Шановні наші читачі, нещодавно фонд нашої бібліотеки поповнивсяя широким асортиментом літератури. Пропонуємо ознайомитись з новинками віртуально та запрошуємо відвідати бібліотеку, щоб взяти книги, які стануть вам до вподоби.
Васильчук, В. Шалена Богдана : повість / В. Васильчук ; худож. О. Кондратенко. - Біла Церква : Час Змін Інформ, 2024. - 103 с. : іл., портр.
Шістнадцяте століття… Українські землі потерпають від ординських набігів. Однієї серпневої ночі татарський чамбул нападає на маленьке волинське село. Гине колишній козацький гармаш Радкевич. Його сім’я намагається втекти від людоловів. Попри все, дружина з меншою донькою потрапляють в ясир. Старшій Богдані дивом вдається врятуватися. Її знаходить непритомною на березі річки православний священник сусіднього села. Оговтавшись, дівчина наважується самотужки розшукати викрадених рідних і повертається в рідне село, де тамтешній коваль Северин допомагає опанувати майстерність козацького бою. Невдовзі Богдана волею долі опиняється в гущі козацько-селянського повстання під проводом відважного гетьмана Косинського…
Вздульська, В. Київ. Неймовірні історії великого міста / В. Вздульська ; іл. І. Литовки, Є. Олешко. - Київ : Агенція "ІРІО", 2024. - 127 с. : іл., портр.
Це не просто оповідь про історію столиці України, а віртуальна екскурсія з QR-кодами, що ведуть на 3-D зображення визначних пам’яток та історичних персонажів. Кожна туристична пам’ятка, згадана у книжці, супроводжується адресою. Повнокольорове видання із захопливими оповідками та ілюстраціями, з чотирма докладними маршрутами, пройшовши які, читач познайомиться з великою кількістю пунктів, описаних у книзі. Майже 70 історій, що їх містить видання, присвячено найвидатнішим пам’яткам, вулицям, районам, транспорту, будинкам, музеям, символам і видатним жителям міста.
Вільде, І. Сестри Річинсські : роман : у 3 т. / І. Вільде ; передм. В. Агєєвої. - Київ : Віхола, 2024. - 698 с.
Роман "Сестри Річинські" письменниці Ірини Вільде називають українською "Грою престолів", тільки без драконів. Це монументальний твір-епопея, сімейна сага, дія якої відбувається на Галичині у час Першої світової війни та міжвоєнний період. А ще це найбільша за обсягом книга, написана українською авторкою будь-коли. Попри радянську цензуру й деякі вимушені компроміси з соціалістичною дійсністю, "Сестри Річинські" не втратили художньої цінності та стали найбільшим творчим досягненням авторки. У 1965 році Ірина Вільде отримала за свій роман Шевченківську премію.
Волш, Р. Сім щасливих днів / Р. Волш ; пер. з англ. Ю. Максимейко ; дизайн обкл. Р. Куртвелієвої. - Харків : Віват, 2024. - 350 с.
Сара тільки-но розлучилася, і доля одразу звела її з Едді. Спонтанне знайомство переросло у щире та сильне почуття, яке стало взаємним. Здається, таке трапляється лише у мелодрамах. Дивовижний тиждень разом, обіцянки та плани на спільне майбутнє. Хепіенд? Прощання перед відпусткою і, як гадала Сара, коротка розлука. Едді обіцяв потелефонувати з аеропорту. День, другий, тиждень — дзвінка немає. Кинув, захворів, загинув — Сара перебрала всі можливі варіанти. Друзі радили забути. Але кохання неможливо видалити із серця, як номер з телефона. Жінка береться шукати правду. Але є речі, про які ліпше не знати. Особливо про тих, кого ми любимо…
Детективи Джейн Різзолі та Томас Мур намагаються знайти серійного вбивцю, що полює на самотніх жінок у Бостоні. Вночі він проникає до їхніх квартир і перетворює сон на справжній кошмар — проводить над ними жорстокі ритуальні катування, а потім вбиває. Його називають Хірургом через точність, з якою той орудує скальпелем, що змушує поліцію думати, що він лікар. Який, проте, забирає життя, замість того, щоб їх рятувати. Розслідування приводить детективів до Кетрін Корделл, докторки із загадковим минулим. Два роки тому вона зазнала жахливого зґвалтування, проте їй вдалося врятуватися від цього серійного кілера. Схоже, він знову її переслідує і хоче завершити справу. Але це викликає збентеження — вбивця не може цього робити, адже Кетрін застрелила його.
