Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

четвер, 30 травня 2024 р.

Знайди героя

28 травня до бібліотеки завітали другокласники гімназії №178 на квест "Знайди героя". Прослухавши правила гри діти приступили до пошуків героїв казки. Знайшовши героїв малюки повинні були відгадати назву казки, а потім розіграти цю казку. З усіма завданнями учні впоралися чудово. Граючи в гру діти знайомляться з відділами бібліотеки, з послугами, з фондом, розвивають інтелектуальні здібності та розвивають вміння працювати в команді.

понеділок, 27 травня 2024 р.

Петриківський розпис

Петриківський розпис – це декоративно-прикладне візерункове народне малярство України, яке зародилося в с. Петриківка, що на Дніпропетровщині. Художню основу петриківського малярства склали традиції декоративного розпису внутрішніх приміщень селянських хат. Цим видом декоративно-прикладного мистецтва займалися переважно жінки. Наступним етапом розвитку декоративного розпису стало виготовлення декоративних композицій на папері (мальовки). В петриківському малярстві переважають рослинні мотиви. У рослинному орнаменті зображають різноманітні квіти (айстри, жоржини, троянди, ромашки) та плоди, які поєднують у фантазійні композиції вазонів і кущів. Іноді рослинні візерунки поєднують із зображенням людей, птахів та тварин. З такою інформацією ознайомила дітей  Остроухова Людмила Макіївна-майстриня з петриківського розпису. Дізнавшись  про особливості кісточки та фарби юні художники вивчали основний елемент мистецтва. Потрібно трішки зусиль, наполегливості та терпіння, щоб з-під пензля народилися фантастичні пишні квіти та казкові тварини!

Моє весняне місто

Сьогоднішнє заняття розмовного клубу української мови було присвячено нашому улюбленому місту-Києву. Прослухавши легенду про Київ, дітки зачитали вірші, поділилися спогадами гарних місць нашого міста та переглянули виставку малюнків наших користувачів "Київ очима дітей". Майстер-клас був присвячений символу Києва-каштану. У техніці аплікація малюки зробили квітучу гілочку каштану. Поповнивши словниковий запас, обравши книжечку додому та гарно провевши своє дозвілля дітки залишили стіни бібліотеки.

Я люблю свій Київ

Столиця України Київ 26 травня відзначає День міста. За свою багатовікову історію Київ обзавівся безліччю символів, які відображають її спадщину та особливості. Київ славиться своїми каштановими алеями, які простягаються містом. Каштани мають особливе значення в українській культурі та вважаються символом добробуту, родючості та довголіття. Вони також асоціюються із затишком і красою природи. Каштанові дерева є важливою частиною міського пейзажу і створюють особливу атмосферу в Києві. Наші особливі користувачі разом з викладачами ГО Всесвіт у Тобі малювали символ Києва-каштан. Саме під час малювання діти зображають свої думки, емоції та почуття, розвивають уяву та смак, образне мислення та дрібну моторику. Після заняття обов'язкове читання у дитячій кімнаті.

субота, 25 травня 2024 р.

За межами стандартів: топ-10 незвичайних музеїв Києва

Вам здається, що ви знаєте Київ, і ви думаєте, що вже все бачили і нічого вас не може здивувати, але Київ завжди може запропонувати щось цікаве та неординарне. Як і в будь-якому великому місті, тут безліч музеїв. Деяким людям музеї здаються нецікавими і нудними, але є дуже нестандартні, які можуть здивувати і сподобатися навіть тим, хто не любить музеї. Пропонуємо вашій увазі кілька незвичайних музеїв столиці.
За межами стандартів автор: Vakulenko Oxana

середа, 22 травня 2024 р.

