит / Катерина Богданівна Бабкіна. - Львів: ВСЛ, 2015. - 59 с.: іл. 
У житті Шапочці багато чого наразі не можна – їсти всілякі ласощі, бігати, кататися на лонгборді і навіть гладити собак. А ще потрібно вчасно приймати таблетки, адже Шап (а так хлопчика звуть відтоді, як у нього після хіміотерапії випало волосся і він не хотів скидати блакитну в’язану шапку) досі бореться з лейкозом. Однак хлопчик не впадає у відчай, а спілкується зі своїм новим другом – блакитно-сірим китом, який невідь-звідки узявся в повітрі над містом. Кит навіть може катати Шапа на спині понад хмарами… Книжка «Шапочка і кит» Катерини Бабкіної присвячена дітям, які борються з онкологічними хворобами.

Бонд, Майкл Падінгтон за кордоном:пригоди ведмедика з Дрімучого Перу / Майкл Бонд.- Харків: Ранок, 2014. - 108 с.: іл.
Коли понад 50 років тому англійський письменник Майкл Бонд написав свою першу книгу про ведмежатка Падінгтона, він навіть і гадки не мав, що пригодами його героя захоплюватимуться діти в усьому світі, книжки видаватимуть багатомільйонними накладами. Згодом історії про ведмежа Падінгтона були перекладені на 31 мову, а тепер він нарешті заговорив українською! Чому ж так популярні ці книжки серед дітлахів різних країн?  Мабуть тому, що Падінгтон ні на кого не схожий. Чи хтось коли-небудь чув про ведмедів, які ходять на ринок за харчами? Ні, тому що ведмедик Падінгтон один такий. Але хазяйновитість ведмежатка не йде в жодне порівняння з його головним талантом — устрявати в найрізноманітніші халепи. З ним повсякчас щось трапляється. Як не дивно, закінчується все напрочуд добре. Наприкінці чергової своєї пригоди Падінгтон знаходить нових шанувальників і, звичайно, залишається загальним улюбленцем родини Браунів. Чому? Звісно тому, що ведмеді завжди падають на всі чотири лапи.

Бонд, Майкл Падінгтон на вершині:пригоди ведмедика з Дрімучого Перу / Майкл Бонд. - Харків: Ранок, 2015. - 120 с.: іл.
Ведмежа Падінгтон ніколи не стоїть на місці. Одного чудового дня він стає учнем, іншого — виходить на поле, щоб зіграти за перуанську команду з регбі. Ведмедика цікавить буквально все: потужний пилосос і водні лижі, судовий процес та атлетичний тренажер. І щоразу він опиняється на вершині успіху. Чергові захоплюючі пригоди вигадливого розумника, як завжди, сповнені веселощів і загального захоплення.

Бонд, Майкл Падінгтон на прогулянці :пригоди ведмедика з Дрімучого Перу / Майкл Бонд.- Харків: Ранок, 2015. - 119 с.: іл.
Навіть такі оптимісти, як ведмежа Падінгтон, іноді сумують: то через утрачений зуб, а то через упущені кишенькові гроші. Але все це лише дрібні неприємності порівняно з радощами життя. Тому ведмедик знову потрапляє у вирій подій: він виходить на ринг і бере участь у перегонах, вирушає до нового ресторану і на різдвяний бал. І, як завжди, скрізь на нього чекають успіх і нові перемоги. Та це не дивно, адже велике часом починається з малого.

Бонд, Майкл Падінгтон у центрі міста :пригоди ведмедика з Дрімучого Перу / Майкл Бонд. - Харків: Ранок, 2015. - 119 с.: іл.
Часом здається, що пригоди знаходять Падінгтона самі. То його запрошують свідком на весілля, яке тепер, звичайно, не забуде ніхто з присутніх. То пропонують стати помічником гравця на турнірі з гольфу, і справа скінчиться встановленням рекорду. А ще його доволі часто приймають не за того, ким він є. У лікарні були впевнені, що він стажер, а в одному поважному будинку вирішили, що це офіціант. І нехай Брауни вважають, що Падінгтон ускочив у чергову халепу — ведмежа легко виплутається з будь-якої історії. Адже він справжній майстер обертати ситуацію собі на користь.