Гунель, Л. Бог завжди подорожує інкогніто / Л. Гунель ; пер. з фр. А. Роговченко ; дизайнер обкл. С. Кізуб. - Харків : КСД, 2023. - 415 с.
Всесвітньо відомий бестселер Amazon, який вже планують екранізувати, - книга «Бог завжди подорожує інкогніто» українською мовою тепер вийшла у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля»! Алан Грінмор — пересічний молодий чоловік. Він має вельми непогану роботу, яка, втім, його дратує, а нещодавно зненацька його кинула кохана дівчина. Життя здається сірим та безнадійним. Лише один крок відділяє його від стрибка з Ейфелевої вежі, коли один загадковий незнайомець рятує його від смерті. Відтепер між ними укладена угода — на знак вдячності за спасіння, Алан обіцяє виконувати різноманітні завдання, які дивовижним чином змінюють його життя. Тепер він краще розуміє колег, мотиви вчинків оточуючих і щиро переймається проблемами власної компанії. Але ким був той загадковий незнайомець?.. Письменник та психолог Лоран Гунель у книзі «Бог завжди подорожує інкогніто» ділиться своїми порадами про те, як правильно побудувати своє життя та віднайти мотивації. Завдяки досвіду головного героя, ви зможете пройти власний шлях самовдосконалення, знайти своє призначення та втілити у життя найзаповітніші мрії.
Джеллі, К. Minecraft. Довідник червоного каменю / К. Джеллі ; пер. з англ. О. Кондратюка ; іл. Р. Марша. - Київ : АРТБУКС, 2019. - 95 с. : іл.
Книга «Minecraft. Довідник Червоного каменю» - це незамінний посібник для творчих та кмітливих гравців нового покоління. Вона викриває всю потужність і магію червоного каменю у відеогрі Minecraft, допомагаючи дітям розібратися у принципах роботи електроніки. Ця книга пропонує пізнавальну подорож, де віртуальний світ поєднується з реальними знаннями про електроніку. «Довідник Червоного каменю» розкриває та доводить, що червоний камінь у Minecraft - це не просто додаткова фішка гри, а потужний інструмент, що надає гравцям значні переваги. Вона викладає основи роботи червоного сигналу, показує безліч варіантів використання червоного пилу і навіть допомагає створювати складні схеми та вдосконалювати конструкції у грі. Книга допомагає розпочати з основ та навчає, де шукати червоний камінь, якими пристроями його використовувати та як забезпечити його життєдіяльність.
Затилюк, Я. Хотинська війна 1621 року : козацька звитяга, османські амбіції та європейське майбутнє / Я. Затилюк, О Савченко, М. Яременко. - Київ : КЛІО, 2024. - 127 с. : іл., портр., карти
У виданні описано перебіг військової баталії під Хотином 1621 року, її вплив на тогочасну Європу, а також представлено мілітарні, політичні та історичні традиції всіх учасників тих подій — українських козаків, литовських, польських, османських і татарських вояків. При цьому висвітлено інтерпретацію знаменної битви її сучасниками. Ключовою особливістю цього видання є публікація зображень унікальних артефактів з колекцій провідних українських музеїв та архівів, а також документів і графіки з аналогічних установ Швеції, Польщі та Туреччини. Крім того, у книзі вперше публікуються роботи провідних реконструкторів козацького одягу та озброєння початку XVII століття. Для усіх, хто цікавиться козацькою звитягою, воєнною історією та загалом історією України і Європи раннього нового часу.
Кирилова, В. Моя хата небом укрита / В. Кирилова ; мал. Ю. Ганик. - Київ : Моя книжкова полиця, 2024. - 155 с. : іл.
