Працівники нашої бібліотеки долучились до четвертого міні-фестивалю "Світличник" до дня народження Івана Світличного. Шістдесятника, дисидента, культурного активіста, сусіда з минулого і просто “вусатого сонечка”, який творив атмосферу наших 1960-х. Прогулявшись від платформи "Острів" до будинку Івана Світличного у супроводі дослідниці шістдесятництва Світлана Довгань ми долучились до вІдкритого обговорення про можливі шляхи чуттєвого пам’ятання про Івана Світличного "Пам’ять про Івана Світличного у просторі району: як (не) пам’ятати". А саме, що зробити у закинутому приміщенні будинку на Уманській 35 (де мешкав Світличний)-пам’ятник, новий топонім чи інсталяція? Думки та пропозиції були різні, адже у залі зібрались люди, яким не байдужа пам'ять про шістдесятників. і звичайнот не забули задонатити бираємо на РЕБ, який захищатиме медевак 67-ї ОМБр від ворожих дронів. Наступний міні-фестиваль буде через рік, долучайтеся чудову та дружню атмосферу однодумців не передати світлинами.
Блог бібліотеки для дітей імені І. Світличного ЦБС Солом'янського району міста Києва
- Головна сторінка
- Про нас
- Ім'я бібліотеки
- Проектна діяльність
- Звичаї і традиції українського народу в контексті сучасності
- Моє багатство- рідна мова
- Українські письменники-сучасним дітям
- Школа грамотного читача
- Книжкові новинки
- Варто прочитати про звичаї та традиції українців
- Київ. Incognita: за лаштунками таємниць
- Невідома Україна
- Українські обереги
- "Вуаля!" - креатив-лабораторія
- Літературні портрети
- Народний гороскоп
- Родинна обрядовість
- Народний календар
- Для дівчаток
- Для хлопчиків
- Афіша
- Вікторини, ігри, кросворди
- Архів віртуальних довідок
- Єднаємось заради перемоги
ПОДЯКА
ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ
понеділок, 30 вересня 2024 р.
середа, 25 вересня 2024 р.
Моя книжкова полиця
З міркувань безпеки осіннього і дуже сонячного дня наша бібліотека організувала та провела зустріч представників видавництва "Моя книжкова полиця" та гімназистів гімназії №178 у приміщенні гімназії. Співробітники видавництва, пані Яна, пані Олександра та пані Анастасія розповідали про видавництво, про книги та також згадали про кав'ярню-книгарню. Головною метою зустрічі було знайомство дітей з якісними українськими книгами. Приємно усвідомлювати, що деякі книги є у фонді нашої бібліотеки. Сподіваємось,що зустріч залишила в дитячих серцях тепло та радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури та стати активним читачем нашої бібліотеки.
вівторок, 24 вересня 2024 р.
Георгій Нарбут
Георгій Нарбут-художник-графік, автор перших українських банкнот. Нарбут планував скласти абетку українською мовою – ще одного символу державності. Над нею він почав працювати у Києві 1919-го і вважав «Абетку» найважливішою серед всього, створеного ним як графіком. Мав намір використати різні шрифти, обов’язково українські барочні художні мотиви. Завершити її не вдалося. На черговому занятті особливі користувачі разом зі співробітниками ГО Всесвіт у Тобі надихались його творчістю та створили власні варіанти композицій для абетки на обрані літери.
Книжкові новинки у бібліотеці
Шановні наші користувачі, маленькі та дорослі, до вашої уваги новинки, які щойно з'явились на поличках нашої бібліотеки. Чекаємо на вас. Кожен знайде для себе цікаву книгу.
Брехт, Б. Життя Галілея ; Матінка Кураж та її діти / Б. Брехт ; пер. з нім. В. Стуса, М. Зісмана. - Київ : Центр учбової літератури, 2021. - 175 с.