Вдовиченко, Галина Мишкові миші: з продовженням / Галина Вдовиченко. - Львів: ВСЛ, 2017. - 148 с. : іл.
Одразу дві захопливі історії від відомої письменниці Галини Вдовиченко про пригоди мишачого рок-гурту – «Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» – виходять під однією обкладинкою. Що може об’єднати звичайну сіру мишу, комп’ютерну мишку, лабораторну, щура, лялькову, польову, кажана та хлопчика Мишка? Музика. Кожен у цьому особливому рок-гурті робить свою улюблену справу. Михайлик, сіра миша Мишкова, комп’ютерна мишка Джойстик, лабораторна миша Баська, смітниковий щур Гібсон, гламурна Глаша, кажан Лилик та Олько Камуфляж. А згодом і дівчинка Зірка. Та на шляху до злагоди та гармонії так багато перешкод...

Воронина, Леся Таємне товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава:повість / Леся Воронина. - Київ: Знання, 2017. - 141 с.: іл.
Третя книга про таємні товариства. Клима Джуру хтось підставив, запросивши взяти участь у якихось екстримальних пригодах на горі Підстава. Можливо, хижі прибульці-синьоморди, від яких людство рятував головний герой у попередніх книгах, залишили секретні бази або секретних агентів на Землі – і зараз Клима чекає пастка? І що приховують «місця сили», які знаходяться серед кам’яних мегалітів. На читачів нової книги чекають екстремальні пригоди, нові знайомства, воєнні трофеї, перетворення, безвихідні ситуації.

Гловінська, Аніта Для чого потрібні котлети? / Аніта Гловінська. - Харків: Школа, 2017. - 127 с. : іл.
6Ця книжка розповідає про шалені пригоди шкільної компанії хлопчаків, які ніколи не сумують.Та й коли їм сумувати, якщо треба терміново з’ясувати: чи є папуасом їхній новенький учитель англійської? Чи пірнула б учителька природи у воду за перлами? Як зіграти на сцені солоного огірка? Ну і нарешті — для чого потрібні котлети? А коли в голові повно таких цікавих питань та ідей, то легко втрапити у чималенькі клопоти… Але для Каєтана та його компанії кожна халепа перетворюється на захопливу пригоду!

Горицвіт, Тетяна Міські пригоди Лісової Шишки / Тетяна Володимирівна Луньова; худож. О. Кузнєцова. - Київ: Авіаз, 2018. - 127 с.: іл. 

Казкова повість для дітей. Головні герої – сучасні діти і лісові та міські живі тварини і рослини. Сюжет казки – квест-пошук загубленого друга. Основні проблемні питання: взаємодія людини і природи, екологія міста, сімейні стосунки, роль дитини в суспільстві. Казка написана довершеною лексично і синтаксично багатою українською мовою.

Дерманський, Сашко Казки дракона Омелька / Олександр Степанович Дерманський.- Вид. 2-ге. - Киїів: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. - 33 с.: іл.
Нова книжка Сашка Дерманського — наймолодшого і найвеселішого з сучасних українських дитячих письменників — це довгоочікувана мандрівка у казковий світ дракона Омелька — невтомного казкаря, що складає безліч казок, але якому завжди бракує слухачів. Адже тільки-но він підкрадається до когось, щоб розповісти казку, як усі одразу верещать: «Дракон!» — і втікають... Можеш собі уявити, який щасливий буде бідолашний Омелько, коли ти прочитаєш і полюбиш його чудові казки... 

Ільницький, Данило Антонич від А до Я / Данило Ільницький; граф. опрац. Л. і В. Стецьковичі. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 71 с.: іл.
В книзі розповідається про фантастично сонячного письменника — Богдана Ігоря Антонича. Про те, як він був маленьким, на що дивився, чим займався, як виховувався і що було для нього важливим. Про те, що він любив рослини і співав пісні, малював і грав на скрипці. У яких селах та містах він жив і про які села та міста писав. Як одягався і як складав свої вірші. А також про його дивовижне вміння — навіть подорослішавши, залишатися дитиною, «дітваком із сонцем у кишені».