Дім, будинок, хата... Для українців споконвіку це — маленький, окремішній, але незламний особистий храм. Дім вабить нас до рідної землі, кличе повернутися. Скільки ж будинків доведеться відбудувати після нашої Перемоги... Як нам залучити до цього штучний інтелект, новітні технології, зберігши питомо українські традиції? Якби про це сперечалися дорослі—було б нудно. А як щодо послухати кумедну, запальну дискусію різдвяного павука Єремії, представника всесвітньої павутини, мрійника і футуриста, з хатником Карпом, який палко обстоює українські традиції? Герої книги жартуватимуть, сипатимуть прислів’ями та приказками, будуть кпинити не лише один одного, а й людей довкола. Але зрештою — посіють мальви, обіймуться і заспівають українську пісню біля ще однієї відбудованої хати. Мабуть, після прочитання книжки не одна дитина мріятиме про таких друзяк!
Кокотюха, А. А. Пророчиця : роман / а. Кокотюха ; обкл. О. Кіналя. - Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2024. - 271 с.
Поліцейські теж потрапляють за грати — за гріхи своїх колег. Так сталося з Сергієм Горілим: він відсидів за своє й чуже. Повернувся до рідного Конотопу, треба починати життя з чистого аркуша. Але ніким, крім сищика, бути не може. Випала нагода це довести. Місцевий підприємець поскаржився в поліцію: жінка, яку називають відьмою, напророчила йому смерть. З чоловіка насміялися — а він справді помирає. Слідство веде друг Горілого, якому та сама пророчиця теж віщує смерть. І коли це пророцтво також збувається, Горілий розуміє: все серйозно. Він не вірить у містику, шукає раціональне пояснення. Та коли до істини лишається один крок — смертельне пророцтво отримує сам Сергій... Роман Андрія Кокотюхи «Пророчиця» продовжує цикл готичних детективів, до якого входять «Легенда про Безголового» і "Таємне джерело". Сюжет роману ліг в основу серіалу «Потрійний захист», прем`єра якого відбулася 2016 року.
Ася мала купу планів на канікули: передивитися безліч серіалів, відпочити з друзями й нарешті розібратися зі своїми почуттями до Кирила. Через нього вона ледь не посварилася з найкращою подругою Дашею. Аж ось дівчина отримує повідомлення від неї: в сусідньому будинку на Асю чекає сюрприз. Вона йде туди й...
Корній, Д. Чарівний звірослов українського міфу. Птахи / Д. Корній ; худож. С. Мудра, Є Варава. - Харків : Віват, 2024. - 430 с. : іл., портр.
Ця чарівна книжка — провідниця у світ птахів, реальних і витворених багатою уявою праукраїнців. Пернаті в’ють гнізда на липі біля хати й на горищі багатоповерхівки, у садках і парках, але передусім у казках, легендах, притчах, колядках, щедрівках і колискових. Вони можуть легко дістатися Ирію й відімкнути його ключами, постають творцями-деміургами та провісниками волі богів. Ці птахи пророкують долю цілих народів або ж просто через слова колискових і забавлянок допомагають мамі заспокоїти немовля. Зі сторінок цієї книжки до вас прилине вогняний першоптах, якого праукраїнці називали Сокіл-Рід і вважали Творцем Усесвіту. Ви завітаєте в Райський сад помилуєтеся птахами-дівами, його мешканками. Потрапите на пташиний суд і разом із птахом Суддею спробуєте чинити по справедливості. А ще дізнаєтеся багато цікавого про москальську зозулю, золотоключницю, крилатих посланців Дажбога й Велеса... Однак стережіться нечистих птиць, пов’язаних із потойбічним світом і нечистою силою. Подейкують, що вони віщують лихо і приносять біду на своїх крилах. Гортайте книжку — і перед вами постане величезний і цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний звірослов, що його дослідила й опрацювала Дара Корній.
Курков, А. Ю. Садівник з Очакова : роман / А. Ю. Курков ; пер. з рос. Т. Наумко. - Харків : Фоліо, 2020. - 249 с. : портр.