Бібліотечні скарби

Сьогодні в бібліотеці відбулася квест-гра «Бібліотечні скарби». Учасниками квест-гри стали юні читачі бібліотеки, учні другого класу гімназії 178. З великою цікавістю і задоволенням діти шукали картки з ключами, які повинні допомогти розгадати необхідне ключове слово. Склавши слово учні приступили до майстер-класу з виготовлення книжкової закладки. Було дуже весело, цікаво, пізнавально і захоплююче. Всі отримали масу позитивних емоцій і висловили надію на участь в таких квестах на різні теми і далі. Колектив бібліотеки вдячний класному керівнику Облауховій Ользі Вікторівні за вміння зацікавити дітей до читання.

неділя, 19 травня 2024 р.

І засяяла на Київських горах благодать Божа

Напередодні дня Києва тітонька Наталка прочитає вам на недільних читаннях "Відчиняє двері казка" легенду "І засяяла на Київських горах благодать Божа"

четвер, 16 травня 2024 р.

Сорочка-вишиванка

Сьогодні викладачі ГО Всесвіт у Тобі вчили наших особливих користувачів розміщувати візерунок на сорочці, використовуючи мотиви української вишивки, закріпити вміння малювати ламані та хвилясті лінії, квітку-зірочку, подвійні мазки. Формувати навик, впевнено й легко проводити кінцем пензля лінії різного характеру, прямо і похило тримати пензель. Розвивати естетичне сприймання, самостійність, творчу ініціативу, трудові навички і організаційні здібності. Виховувати повагу до народних умільців, патріотичні почуття-такі були завдання заняття.

вівторок, 14 травня 2024 р.

Бібліоновинки для дорослих і малих

Для батьків та наших юних користувачів, які читають разом з ними, пропонуємо нові книги з фонду нашої бібліотеки. Це сучасна художня, краєзнавча, історина та мовознавча література, продовження цікавих серій.

Вдовиченко, Г. К. Метелики перетворюються : повість / Г. К. Вдовиченко ; іл. С. Рунової. - Львів: ВСЛ, 2023. - 31 с. : іл.
Ви ж знаєте, як з’являються метелики? Гусінь стає лялечкою, лялеч­ка — прекрасним метеликом. А знаєте, що метелики теж можуть перетворюватися? І, як не дивно, метелики, яких зустрічає маленька героїня книжки Галини Вдовиченко, мають чарівну здатність перетворюватися на турботу, захист, пам’ять, любов і надію.

Вебб, Г. Котячі чари : учениця чаклунки / Г. Вебб ; пер. з англ. Н.
Хаєцької ; Дизайн обкл. Ю Ясінської. - Київ : BOOKCHEF, 2023. - 138 с.
Книжка Голлі Вебб — це захоплива і казкова історія, що чарує не лише своїм загадковим сюжетом, але й глибокими навчаннями про дружбу та магію. Лотті, головна героїня, переживає непрості часи під час літніх канікул, але її життя змінюється, коли тварини починають розмовляти з нею. Це відкриття веде до неймовірних пригод і навчає Лотті не лише взаєморозумінню з тваринами, але й справжньої магії, яку вона вчиться використовувати. Одним із сильних аспектів книги є те, як автор вдало поєднує магію та дружбу. Розмова Лотті з тваринами стає не лише джерелом розваги, але і можливістю зблизитися з ними і навчитися важливим життєвим урокам. Магія в книзі представлена не тільки як елемент фантазії, але і як засіб самовдосконалення і вирішення проблем. Це стає джерелом невичерпної уяви і можливості розвивати творчість. Мова книги доступна для юних читачів, а описи тварин і магічних епізодів допомагають відтворити живописні образи у уяві. Це чудовий вибір для дітей, які люблять пригоди, магію і навчання цінних життєвих уроків через захопливу історію. "Котячі чари. Учениця чаклунки. Книга 1" — це чарівна подорож у світ дитячої фантазії, де дружба і магія зливаються в одне неперевершене видовище.