Кульман, Торбен Армстронґ: неймовірні пригоди Мишеняти, яке літало на Місяць / Торбен Кульман; пер. з нім. Х. Назаркевич; іл авт. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 121 с.: іл., фотоіл., портр. 
Відважне Мишеня захотіло довести усім мишам, що Місяць — то зовсім не сир. Проте його відкриття нікому не були цікаві. Що ж, Мишеня так просто не здається. Воно вирішує збудувати собі космічний корабель та стати першим Мишеням, яке висадиться на Місяці. Та чи вдасться це йому?..
Марчук, Надія  Спадкоємець та донька повітрулі: повість /  Надія Олександрівна Марчук; худож. Н. Крістєва. - Київ: Апріорі, 2016. - 271 с.: іл.
Уже багато років люди живуть у повній гармонії з природою. Та раптом якимось темним силам вдається все зруйнувати і знову починаються смерчі, урагани, повені... Хто врятує людей? Можливо, незвичайні діти із села Зеленого - хлопчик Данилко, за яким від самого народження чомусь полює нечиста сила, та дівчинка Дзвінка - хоробра донька повітрулі. На дітей та їхніх батьків чекає багато захоплюючих пригод... 

Матіяш, Дзвінка Перше Різдво / Дзвінка Матіяш; худож. Б. Бондар. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 47 с. : іл. 
Давид пасе овець разом зі своїм дідусем та іншими чоловіками. Хлопцеві дуже цікаві розмови дорослих про Месію, який от-от має прийти в світ. Давид навіть не сподівався, що сам побачить Боже Дитя… Різдвяна історія очима письменниці Дзвінки Матіяш та ілюстраторки Богдани Бондар поверне вас із дітьми до витоків Різдва – не просто гарного родинного свята, а історії Божого народження і відкуплення людства.

Сейд, СФ Варджак Лап: повесть / СФ Сейд. - СПб.: Азбука-классика, 2005. - 269 с.: ил.  
Ще кошеням Варджак Лап чув багато історій про подвиги свого діда - великого воїна, месопотамского кота Джалала. З жалем він думав про те, що йому самому, що живе за міцними стінами рідного дому, ніколи не судилося випробувати радість справжніх пригод. Але з появою дивного незнайомця і його чорних кішок - все змінилося. Тепер роду месопотамских котів загрожує загибель, і єдиний, хто усвідомлює цю небезпеку, - юний Варджак. Він повинен стати справжнім бійцем, щоб протистояти біді, але не знає як, і тоді на допомогу приходить мудрий предок. Як колись Майстер Йода вчив бойовому мистецтву молодих Джедаїв, так тепер старий кіт Джалал передає юному Варджаку великі таємниці військового шляху. І настає день, коли придбані сила і безстрашність повинні допомогти герою врятувати сім'ю і друзів. Повинні допомогти стати воїном.

Штедінг, Сабіна Петронелла - яблунева відьмочка / Сабіна Штедінг; пер. з нім. Я.О. Головченко. - Харків: Віват, 2018. - 207 с. : іл.
А чи знаєте ви, що найзвичайнісіньке яблуко, котре висить на дереві, може бути будинком відьми? І не простої відьми, а яблуневої! Петронелла захищає фруктовий сад від людей, адже вони часто шкодять деревам. Але одного разу відьма познайомилася з дітьми пекаря... Які й не думали робити нічого поганого. А навпаки виявилися цілком милими. Петронелла взяла під опіку своїх нових друзів. Чи зможе відьма захистити родину пекаря від злобного Чахлінга? Чи врятує сад від розорення?


Для дітей старшого шкільного віку

Белімова, Тетяна Трояндовий джем / Тетяна Белімова; ред.-упоряд. Ю.Шутенко; мал на обкл. Х Лукащук. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 111 с.- (Теплі історії).
У збірці зібрані дуже різні твори. Є тут і ранні оповідання, і новели, написанні нещодавно. Проте об′єднують їх, звісно ж, теплота, що стала візитівкою "Теплих історій", доброта й бажання трішки розрадити читача в нашому непростому сьогоденні. Авторка "Трояндового джему" засвідчує, що всі історії тут не вигадані, вони насправді були пережиті їхніми героями, а вже самі персонажі потім, на вушко, розказали їх у різній, інколи досить несподіваний, спосіб.