Цікава історія з незвичними екскурсами у минуле. Непримітний мущина Степан появляється у житті Ігоря і його мами. Здавалося б, чим може зацікавити старший дядько тридцятилітнього Ігоря. Та незвичне тату, в якому була зашифрована загадка, чи не з першого дня знайомства непокоїла молодого чоловіка. І от після розшифрування цього незвичного тату-послання чоловіки вирушають до Очакова, де розгадають таємницю одного з старих будинків. Відтак тут вони знаходять скарб у валізах та незвичайну стару міліцейську форму. І от оця на перший погляд звичайна радянська міліцейська форма й змінює життя Ігоря. Хто ж знав, що вона допомагає мандрувати в часі, точніше переходити у час радянського Очакова з усіма його мешканцями, проблемами та життєвими таємницями. Легко і просто все описано, текст читається на одному подиху, книга явно для того, аби розслабитися після трудового дня. А ще тут можна відчути дух радянського життя, яке не було аж таким райдужним і безтурботним. І відчути смак звичайного життя, яким жили наші батьки.
Кушпет, В. Старцівство: мандрівні співці-музиканти в Україні : (ХІХ-поч. ХХ ст.) / В. Кушпет. - Київ : Темпора, 2007. - 495 с. : іл., портр., 49 арк. іл., фотоіл., ноти
Книга являє собою новий погляд на унікальне явище української культури – діяльність мандрівних старців-музикантів. Автор на основі багатьох джерел досліджує феномен старцівства в контексті європейської історії, показує його високу духовну місію в житті українців протягом кількох століть. Читач дізнається про устрій професійних об’єднань мандрівних кобзарів, бандуристів та лірників, систему їхнього навчання, відкриє для себе таємничі «Устиянські книги». Чимало місця у книзі відведено питанням реконструкції старосвітських музичних інструментів та способів гри на них. Видання містить багатий ілюстративний матеріал, нотні зразки творів із старцівського репертуару. Розраховане на мистецтвознавців, етнографів, істориків, філологів та всіх, хто цікавиться історією української культури.
Макеєв, В. Сто днів полону, або позивний "911" / В. Макеєв. - Черкаси : Видавець Олександр Третяков, 2015. - 127 с. : фотоіл.
Книга-сповідь волонтера, який пройшов воєнний Схід України й опинився за ґратами у підвалі, де не діють жодні закони і правила, а все будується винятково на людських стосунках. Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів. Жорстокі ополченці, російські десантники, психологічні допити, приниження, катування – мало хто після цього виживає. Але він вижив і... написав про це. Дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно. Видання для тих, хто хоче жити у власній щасливій країні.
Мержиєвська, В. Навігатор з історії України. Сучасність / В. Мержиєвська, П. Артимишин, Г. Качур ; наук. ред. Я Грицак. - Київ : Портал, 2023. - 223 с. : іл.
«Навігатор» по українській сучасності розповідає про події в Україні від часу відновлення незалежності 1991 року, вписуючи їх у світовий контекст. Автори показують, як навіть недавнє минуле можна осмислювати за допомогою історичного інструментарію. Звісно, поки події ще тривають, ми не зовсім уявляємо, до чого деякі з них можуть привести, та їх безумовно легше зрозуміти, якщо поглянути з історичної перспективи. Розглядаючи сучасну історію, читачі вчаться користуватися новітнім інформаційним полем, відрізняти правдиві дані від фейків і формулювати власні висновки, базові на адекватних і перевірених фактах. Психологічний коментар, поданий наприкінці книжки, увиразнює паралелі між суспільним і особистим, нагадує про типові сценарії, властиві історії незалежної України, і підказує, як працювати з травмами, яких ми всі зараз зазнаємо.
Місюк, Н. Паралельне життя безпритульних котів : історія волонтерки / Н. Місюк. - Київ : Маміно, 2024. - 119 с. : портр.
Пані Джаміля - головна героїня твору, яка значну частину свого життя мешкає у Львові. Вона опікується безпритульними котиками і щедро ділиться з нами своїм досвідом, який отримала за час волонтерства. Її розповідь - це своєрідний заклик до небайдужого й відповідального ставлення до тварин. Пані Міля ніколи не планувала бути волонтеркою, але ж поклик її серця виявився сильнішим за будь-які плани. До того ж, пані Міля добре знає, як часто буває, коли перед котиками вся планета - і на всій планеті їм немає куди йти, немає до кого, а навколо на них чекають випробування і небезпека. «В ідеальному світі всі коти мають народжуватися вже комусь потрібними. Утім, все не так».