За жанром «Життя Галілея» — філософська драма, що мала різні тлумачення і тим самим спонукала читача до перегляду власної позиції та світогляду. В основу проблематики твору були покладені науковий, соціальний та морально-філософський аспекти. Герой відкривав наукові закони, суспільні порядки та самого себе. Мета п'єси — нагадати про відповідальність вченого за наслідки зроблених ним відкриттів. Вчений Галілей боровся за істину, адже саме вона стала «дитям часу, а не авторитету». Герой пройшов складний шлях від романтичного оптимізму, через зраду самого себе і відчай, до глибокою розуміння сутності всього, що сталося, й щирого покаяння. П'єса «Матінка Кураж та її діти» була написана восени 1939 року, це розповідь про війну людини, що дивиться на світ з широко відкритими очима. За декораціями Тридцятилітньої війни, яка закінчилась трьома століттями раніше, прозирає пафос і ницість (ганебність) Другої світової, втіленої в постаті матінки Кураж. Жах війни розкривається не стільки у сценах насильства, які є її обличчям, скільки в спотворенні чеснот, які в мирний час вказують на шляхетність духу. Діти матінки Кураж не зраджують себе і гинуть у горні війни, яка залишає по собі попелища всього людяного. Брехт ставить п'єсу вперше в 1941 році і тим самим кидає звинувачення війні в нищенні цінностей, які є міркою людяності. Після закінчення Другої світової Брехт писав: «Великий Карфаген вів три війни. Він був ще могутній після першої, ще залюднений після другої. Його неможливо було відшукати після третьої».
Воронина, Л. Гра в індіанців, або Ніколи не смійся з крокодила : повість / Л. Воронина ; іл. В. С. Печеник. - Харків : Віват, 2023. - 111 с. : іл.
Справжні індіанці ніколи не сміються з крокодила! Вони розуміють: перемогти найпідступнішого ворога можна лише тоді, коли ти готовий відбити напад будь-якої миті. Особливо якщо, опинившись на безлюдному острові, раптом виявляєш, що замість захопливої «гри в індіанців» потрапив у пастку! Саме це сталося із шаленою геймеркою Нікою та мрійливим ботаном Ремом. Замість того, щоб облаштовувати саморобний вігвам-тіпі, вправлятися в стрільбі з лука, розпізнавати сліди диких тварин та голоси рідкісних птахів, друзі мають визволяти «вождя племені» — Ремового батька та підстаркуватого кокер-спанієля Бублика від зловмисників. На щастя, наші герої знають секрети давніх індіанських племен, котрі вміли виживати в дикій природі. А головне — професор Северин Ременяка володіє таємною зброєю старовинного козацького роду, яка не раз рятуватиме друзів із найнебезпечніших халеп.
Данчук, Ю. В. Я обираю професію : путівник підлітка STEP BY STEP / Ю. В. Данчук ; худож. оформ. Ю. Є Василенко. - Харків : Видавнича група "Основа", 2024. - 143 с. : іл.
«Обери собі роботу до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті» —це істина, що залишається поза межами часу та локацій! А як знайти те саме заняття до душі? Путівник допоможе тобі розібратися! Головна мета книги — допомогти визначитися з професією своєї мрії. Як? За допомогою анкет самопізнання, огляду тенденцій ринку професій, порад від експертів та коучів з особистісного розвитку. А ще своїми історіями про шлях до мрії поділилися сучасний український музикант Артем Півоваров та його однокласники, щоб надихнути тебе на досягнення бажаного. Як обрати сферу, у якій хочеш працювати? Як обрати заклад вищої освіти? Які предмети необхідно обрати для складання ЗНО? Які перспективи цієї професії в майбутньому? Чи можна працювати за обраною спеціальністю за кордоном? Ти знайдеш усі відповіді в путівнику! Обирай професію, став собі мету, досягай успіху!
Запека, В. Л. Полінка в Королівстві дурниць / В. Л. Запека ; іл. Н. Олійник. - Харків : Віват, 2023. - 111 с. : іл.