Біла, Надя Крута компанія: повість / Надя Біла; худож. обкл. О.Стельмах. - Київ: ВЦ "Академія", 2017. - 159 с.
Є люди, після зустрічі з якими треба вимити руки з милом. І, як на зло,— саме вони стають першими досвідами. Але завжди можна сказати собі і їм: «Пасажири, поїзд далі не їде. Звільніть вагони». Ненаситне Я юних героїв повісті хаотично рветься пізнати себе в собі й себе в іншому, бо вже так хочеться щастя. І в певний момент до них приходить усвідомлення, що кожен крок, навіть помилковий, не забирає можливості зробити ще один — правильніший.

Винницька, Ярина Наречена / Ярина Винницька, Юлія Табенська, Дмитро Осипов.- Львів: Terra Incognsta, 2017. - 32 с.: іл.
Дитячий арт-бук «Наречена»— це мандрівка у світ традиційного весільного костюму. Чи можливо бути королівною у сорочці з домотканого полотна? Книга показує неймовірну розкіш традиційного вбрання і вчить дітей відрізняти борщівську сорочку від поліської, гуцульські запаски від полтавської плахти, впізнавати баламути, дукачі, зґарди. Книга є продовженням популярного арт-буку «Скриня. Речі Сили» (ВСЛ, 2016) від творчого об’єднання «Ковчег» — Ярини Винницької, Юлії Табенської та Дмитра Осипова.

Гридін, Сергій І паралельні перетинаються: повість / Сергій Володимирович Гридін. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 127 с.
Сергій Гридін у своїй новій книжці «І паралельні перетинаються» не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість хлопців та дівчат «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести порахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити.


Грін, Джон Досить Катрін: роман / Джон Грін; пер. з англ. М. Марченко. - Київ: Видавнича група "КМ-БУКС", 2017. - 279 с.
Усі Катріни завжди розривали з Коліном стосунки. Дев’ятнадцять Катрін, якщо точно. Вундеркінд і віртуоз анаграм вирушає в далеку автомобільну мандрівку. Без Катріни. Любов, дружба і померлий австро-угорський ерцгерцог дають у підсумку несподіваний серцезмінний результат у цьому вигадливо закрученому дотепному романі про те, як юнак загубив і знайшов себе.

Грьонтведт, Ніна Елізабет Суперліто: повість / Ніна Елізабет Грьонтведт; пер. з норв. Н. Іваничук; іл. авт. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. - 343 с. : іл.
В третій книжці норвезької письменниці та художниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

Гутовська-Адамчик, Малгожата 110 вулиць: роман / Малгожата Гутовська-Адамчик; пер. з пол. Я. Івченко. - Львів: Урбіно, 2016. - 279 с. 
Шістнадцятирічний Міхал живе й горя не знає: у них велика гарна квартира в престижному районі Варшави, батько з ранку до вечора на роботі т зате ніколи не відмовить у кишенькових, однокласники - кльові, оцінки - ну, тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби тебе взяли до шкільної збірної з баскетболу? Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії та мовного табору в Лондоні, Міхал не підозрює, наскільки крутий поворот готує йому доля.

10 історій для хлопців: оповідання / упоряд. Н. Малетич. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 158 с.: іл.
Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої — допитливі та по-юнацькому вперті, опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях — непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги... Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути «крутим» — чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе? У книжці використані фотографії з родинних архівів авторів. У дизайні обкладинки використано фото Юрія Басенка.

Капранови, брати Мальована історія Незалежності України  Віталій Віталійович Капранов, Дмитро Віталійович Капранов. - Київ: Зелений пес, 2017. - 79 с.: іл. 
Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.

Космовська, Барбара Буба: роман / Барбара Космовська; пер з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2016. - 239 с. 
Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати - відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того - свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.


Марченко, Мія Місто тіней: повість / Мія Марченко; худож. Н. Дойчева-Бут. - Київ: Фонтан казок, 2018. - 353 с.: іл. 
Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванад­цятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особли­во коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?