Степан Бандера (1909–1959) — непересічна історична постать. Його життя й діяльність донині викликають небуденний розголос серед масової авдиторії та заповзяті політичні й наукові дискусії в багатьох країнах. Його іменем означують справді українське. Бандерівцями шовіністи називають українських патріотів, а українську мову — бандерівською. Виправдовуючи військове вторгнення в Україну 2014-го, а потім і повномасштабну навалу 2022-го, російський диктатор зробив Степана Бандеру ледь не головним доказом загрози національній безпеці РФ. Адже той не тільки фанатично вірив у повноцінне державне відродження поневоленої рідної нації, а й став символом руху опору будь-яким зайдам і насамперед московським.
Перлулайнен, Л. На край світу : для дітей від 11 до 14 років / Л. Перлулайнен ; іл. О. Мазур. - Львів : Апріорі, 2024. - 31 с. : іл.
В дохристиянські, язичницькі, часи в давньому Пліснеську народилися близнюки ― внуки головного жерця. За тодішніми уявленнями, у них була одна душа на двох: одному належала її світла половина, другому ― темна. Щоб не переплутати, рекомендувалось убити обох. Але жрець домовився з богами, знайшовши лазівку залишити дітей серед живих.
Полянко, В. Слобожанська Атлантида : пригодницька повість / В. Полянко ; іл. А. Банкулової. - Київ : Ліра-К, 2024. - 194 с. : іл.
П’ятикласник Мирослав дізнається, що легендарний символ рідного міста втрачений, і вирішує його відшукати. Спершу цю затію ніхто не сприймає всерйоз, навіть батьки. Але після кількох мандрівок містом та околицями шукачі розкривають велику таємницю, яку лиходії приховували від сторонніх очей не одне століття.
Пратчетт, Т. Піраміди : роман поза циклами / Т. Пратчетт ; пер. з англ. О. Бєлової ; обкл. Р. Романишин, А. Лесіва. - Львів : ВСЛ, 2024. - 375 с.
«Піраміди» — позацикловий, сьомий роман «Дискосвіту», у якому Террі Пратчетт, як завше, витончено і з гумором поєднує стародавню історію, біблійні алюзії та псевдонаукові теорії. Юному Тепіку, вихованцю анк-морпоркської Гільдії найманців і спадкоємцю невеличкого давнього царства Джелібейбі, надто швидко доводиться перейняти на себе обов’язки фараона і... бога. Це передбачає керування не лише небесними світилами, а й державною казною, яку за останні кілька тисячоліть спустошили амбітні поховальні ритуали. Кожен новий правитель Джелібейбі зводить для свого попередника щораз багатше й вигадливіше оздоблену піраміду, і вже цілі ряди усипалень вишикувалися ген на горизонті, зайнявши собою найкращі родючі землі. У сутінках вони вистрілюють променями накопиченої за день енергії, освітлюючи царство, у якому все залишається без змін. А Тепік тим часом, крім спорудження ще однієї піраміди, мусить дати раду схибленим жерцям, зубастим крокодилам і одній дуже впертій служниці...
Процюк, С. В. Пан : роман про Євгена Чикаленка / С. В. Процюк. - Брустурн : Дискурсус, 2024. - 300 с. : портр.
«Легко любити Україну до глибини душі. А ви полюбіть її до глибини власної кишені», — ці слова Євгена Чикаленка стали чи не найцитованішими в час російсько-української війни, спонукаючи громадян до жертовності й водночас засвідчуючи повагу сучасних українців до цієї неординарної постаті в нашій історії.
Проща, В. Стрічка, каблучка, баламути й обручка / В. Проща ; іл. Є. грищко. - Київ : Моя книжкова полиця, 2024. - 103 с. : іл.
Нації, багатшої розмаїттям прикрас, годі знайти! Українці цінують красу, захоплюються вмінням майстрів і зацікавлено пізнають оздоби інших народів. Але ж які ми багаті! Згарди, ґердани, коралі, пацьорки, дукачі й колти, лунниця, салби, баламути, шелести й дармовиси. Орнаментований чокер на Лесі Українці має стильний і сучасний вигляд. А одна з перших леді України з найдорожчих прикрас вибрала на інавгурацію чоловіка давні українські баламути. Чи не князь Святослав започаткував моду на чоловічу сережку? Її підхопили козаки, а тепер наші захисники не цураються цієї традиції. Як приємно власноруч сплести ґердан, закодувавши в нього щось потаємне! Так багато цікавого зібрано у цій книжечці! Кожній прикрасі присвячена коротенька історія, де за героїв — наші сучасники. Нарешті є нагода легко розібратися у складних назвах і збагнути, чому мешканці різних регіонів України шанували саме цю прикрасу. Цікаво пізнавати історію країни через прикраси й ділитися прочитаним із близькими!