Одного дня розважлива й кмітлива Полінка, вона ж Велика Мандрівниця маленького розміру, вирішила зазирнути за двері, на яких було написано «Куди не треба», — і потрапила до казкового королівства, жителі якого щодня коять бодай одненьку нісенітницю, яку потім нестримно святкують. Чи може бути щось цікавіше й несподіваніше? Якщо ви розгорнете цю книжку — миттєво потрапите у пригоду, під час якої доведеться вислухати силу-силенну дурниць, впоратись із величезним тортом, познайомитись із королевою Нісенітницею та її почтом, а тоді нарешті знайти шлях «куди треба», тобто додому. Захоплива, кумедна книжечка для дітей, герої якої батькам видадуться не такими вже й вигаданими.
Лущевська, О. Триматись за руки, сестричко / О. Лущевська ; іл. А. Сурган. - Харків : Крокус, 2022. - 31 с. : іл.
Десятирічні сестрички Віта і Злата діляться одна з одною своїми мріями: досхочу ходити до лісу, плавати в річці, лежати в траві горілиць і роздивлятися хмари. Вони також хочуть вивчити кілька замовлянь, щоб на Землі запанував мир, проте чарам місце тільки в казках... Натомість ця добра і дбайлива книжка розповідає, що в житті є дещо могутніше за чари. Наприклад, бути поруч зі своїми близькими та триматися з ними за руки. А якщо разом із вами ще й пудель Бука, який вміє сміятися хвостом, то це вже справді шалено! Перед вами дуже тепла п’єса-діалог про найрідніше, написана на прохання керівниці Творчої студії Наталії Журавльової. Це світле та чесне віддзеркалення розгубленості дітей під час найскладнішого життєвого досвіду: війни. Текст можна читати або розігрувати з дітьми вдома, на уроках, у шкільних театрах і театральних гуртках. А можна навіть поставити п’єсу онлайн для рідних і друзів, які не поруч. Читайте самі, читайте в парі, читайте й підтримуйте своїх найдорожчих людей.
Манн, Т. Смерть у Венеції та інші новели / Т. Манн ; пер. з нім Є Поповича ; передм. О. Гусейнової ; обкл. М. Фої. - Київ : Лабораторія, 2023. - 305 с.
У творчості Томаса Манна новели займають особливе місце. Саме коротка проза стала основою літературної спадщини письменника — від першого літературного дебюту і незадовго до власної смерті. Автор щоразу повертався до новелістики. Перший том вибраної новелістики, під звучання опери Ріхарда Вагнера, відкриває новела «Трістан». Далі граційно перетікає в нерозлучну пару — «Тоніо Крегер» та «Смерть у Венеції». Життя художника в одній історії відбувається навколо подорожі з півдня на північ, в іншій — з півночі на південь. Одна подорож закінчується крихким примиренням, а інша — смертю. А завершальним акордом першого тому стає новела «Маріо і чарівник». Оповідач описує подорож своєї сім'ї до вигаданого приморського містечка Торре ді Венере, де потрапляє на виступ фокусника і гіпнотизера, на ім'я Чіполла. Але харизматичний штукар використовує власні здібності, щоб контролювати аудиторію у дуже жорстокий і фашистський спосіб.
Маслова, О. Товариство загублених рукавичок / О. Маслова ; іл. В. Потапенко. - Харків : Ранок, 2023. - 95 с. : іл.
На новорічні свята Маленька Синя Рукавичка зі своєю Дівчинкою та її мамою подалися в подорож. Зимова Прага виявилася казковою: святково прикрашені вулиці й площі виблискують яскравими вогниками, зачаровують і так і манять до пригод. Та замість веселих розваг, рукавичка потрапляє в біду: опиняється сама на вулицях незнайомого міста. Хто її тепер врятує? Проте допомога іноді приходить, звідки й не сподіваєшся, особливо під Новий рік! Якесь Товариство загублених рукавичок?
Окс'є, Д. Нічний садівник : роман / Д. Окс'є ; пер. з англ. Д. Беззадіної ; іл. М. Томера. - Київ : Артвидавництво "Небо", 2023. - 367. с. : іл.