Сігал, Ерік Історія кохання: роман / Ерік Сігал; пер. з англ. М. Пінчевського, О. Тереха. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2016. - 143 с. : іл. 
Роман сучасного американського письменника про зворушливе кохання двох студентів. Олівер нащадок багатого сімейства, а Дженіфер — дочка бідного італійського емігранта. Спочатку Дженніфер відносилася до роману, як до легкого флірту. Але згодом любов повністю захоплює їх обох. Батьки хлопця намагаються всіляко перешкодити їхнім стосункам, тому Олівер вирішує припинити спілкування з ними. Він одружується на Дженніфер. Молоді щасливі разом, хоча й дуже обмежені в коштах: дівчина змушена працювати, а Олівер — продовжує навчання. Несподівано з'ясовується, що Дженніфер хвора на лейкемію і жити їй залишається кілька місяців
Сульберг, А. Аудгільд Хто проти Суперкрутих: повість / А. Аудгільд Сульберг; пер. з норв. Н. Іваничук; обкл. А. Стефурак. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 203 с.
Перша книжка з серії А. Аудгільд. Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

Шило, Тарас Літак в небі: повість / Тарас Шило; іл. та обкл. М. Магури. - Кам'янець_Подільський: Круговерть: Видавець Марія Магура, 2015. - 343 с. : іл.
Підліткова повість “Літак в небі” - це історія про дружбу - трохи смішна, трохи серйозна, але точно дуже жива. Книжка про школу, вчителів і ЗНО, про Новий рік, вечірки і походи в гори. А ще про думки і переживання, з якими підліток залишається сам-на-сам. Це трошки і про самотність теж. Ця історія про нас, адже нічого не змінилося, час застиг і нам ніби знову 15. Можливо, ця історія і про тебе також.Для батьків

Він і вона: збірка оповідань /  ред.-упоряд. Ю Шутенко. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016.- 113с. : фотоіл.- (Теплі історії). 
У книжці «Теплі історії. Він і Вона» подано низку оповідань, етюдів і замальовок різних авторів. Перед читачем розкриється чарівний калейдоскоп емоцій та вражень від тремкої зав’язі знайомства чоловіка та жінки аж до потужної рушійної сили почуття, пронесеного крізь часопростір.

Гербіш, Надійка Теплі історії до кави / Надійка Гербіш. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 162 с. : фотоіл. 
У книзі Надії Гербіш зібрані різноманітні життєві історії, які піднімають настрій. Герої розповідей – прості люди, щирі й справжні, закохані, замислені, ті, що надихають. Через кожну історію письменниця показує, що щастя – у простих речах, таких як красивий світанок чи захід сонця, у ароматній каві чи маленькому штруделі, обіймах рідної людини чи посмішці друга. 40 теплих оповідань, які увійшли до цієї збірки, зігрівають у найхолоднішу пору року та дарують радість на кожен день.

Гербіш, Надійка Теплі історії до шоколаду Надійка Гербіш; фото авт. Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 140 с. : фотоіл. 
Надихнути, втішити, додати солоду й радості. Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, смуток, пошуки, усміх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни. І дуже хочеться, щоби читаючи цю книжку, ви усміхалися. Смачного читання!

Капранови, брати Щоденник моєї секретарки / Віталій Віталійович Капранов, Дмитро Віталійович Капранов. - Київ: Зелений пес, 2017. - 399 с. 
Він має все – дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та партнерів. Він – типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притамані природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером – подорожуючи таємними коридорами влади та грошей він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися – настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го.

Лойко, Сергій Рейс: роман / Сергій Леонідович Лойко. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 427 с. : портр.
В основі роману-трилера Сергія Лойка «Рейс» лежать реальні події. Посеред кривавої війни, розв’язаної Росією, головний герой Сергій Альохін спочатку самостійно, а потім із допомогою американської журналістки розслідує обставини загибелі своєї родини – дружини і двох маленьких доньок, що летіли в пасажирському «Боїнгу», збитому над Донбасом. Альохін, який був опером, свого часу викрав общак бандитів і затаївся в Лос-Анджелесі на своїй яхті. Він не цікавився політикою, нічого не знав про війну в Україні, поки сам не став її жертвою. Під час свого приватного розслідування Сергій опиняється в самому пеклі війни на сході України серед «ополченців» і російських солдатів, що підступно вторглися в суверенну державу. Слідами втікача йдуть бандити, чекісти, добровольці й маніяк – серійний убивця. Альохіну треба вижити за всяку ціну, щоби довідатися, хто й чому вбив його родину. Він не чекатиме закінчення міжнародного розслідування та трибуналу. Утікач сам тепер і слідчий, і прокурор, і адвокат, і суддя, і кат. І він не завагається, коли знайде злочинців і доведе для себе їхню провину…