Галбрейт, Б. Венздей Вілсон береться за власну справу / Б. Галбрейт ; пер. з англ. В. Колодій ; іл. М. Гобла. - Харків : Ранок, 2024. - 143 с. : іл.
Третьокласниця Венздей Вілсон має двох мам, молодшого братика, друга-розумника і… цілий гурт недругів! А ще вона чудово вміє створювати правила, складати списки й генерувати просто безліч підприємницьких ідей! І коли дівчина вже ось-ось готова втілювати свою першу бізнес-справу, стається халепа. Чарівна історія про дівчину Венздей Авґуста Вілсон, яка всім серцем прагне придумати ідеальну бізнес-ідею та збирається стати підприємицею. Книга з незвичним підходом — визначення словникових слів, пов'язаних з бізнесом, наведені у виносках по всьому тексту.

Гербіш, Н. Мандрівки з Чарівним Атласом : Париж / Н. Гербіш ; мал. Б. Бондар. - Львів : ВСЛ, 2019. - 63 с. : іл.
Кажуть, що Париж — це завжди про любов (і круасани). Тож Лука й Терезка вирушать у свою третю мандрівку з Чарівним Атласом не самі, а прихопивши з собою закохану пару.
Разом вони ласуватимуть традиційною французькою випічкою, розкриють таємниці Ейфелевої вежі й незбагненного Монмартру, прогуляються вздовж Сени, познайомляться з полотнами знаних імпресіоністів і побачать славетний Нотр-Дам. А ще вони довідаються, чому столицю Франції називають Містом Світла і чому до неї так сильно хочеться повертатися повсякчас.

Деніелс, Л. Загублене кошеня / Л. Деніелс ; пер. з англ. А. Комісарової ; іл. Д.Е. Девіс. - Харків : АССА, 2023. - 123 с. : іл.
У лісовій гущавині Амелія та Сем натрапляють на кошеня, що якось дивно поводиться. Завдяки ветеринарам клініки «Ковчег» діти з’ясовують, що цей пухнастик просто... не чує. Допитливе маля воліє вивчати навколишній світ, отож на нього на кожному кроці чатує небезпека. Чи вийде в Амелії та Сема допомогти Дінь-Дінь врятуватися від нудьги й не постраждати? І що з цього вийде? Добрі та захопливі історії з серії «Історії порятунку» навчають дітей ставитися до тварин зі співчуттям та любов'ю. У Великобританії в цій серії видано вже понад 2 мільйони примірників книжок.

Деніелс, Л. Лами-непосиди / Л. Деніелс ; пер. з англ. А. Комісарової ; іл.
Д.Е. Девіс. - Харків : АССА, 2023. - 127 с. : іл.
На контактній фермі оселилася гарнюня-лама на прізвисько Люсінда. Отож тепер усі сподіваються, що вона хутко затоваришує з двійком лам-хлопців, що живуть там уже давно, і екскурсії стануть іще цікавішими. Але не так сталося, як гадалося: у новій компанії Ларрі та Ліам почали битися, а Люсінда… плювати в гостей! Що спричинило таку поведінку зазвичай миролюбних тварин? Певно, Амелії та Сему треба якнайшвидше допомогти фермерам розібратися з бешкетниками. А заразом не дозволити перетворити на парковку заповідну галявину.

Загребельний, М. П. Майк Йогансен / М. П. Загребельний ; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - Харків : Фоліо, 2019. - 121 с. : 2 арк. фотоіл., портр. 
Майка (справжнє ім’я Михайло) Йогансена (1896—1937) — укра­їн­ського поета, прозаїка, перекладача епохи Розстріляного відродження — називають найменш дослідженим письменником своєї епохи. Він лишив широке поле для інтерпретацій —літературознавці охоче й смі­ливо записують його то до формалістів, то до конструктивістів, то до авангардистів, то до футуристів. Свої перші вірші Йогансен писав ро­сійською та німецькою мовами, потім остаточно перейшов на укра­їн­ську. І в поезії, і в прозі він зберігав творчу індивідуальність, часто вдавався до експериментів — поєднував прозу й поезію в одному тво­рі, до містифікацій. За сімнадцять років творчої діяльності видав вісім книг віршів, десять прози, чотири книжки для дітей та дві з літературознавства. 1937 року був заарештований та страчений.