Ольховська, О. М. (Не) сіль Землі / О. Ольховська ; худож. В. Труфен, Т. Задорожна. - Харків : Ранок : Кенгуру, 2024. - 95 с. : іл.
«(Не)сіль Землі». Це збірка оповідань воєнного часу, героями яких є так звані «вразливі категорії населення». Це люди з різними долями і світоглядами, з різними фізичними можливостями та з різною ментальністю. Кожен має свою історію й свій шлях, але в життя кожного прийшла війна. Ключова думка твору: в складних ситуаціях добрі справи видніші і потрібніші, так само як навіть незначний промінчик світла краще видно у темряві. Найголовніше – залишатися людьми і зберігати віру!
Радзивілл, О. Оповиті легендами. Славетні правительки і правителі Русі-України : нариси / О. Радзивілл ; худож. О. Кононученко. - Київ : Видавництво РМ, 2024. - 191 с. : іл., фотоіл., портр.
Здавалося б, що цікавого можна дізнатися про правителів і правительок середньовічної Русі-України? Адже про них уже написано дуже багато і наукових праць, і повістей, і романів, а ще знято фільми, поставлено вистави… Проте ці справді непересічні особистості досі оповиті таким густим серпанком таємничості, що годі відрізнити правду від вигадки, а легенду — від документального свідчення. Ця невеличка книжка — спроба відсунути або хоча б трохи відхилити ту щільну завісу, дізнатися, якими ж були ті самі оповиті легендами князі, княгині та князівни, від волі яких часом залежала доля не лише Русі, а й цілої Європи. Запрошуємо в захопливу мандрівку сторінками нарисів й бажаємо несподіваних відкриттів і феєричних осяянь! Цікаві пізнавальні рубрики й творчі завдання стануть вашими дороговказами в цій мандрівці. Для всіх, хто хоче знати більше про минувшину Батьківщини, кого цікавить середньовічна історія України та Європи, написана ця книжка.
Савчук, Н. Тато мій Петлюра / Н. Савчук ; худож. А. Колесніченко. - Тернопіль : Богдан, 2024. - 55 с. : іл., портр., фотоіл.
Книга «Тато мій Петлюра», написана кандидатом історичних наук і фахівцем із дитячої книги — Наталією Савчук. Книга наповнена захопливими розповідями про життя Симона Петлюри та його родини, що подана очима його доньки Лесі. Особливо вражає, як авторка створила атмосферу близькості з героями, дозволяючи читачам разом із Лесею прогулюватися вулицями Парижа, слухати поради батька та переживати зворушливі моменти їхнього життя. Текст доповнено історичними фотографіями та яскравими ілюстраціями, що в поєднанні робить читання ще більш цікавим. Отже, не пропустіть можливість подарувати своїй дитині захопливий досвід вивчення історії з книгою «Тато мій Петлюра». Проте ця книга ідеально підходить не тільки учням 8–9 років, а й усім, хто цікавиться історією України та прагне глибше зрозуміти особистість Симона Петлюри. Відкрийте двері у світ минулого та пориньте в історію, яка оживає на сторінках!
Сердюк, М. Суперлюди. Технології незламності / М. Сердюк ; намал. Л. Бельдій. - Київ : Моя книжкова полиця, 2024. - 79 с. : іл., фотоіл., схеми
Суперлюди серед нас! Люди з надзвичайними можливостями, сталевим характером і незламною волею. Люди, тіло яких дало збій, але вони не зламалися, справили його й живуть щасливе та повноцінне життя. Руся і Саша із суперногами, Ілля із супероком, Маша із супервухом, Ерін із серцем, яке працює від батарейок, та багато інших чудових людей доводять: неможливого не існує. Ми покажемо, що фізичні недоліки — це насправді не вади, а справжня суперсила. Головне — знати, як цією суперсилою користуватися.