Лоуэн, Александр Психология тела: биоэнергетический анализ тела / Александр Лоуэн. - М.: Прогресс, 2012. - 254 с. : ил. 
Найвідоміший психолог, засновник потужного напрямки сучасної психотерапії підводить підсумок роботи всього свого життя. На численних переконливих прикладах він показує, як об'єднавши сексуальність і духовність, кожен з нас може повернутися до природної і досконалого життя. Тіло і душа, мораль і секс - гармонійно взаимопроникают і взаємодоповнюють один одного в природному стані. І про те, як досягти цього, і написана ця книга. Прочитайте цю книгу - вона може по-справжньому оновити ваше серце.


Новинки, які зявились в лютому 2018 року

Андрусяк, Іван  28 днів із життя Бурундука: повісті та оповідання. - Київ: Фонтан казок, 2017. - 216 с., іл. 
Коли однокласники обзивають тебе Бурундуком і насміхаються, бо ти не вмієш стрибати через козла і лазити по канату, — тоді на душі так кепсько, що ти готовий на будь-що, тільки б довести їм усім, хто такий Івась Бондарук насправді. Навіть на те, щоб вивести собі… кишенько­вого чортика! Повість Івана Андрусяка з ілюстраціями Ганни Осадко «Вісім днів із життя Бурундука» — один із найуславленіших у сучасній українській лі­тературі творів для молодших підлітків. 2013 року вона увійшла до пре­стижного каталогу найкращих дитячих книжок світу «White Ravens» («Білі Круки»). Разом із нею в цій книжці ти прочитаєш про нові пригоди улюблено­го героя. Він розгадуватиме таємницю моторошних кроків, які звучать уночі в його кімнаті («Креденс»), займатиметься ризиковими хімічними експериментами («Алхімік») і, нарешті, спробує пізнати спокуси «до­рослого» життя й навчиться розрізняти, що в ньому справжнє, а що — обман («Завдання з фізики»).

Андрусяк, Іван  Магазин невидимих речей. The Shop of Invisible Things: казка-гра. Українською та англійською мовами. Художник Оксана Липка. - Київ: Фонтан казок, 2016. - 48 с., іл. 
Мала Ляля любить ходити до крамниці невидимих речей. Тут можна знайти найкращі у світіневидимі шкарпетки і сукні… Та несподівано Лялина мамина теж довідується про це дивовижне місце. І починає готувати… невидимий обід. Чи вдасться Лялі з мамою порозумітися серед невидимих речей? Кумедна казка-гра Івана Андрусяка з колоритними ілюстраціями Оксани Липки неодмінно підніме вам настрій!

Андрусяк, Іван Лякація: вірші для дітей. - Київ: Фонтан казок, 2017. - 56 с. (Серія "Добрі вірші")
Іван Андрусяк – один із найулюбленіших поетів сучасних україн¬ських дітей. Кумедні, розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі капості» у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. У 2016 році в номінації «Поезія для дітей» Корнійчуковської премії збірка отримала перше місце. Низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення у третьому класі. Ці вірші не треба вчити напам’ять, вони запам’ятовуються самі. А в поєднанні з чудовими ілюстраціями молодої художниці Лілії Курцеби збірка стала тільки кращою.

Атлантова, Соня Миші: казка-шкряботушка. - Київ: Фонтан казок, 2017. - 144 с.: іл.
Миші — такі само люди, як і ми з вами. Можуть і накапостити, і начуди­ти, — а можуть і подвиг звершити, особливо заради дівчинки чи хлопчика, яка (який) ну дуже подобається. Зрештою, у них, як і в нас, на все свій час: коли балуватися, бешкетувати й котів дратувати, а коли й нору трикімнатну рити і повну комору припасів готувати на зиму… У цікавущий світ веселих пригод поведе вас гумористична казка-шкрябо­тушка «Миші», яку з неабиякою любов’ю написала й намалювала відома ху­дожниця Соня Атлантова. І ви з подивом виявите, що її яскраві й трішки кумедні персонажі навдивовижу схожі на вас, ваших батьків і дідусів з ба­бусями, друзів, родичів, знайомих — адже це справжня сучасна книжка для сімейного читання.