Кирпа, Г. М. Наймоїша мама / Г. М. Кирпа ; іл. Г. Олійко. - Харків : Крокус, 2021. - 31 с. : іл.
У цій книжці йдеться про звичайну-звичайнісіньку маму. Може б, вона й стала королевою, якби... якби не проспала тієї новорічної ночі, коли стаються дива. А ще — про звичайну-звичайнісіньку дівчинку, що звичайними словами розповідає про любов до своєї мами, тата, братика в маминому животику і все, що їй близьке... Книжка — настільки добра і зворушлива, що вам самим захочеться всіх їх побачити. І ви неодмінно побачите, бо ж ілюстраторка Грася Олійко має такого пензля, що вміє ловити красу.

Краснящих, А. П. Шолом-Алейхем / А. П. Краснящих ; пер. з рос. В. М. Верховеня ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. - Харків : Фоліо, 2019. - 121 с. : 2 арк. фотоіл., портр.
Шолом-Алейхем (Шолом Нахумович Рабінович, 1859–1916) — єврейський письменник, драматург і просвітитель, який, за його власними словами, писав «єврейською розмовною говіркою, що іменується жаргоном». Світ, відображений Шолом-Алейхемом, — це, перш за все, життя «маленьких людей », що жили в межах так званої «смуги осілості», світ зі своєрідним укладом життя, побутом та звичаями. Письменник і сам вийшов з цього середовища, і йому довелося пережити всі примхи єврейської долі. Знав він злети і падіння, багатство і бідність, при цьому відмітною рисою його як письменника і як людини завжди був гумор — добрий, благотворний і рятівний. Йому вдавалося писати просто про складне, весело про сумне і, не претендуючи при цьому на істину в останній інстанції, створити галерею яскравих образів — хлопчик Мотл, Менахем Мендель, Тев’є-молочник.

Легендарій дивних міст : збірка / Н. Довгопол, Я. Каторож, А. Куликова та ін.; упоряд. передм. А. Сіліної ; дизайн обкл. Х. Ясеновської. - Харків : Ранок, 335 с.
«Легендарій дивних міст» - це збірка ретелінгів у стилі урбан фентезі від восьми відомих українських авторок. Це казки, перетворені так, аби показати читачам сьогодення українських міст. Кожна з оповідей промовляє до наших спогадів від імені старих друзів, знайомих з дитинства казкових персонажок. Проте тут немає простого й невигадливого поділу на добро та зло, притаманного казкам. Усе заплутано, складно й страшенно цікаво: Яга здобуває вищу освіту, Ґерда запалює на вечірках, смакуючи апероль, Телесик і Зміючка Оленка завзято досліджують магію, прадавній Змій одружується з мавкою, Синя Борода пече кексики… І все це відбувається в українських містах від Донецька до Львова, від Нікополя до Луцька. Та й самі міста відіграють в оповіді важливу роль. Сьогодення переплітається зі старовиною, минувшина перетікає в майбуття, герої та героїні легенд провадять таємне життя, приховане від очей тих, кому знати не належить…

Лемко, І. Цікавинки укрмови / І. Лемко ; іл. обкл. О. Коваленка. - Львів : Апріорі, 2019. - 179 с. : іл.
Книга доволі філософська та дещо полемічна. У ній викладено біль, що охопив автора. І справді, українська мова зажди першої отримує на горіхи, як тільки з'являється питання націоналізму, патріотизму, чи агресивної політики спрямованої проти українців як народу. Чомусь саме мовне питання висувається на передову. Автор детально аналізує проблему освіченості. Зокрема він помітив, що радіо- і тележурналісти, актори не володіють бездоганною українською, як це мало б бути. Мало того, вони часто оперують безграмотними висловлюваннями. І ця проблема, здавалося б, не така вже й важлива. Та якщо задуматись, вона призводить до безграмотності мас. Та не все так похмуро. Автор володіє неабияким почуттям гумору. У книзі наведено багато прикладів з найбезглуздішими помилками, наприклад, вчителів. Вони настільки безглузді, що залишається лише сміятися. А ще у книзі дуже багато справжніх анекдотів, єврейських здебільшого. Це дозволяє сприйняти не надто веселу інформацію з краплею гумористичного абсурду.