За кислими лісами, у самій гущавині стоїть маєток Віндзорів. Уже багато років ніхто не наважується туди заїжджати. Місцеві обходять цей будинок десятою дорогою, а всякому, хто запитає дорогу до нього, кажуть, що звідти немає вороття. Але Моллі та Кіпу — дітям, які залишилися самі-самісінькі на цьому світі, — якнайшвидше потрібен притулок і трохи їжі. Попри всі перестороги та погане передчуття, вони все ж таки наважуються поїхати до маєтку. Дітям удасться там отримати роботу, але доведеться відкрити страшну таємницю сім’ї та зустріти Нічного садівника — дивного чоловіка, через якого вони не зможуть заснути…
понеділок, 23 вересня 2024 р.
Де незгода, там часто шкода
На черговому занятті розмовного клубу української мови "Про цікаве і корисне-калиновою звучить" Наталія Антонівна знайомила дітей з фразеологізмами: "де незгода, там часто шкода" та "золоті верби ростуть". Прослухавши оповідання Василя Сухомлинського "Аби швидше почути дзвоник" та "Як Федько робив уроки" юні мовознавці відповідали на запитання рідною мовою. Потім дітки читали вірші про осінь. З Тетяною Петрівною робили картину у техніці гратаж. Награвшись у дитячій кімнаті та обравши книжечку додому малюки залишили стіни бібліотеки. Наші зустрічі розвивають бажання вивчати українську мову; виховують любов і повагу до рідного слова; сприяють розвиткові творчих здібностей дітей.
Сміливий, добрий, справедливий
До дня народження Івана Світличного (20 вересня 1929 р.)- одного з лідерів та ідеологів національно-демократичного руху 60–70-х років, критика, літературознавця, поета, перекладача та людини чиє ім'я носить наша бібліотека, була проведено комплекс заходів "Сміливий, добрий, справедливий". Для користувачів бібліотеки біля меморіального куточка "Носій любови" були проведені інформаційні хвилини "Цікаві моменти з життя Івана Світличного". Голосні читання для дорослих користувачів "Серце для куль і для рим". Інформаційно-поетичний урок для шестикласників та семикласників гімназії №178 "Знайомство з Іваном Світличним". Для віртуальних молодших користувачів було зроблено аудіочитання "Побрехеньки для Яремки". Шануймо та пам'ятаймо "Світильника, що горів і світився».
четвер, 19 вересня 2024 р.
Голуб миру принеси мир в Україну
Мир – це ставлення людей, їхні стосунки між собою. У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам… Саме тому існує цей день – Міжнародний день миру- 21 вересня. Міжнародний день миру відзначають у всьому світі із 1982 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Напередодні цього світлого дня до нас завітали вихованці дитячого дошкільного закладу №76 на майстер-клас "Голуб миру принеси мир в Україну". Прослухавши інформацію про день та символ миру маленькі рученята приступили до роботи. І вже скоро голуби миру замайоріли в маленьких долоньках. Вдосталь награвшись у ігровій кімнаті малюки залишили стіни бібліотеки.
Побрехеньки для Яремки
Напередодні дня народження Івана Світличного, 20 вересня 1929, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка та літературної премії імені Василя Стуса, до вашої уваги відеочитання книжечки "Побрехеньки для Яремки". Цю книжку написав для свого племінника Яремки та для всіх дітей сміливий, добрий і справедливий письменник, критик, правозахисник.
Маски у стилі Пікасо
Залишити слід в історії образотворчого мистецтва вдавалося багатьом, але лише одиниці зуміли своєю творчістю змінити образ епохи. Одним із таких видатних художників XIX-XX ст. був Пабло Пікассо. За своє довге і плідне життя він створив кілька десятків тисяч робіт, змінив громадянство, спробував себе в різних стилях, створив новий напрямок живопису і зробив внесок у ствердження гуманістичних ідеалів. На черговому занятті особливі користувачі разом зі співробітниками ГО Всесвіт у Тобі опановували творчість Пабло Пікасо, під заспокійливу музику створювали маски у стилі художника.
Підписатися на:
Дописи (Atom)