Вірченко, Ольга  Їжачок-хитрячок. Іграшки. - Київ: "Книжкова база "Альфа", 2017. - 64 с.
Завдяки цій книзі звичайнісінький гачок у руках юних рукодільниць легко перетвориться на чарівний, здатний творити справжні дива. Докладні пояснення та яскраві фотографії допоможуть зробити перші кроки у плетінні й виготовити кумедні іграшки. А Їжачок-хитрячок допоможе і зробить навчання захоплюючим та веселим.


Гаврош, Олександр Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу. Пригодгицька повість. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017, 4-е вид. - 176 с.: іл. 
Пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша розповідає про яскраві пригоди неперевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті став легендарний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту і об’їздив півсвіту, виступаючи в цирку, де здобув чимало яскравих перемог. 2013 року на основі цієї повісті було знято перший в третьому тисячолітті український дитячий фільм «ІВАН СИЛА», графічними кадрами з якого проілюстроване наше видання.

Грьонтведт, Ніна Елізабет Абсолютно нецілована: повість. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 320 с.
«Абсолютна нецілована» – друга книжка норвезької письменниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт, написана у формі щоденника дівчинки-підлітка, який авторка сама й проілюструвала. Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.

Кокотюха, Андрій Таємниця козацького скарбу. Детективна повість. Для середньогошкільного віку. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017, 8-е вид. - 224 с.: іл.
Перед тобою, любий читачу, справжній детектив, у якому беруть участь твої ровесники – тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою… Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб – бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці… Пан чи пропав, втікати чи залишатися, жити чи вмерти – ось такі непрості дорослі запитання постають перед відважними школярами.

Кокотюха, Андрій Таємниця зміїної голови. Пригодгицький детектив. Для середнього шкільного віку. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017, 5-е вид. - 256 с.: іл.
Шукачі скарбів повертаються! Тепер герої, котрі одного разу вже розкрили таємницю козацького скарбу, вирушають на мальовниче Поділля. Тут є старовинний княжий замок і похмурі лабіринти підземних печер. Колись у цих краях гуляв народний месник Устим Кармелюк. Вороги називали його розбійником. І десь там сподвижники Кармелюка заховали великий діамант небаченої краси. За скарбом, звісно, полюють лихі люди. Вони хочуть забрати собі не лише діамант, а й увесь замок. Чи вдасться нашим героям — Данилові, Богданові, Льоньці та їхнім новим друзям — випередити злодіїв і врятувати замок? Чи зможуть вони розгадати усі розбійницькі загадки? Що цього разу учворить шалений страус на прізвисько Футбол? Про це все ви дізнаєтесь із нового пригодницького детективу Андрія Кокотюхи.

Кокотюха, Андрій Таємниця підводного човна. Пригодгицький детектив. Для середнього шкільного віку. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017, 5-е вид. - 272 с.: іл.
Вони шукали й знаходили скарби по всій Україні — на землі і під землею. Тепер на часі — підводні пригоди. У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» — один із перших підводних човнів Українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам молодої Української держави. Третя частина популярної детективної серії з життя сучасних школярів, що полюють за скарбами, пропонує ще більше пригод і несподіваних відкриттів. А ще нагадує: свою країну треба любити… Новий пригодницький детектив популярного українського письменника Андрія Кокотюхи захоплює з першої до останньої сторінки.

Кочубей, Саша Книга рекордів Говорухи: повість. - Київ: Фонтан казок, 2017. - 168 с., іл.
У Андрійка Говорухи, шкільне прізвисько Андроїд, і його друга Юрчика нова халепа: подруги захопилися популярним актором і пе­рестали звертати на них увагу. Але Говоруха не здається! Він ладен сам встановити які завгодно рекорди, щоб прославитися й перемог­ти несподіваного «суперника»… Перша повість Саші Кочубей «Сім нескладух Говорухи» за корот­кий час здобула репутацію книжки, з якої починають любити чита­ти навіть ті діти, які досі до читання були байдужі. «Книга рекордів Говорухи» — нова пригода улюблених героїв, іще більш хвацька, ве­села й капосна. І це ті герої, в яких сучасні українські школярі справ­ді «впізнаю́ть себе».