Смаль, Ю. П'ять колосків. Голодомор : історії, як зникали українці / Ю. Смаль ; іл. Ю. Ганик. - Київ : Моя книжкова полиця, 2024. - 83 с. : іл.
Давно те було. Уже поросли небуттям степи і могили. Й книжки такі мали б уже давно бути, але ми, українці, не мали такого права, бо жили у величезній «щасливій» державі на ймення Радянський Союз — тюрма народів. Минають часи, відходять уже останні свідки подій середини двадцятого століття і ми, нащадки цілих, нащадки вцілілих, збираємо по зернятках їхні спогади. Не забути, не втратити, пам’ятати. Історії, описані тут, — історії справжніх живих дітей, які уміли гратися і допомагати своїм батькам, мріяли про щось, чогось не любили, часом не були слухняними. Словом, ці історії — історії найзвичайнісіньких дітей, розказані ними чи їхніми родичами. І коли мене спитали б, чи я знаю цих людей, то моя відповідь: «Так». Двоє з оповідачок — бабусі моїх добрих подруг, а одна — моя, бо немає в Україні людей, родин яких не торкнулося страшне слово «Голодомор». Не бажаю гарного читання. Бажаю мудрого читання, люба читачко чи любий читачу. Нехай на нашій прекрасній землі буде мир і діти ніколи не знають горя.

Сорока, Ю.В. 100 важливих подій історії України / Ю. В. Сорока ; наук. консульт. С. Печенін ; худож.-оформ. О. А. Гуалова-Мєшкова. - 2-ге вид., допов. та переробл. - Харків : Фоліо, 2019. - 205 с. : іл.
Книга "100 важливих подій історії України" є цікавим довідником, який містить інформацію про найбільш важливі з погляду автора дати і події з історії України. Звичайно книга не охоплює всі особливості історичного процесу, та детально не зупиняється на суперечливих історичних питаннях. Але в той самий час робота не перевантажена зайвою інформацією та надто великою кількістю різноманітних дат. Тому цей довідник в першу чергу розрахований на учнів старших класів, адже в ньому завжди є можливість швидко відшукати потрібну інформацію для опанування шкільного курсу історії. Також книга стане у нагоді і для студентів перших курсів закладів вищої освіти також під час вивчення курсу з історії України. Крім того книга здатна зацікавити і більш широке коло читачів, адже дає змогу поглянути на історичний процес враховуючи нові історичні факти. Важливо, що окрім текстової інформації книга містить ілюстративний матеріал. Події, що висвітлені в цій книжці подаються в чіткій хронологічній послідовності починаючи від найдавніших часів і до сьогодення.

Ткачук, Г. Дуб Трьох Лісовиків / Г. Ткачук ; іл. К. Маркевич. - Київ : Читаріум, 2022. - 72 с. : іл.
На лісовій галявині біля озера стоїть дуб. Настає весна — життя прокидається у всьому лісі, і в нашому дубі зокрема. Це не просто могутнє дерево з великою кроною. У ньому домівка трьох друзів-лісовиків: Очеретяника, Комахи і Гайстра. Вони піклуються про ліс, товаришують з його мешканцями, пораються зі своїми лісовими справами і влаштовують великі свята. Саме зараз лісовики прокидаються, і на них чекає рік, наповнений клопотами, казковими пригодами і новими зустрічами.