Смаль, Ю. Мій Пласт / Ю. Смаль ; намал. В. Крижановська. - Київ : Моя книжкова полиця, 2024. - 126 с. : іл.
Ось ця книжка дає відповідь: для чого дітям спільнота, чому товариство важливе у формуванні особистості, як відбувається патріотичне виховання молоді в сучасному українському суспільстві та середовищі, як в Україні, так і за її межами. Вона спонукає дітей та молодь долучатись не тільки до ПЛАСТу, але й до інших територіальних молодіжно-культурних громад, показує важливість організованої спільноти в житті та зростанні, важливість та можливість участі в громадських організаціях, організаціях місцевого самоврядування тощо. Вона відкриє всі таємниці неймовірного дива, яке пластуни називають «чаром пластування». Чар пластування — це не про магію і не про отруйні приваблюючі любистки – любовні відвари, ні. Це про стан душі, коли ти справді закоханий в те, що робиш, коли цілий рік тобі сняться стежки під важкими черевиками, багряні сполохи ватри, іскри від якої підіймаються так високо, скільки сягає око, про виклики, які долаєш.
Страуд, Д. Сходи, що кричать / Д. Страуд ; пер. з англ. В. Панченка ; худож. обкл. І. Сулима. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 319 с.
Ви боїтеся смертельного доторку привида? Коли кількість нападів духів щодня зростає, агенції психологічних розслідувань стають популярними як ніколи. Найменша, найкрихкіша — та водночас і найкраща з них — агенція «Локвуд і К°»! Познайомтеся із завзятим і трохи дивакуватим Ентоні Локвудом, а також із його вірним помічником — книголюбом Джорджем Кабінсом та їхньою новою колегою, відважною Люсі Карлайл! Разом вони застосовуватимуть свої незвичайні таланти для порятунку вашого — і, звичайно ж, свого — життя! «Сходи, що кричать» — перша книжка з популярної серії «Агенція «Локвуд & К°» відомого британського письменника Джонатана Страуда. Переклав її українською Володимир Панченко, а обкладинку намалював Іван Сулима. Стежте за корінцями...
Талан, С. О. Де живе свобода : роман / С. О. Талан. - Харків : КСД, 2022. - 204 с.
Кохання, що спалахнуло між Віталією та Родіоном було приречене. Вчителька та учень — що тепер люди скажуть? Але ані осуд близьких, ані зневага чужих не спинили почуттів. Та залишатися в цих лабетах було не сила. Закохані наважуються на божевілля — тікати до зони відчуження. Якнайдалі від людей, туди, де вони зможуть збудувати власний химерний рай, відмежований від світу. Але втеча не завжди означає свободу. Бо найстрашніша в’язниця, з якої не можливо втекти — у нас самих…
Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО... Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…
Римма завжди боялася змін. Але коли в неї діагностували рак, жінка зрозуміла, що настав час бути собою і жити так, як хочеться. Випадково Римма натрапляє на дивне оголошення в газеті: чоловік на ім’я Влад шукає досвідчену даму, яка навчить його розуміти, чого хочуть дівчата та як із ними спілкуватися. Риммі уже нема чого втрачати, і вона погоджується на зустріч, водночас навіть не здогадуючись, як звичайне знайомство здатне змінити її життя…
Доля подарувала Веніамінові — колись вихованцю дитячого будинку, а нині власнику фешенебельного казино майже в центрі мегаполіса — справжню Надію. Саме так звуть його кохану дружину, якій він колись урятував життя — й тепер завжди боятиметься її втратити, припускаючи, що вона з ним лише із вдячності. Бентежить чоловіка й те, що він зовсім нічого не знає про минуле Надійки: та обрала спалити за собою всі мости й розпочати життя з чистого аркуша. Проте страхи з минулого здатні отруїти майбутнє — і Надії з Веніаміном доведеться вирішити, чи готові вони зустрітися з цими страхами віч-на-віч.
Франкл, В. Людина у пошуках справжнього сенсу : психолог у концттаборі / В. Франкл ; пер. з англ. О. Замойсської. - Харків : КСД, 2024. - 160 с.