Лапікури, Валерій та Наталя Чарівна брама.- Київ: УкрНДІСВД, 2017. - 184 с., іл.
Не лише діти, а й дорослі часом бувають непередбачуваними. Отак і подружжя тележурналістів, політологів, аналітиків Валерій і Наталя Лапікури: раптом на рівному місці взяли та й написали повість-фентезі «Чарівна брама». Спершу журнальний варіант, який протягом року друкувався в журналі «Барвінок», а згодом — і повну версію. І нехай вас не дивує, що ідея «Брами» виникла під артобстрілом на боснійських фронтах Першої Балканської війни, куди Лапікурів привела їхня журналістська доля, що деякі персонажі схожі на їхніх рідних дідусів і бабусь, а українське село з паралельного світу — на те, де пройшли найщасливіші роки їхнього, авторів, дитинства. І нехай вас не дивує, що багатство, розмаїття і доброта героїв української міфології не поступається навіть всесвітньо відомому світові Толкіна. Як казав один із героїв лапікурівських повістей, чи ми не українці?

Мельник, Петро Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії. - Кропивницький: ТОВ
"Імекс-ЛТД", 2016. - 104 с.
Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилась так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних небезпечних пригод, і коли вони завершаться? Чи помиряться Страшко й Чудернацький Олень? Чи зможуть дві дівчинки врятувати від голоду ціле плем’я, і що з ними після цього станеться? І як це звичайна кішка заговорила?! Про ці, та багато інших речей, юні читачі зможуть дізнатись з фантастичної пригодницької повісті «Соня й Ася в Скандинавії» – першої з циклу кулінарних казок.

Мельникова, Діана Розбишацький детектив: повість.- Київ: Фонтан казок, 2017. - 208 с.: іл.
Леся Дика і Сергій Василевський — справжнісінькі добрі розбиша­ки. Вони не шукають пригод заради пригод — ними керує добре серце, щира допитливість і палке прагнення справедливості. Незалежно від того, чи йдеться про порятунок кажана, а чи про карколомні пошуки дуже таємничого і страшенно небезпечного злочинця, який викрав у музейників унікальний меч князя Святослава Хороброго. Дебютна повість Діани Мельникової «Розбишацький детектив» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», який проводить видавництво «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

Мориквас, Ірина Магда і вітер. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 27 с.: іл. 
Це історія про дівчинку Магду, яка мріє мандрувати, але змушена сидіти у візку. Проте її уява настільки бурхлива, а бажання таке сильне, що Магдина мрія неодмінно здійсниться! Книжку створила молода львівська художниця Ірина Мориквас. Авторка не має художньої освіти. Світ малюнків вона відкрила для себе випадково, коли вже в дорослому віці побачила, як у дитячій художній школі малюють діти.Національний Реєстр Рекордів України 2017: збірка рекордів. - Київ: Самміт-Книга, 2017. -
200 с.: іл.
Повноформатне друковане видання, книга «Національний Реєстр Рекордів України - 2017» - ексклюзивний збірник досягнень українців у всіх сферах життя. Книга про безмежні можливості людини та природи, розрахована на широкий загал читацької аудиторії. Це - вітчизняний аналог відомої в усьому світі Книги Рекордів Гіннеса, з якою Національний Реєстр Рекордів активно співпрацює. Кожний розділ наповнений документальними підтвердженнями встановлення рекордів і фіксаціями метрологічних даних. У книгу увійшло майже 400 українських рекордів, 30 розділів і тем, 700 ілюстрацій.

Ріббінг Анна, Нільсон Міа  Англійський словник у малюнках. - Київ: Видавництво "Ранок", 2017. - 64 с.: іл.
У книзі ти знайдеш багато кумедних малюнків і познайомишся з англійськими словами. Які англійські імена існують? Як лічити англійською? Які слова приховуює RATTLESNAKE? Усе це у ти знайдеш у англійськиму словнику у малюнках від A до Z!

Штанко, Катя  Дракони, вперед! Повість. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016, 4-е вид. - 272 с.: іл.
Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Справжні поціновувачі її таланту в розпачі — як таке могло статися? яка цьому причина?.. Нелегко повірити, але причина насправді прекрасна: віднедавна Катерина Штанко відчула в собі вулканічні пориви до... письменницької праці. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше — з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує... дракона, який круто змінює його звичне життя... Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча «бондіана», і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки. І якби ж ви знали, як нелегко було вмовити її проілюструвати власну книжку...

Немає коментарів:

Дописати коментар