Віктор Франкл описує свій досвід ув’язнення у нацистських концтаборах і те, як його логотерапевтичні теорії допомогли йому й іншим полоненим пережити ті важкі часи. Ця страшна школа життя переконали Віктора, що його метод працює, і він ділиться ним у книзі. Автор зауважує, що ті в’язні, що змогли віднайти сенс і надію на майбутнє, легше переживали умови утримання, були у кращому фізичному й моральному стані й навіть допомагали іншим — «…вони є достатнім доказом того, що в людини можна відібрати все, крім одного, останньої зі свобод — вибирати своє ставлення за будь-яких обставин, вибирати власний шлях». Тож автор висловлює теорію, що відчуття мети прямо впливає на здоров’я людини.
Хьорлейфсдоттір, Т. Магма / Т. Хьорлейфсдоттір ; пер. з ісланд. В. Кривоноса. - Вид. 2-ге. - Київ : Лабораторія, 2023.- 143 с. : іл.
Лілю тепер не впізнати. Дівчина, яка колись сама подорожувала Центральною Америкою, стала залежною від стосунків. Він красивий і начитаний, ідеально готує збалансовані вегетаріанські страви та читає латиною. У нього тільки один недолік – він аб’юзер. Ліля не помічає його маніпуляцій, підкоряється сексуальним вимогам і сідає на сувору вегетаріанську дієту, знищуючи саму себе. Авторка проникливо описує динаміку токсичних стосунків і чесно показує, що доводиться переживати жертвам емоційного і фізичного насилля. «Магма» – це роман, що відверто говорить про пастки, які розставляє для нас суспільство, замовчуючи такі складні теми. Влучно і емоційно він ілюструє невміння людей розпізнавати явні ознаки жорстокості і допомогти тим, хто цього потребує.
Шкляр, В. М. Заячий костел : роман / В. М. Шкляяр ; в авт. ред. - Харків : КСД, 2024. - 493 с. : портр.
На хуторі посеред лісу живе старий Йонас. Зрідка навідується до нього давній приятель. І постають перед очима друзів події буремних часів...
Як і багато співвітчизників, Йонас повірив, що гітлерівці допоможуть відродити вільну Литву, тож пішов воювати проти совєтів.
Потім був радянський табір для полонених, невиправдані сподівання та заслання на каторгу - в далеку невідому Україну, на Донбас. Дивом втікши, він прямує до рідної землі. Йонас знайомиться з українцями з ОУН-УПА й розуміє: його народ не самотній у своїй боротьбі із совєтами. Разом із волинськими партизанами він вирушає до Литви - і залишається один із групи. Він іде там, де не пройдуть інші. Оминає пастки й засади. Бо береже його бог предків...
Щербак, Ю. М. Зброя Судного дня : документально-фантастичний роман / Ю. М. Щербак. - Київ : Ярославів Вал, 2016. - 358 с. : іл., портр.
…Група українських патріотів, серед яких є військовики та вчені, вирішили: це була величезна політична помилка - те, що Україна віддала свою атомну зброю в руки Росії. Цим не тільки посилено мілітарний потенціал Росії, а й обеззброєно Україну, котра стала зовсім вразливою перед своїм найбільшим ворогом. Група змовників вирішує підпільно створити в Україні атомну бомбу. Врешті, обставини складаються так, що їм щастить запопасти злодія, який тоді, під шумок, умудрився потягти чимало з того, без чого не буває атомної зброї. Ну, як же це в нас, в Україні, без злодіїв?! Пошантажувавши спритника, видирають у нього все те добро, і злодюжка ще щасливий, що він лишився живий. Але змовникам треба конспіруватися – на їхній слід виходять російські спецслужби, а також і українські, котрі вважають, що діють в ім’я добра Української держави (чи, може, її влади). Дехто зі змовників гине у цьому протистоянні. Змовники розуміють: їм не створити десяток-два ракет з відповідними зарядами, але вони можуть створити (у майбутньому) хоч одну . А нині ж посилають дезу Путіну: так, у тебе багато такої зброї, а ми маємо одну ракету, вона націлена на Кремль. І нам її досить, що відправити тебе в пекло. У Путіна, здається, з’явилися причини задуматися… Це не весь сюжет цього багатого парадоксальними ходами твору. Жанрово абсолютно унікального в Україні. Досить зауважити жанрову дефініцію твору: документальний фантастичний роман…
Немає коментарів:
Дописати коментар