Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Страх має великі очі

На черговому занятті розмовного клубу української мови "Про цікаве і корисне-калиновою звучить" знайомилися з фразеологізмом "страх має великі очі". До теми прочитали оповідання "А ваші сардельки дужі?" Далі дітки обирали ілюстрацію з книги "Українська анімація" та описувала українською малюнок, таким чином юні мовознавці збагачували словниковий запас. Доповненням до занять був майстер-клас з виготовлення підставки під кружку. Награвшись у ігровій кімнати та обравши книжечку додому дітки побігли по домівках.

субота, 23 листопада 2024 р.

Три хвилі голодомору

Щороку у четверту суботу листопада українці вшановують пам'ять загиблих у часи голодомору. На початку XX століття Україна пережила три періоди штучного голоду: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роки. Найтрагічнішим з них виявився голод 1932-1933 років, оскільки масове фізичне винищення українських хліборобів було свідомим терористичним актом тоталітарної системи. Внаслідок штучного голоду зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення, яке хотіло жити та працювати на своїй землі. Крім того, було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Радянський режим Йосифа Сталіна вибудував план знищення частини української нації, що був замаскований під плани здачі хліба державі. Йшлося про повне вилучення всіх запасів зерна, а потім конфіскацію інших продуктів та майна – як штрафи за невиконання плану здачі хліба. В нашій бібліотеці підібрана виставка-хронологія "Три хвилі голодомору".

четвер, 21 листопада 2024 р.

Новорічна красуня

На черговому занятті наші особливі користувачі разом зі співробітниками ГО Всесвіт у Тобі знайомилися з нетрадиційною технікою малювання за допомогою зубної щітки використовуючи гуашеві фарби. За допомогою арт-терапії вдається навчитися проявляти себе, налагодити контакт з оточуючими людьми, набути впевненості у внутрішньому «Я». Традиційно заняття продовжилися читанням у дитячій кімнаті.

Оберіг для воїна

Сьогодні учні 4-В класу гімназії № 178 вперше завітали в чарівну оселю книги. Допитливі дітлахи уважно слухали розповідь бібліотекара про бібліотеку та її «жителів» – книжки. Діти дізнались, що означає слово «бібліотека», коли з’явилися перша паперова та перша друкована книги, а нові терміни «абонемент», «читальна зала», «стелаж», «формуляр» поповнили словарний запас гімназистів. А ще вони ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою "Майдан-місце сили та волі незламних". Родзинкою зустрічі став патріотичний майстер-клас з виготовлення підкови. Вільний час діти провели різноманітно: читаючи книжки, граючись у футбол, розглядаючи приміщення книгозбірні. Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим і казковим. Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась. Відтепер вони справжні читачі, адже наприкінці зустрічі всі урочисто отримали читацькі квитки.

вівторок, 19 листопада 2024 р.

Останні осінні листочки

Сьогоднішнє заняття наші особливі користувачі разом зі співробітниками ГО Всесвіт у Тобі присвятили останнім осіннім листочкам. Створювали картину у нетрадиційній формі малювання за допомогою листочків з дерева. Вийшли чудові картини.

1000 днів...

 

19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
  • Це - 1000 днів незламності, стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу.
  • 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу та незалежність. 
  • Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в Перемогу. Разом, завдяки нашим Захисникам і Захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі.
До цієї дати в нашій бібліотеці оформлена виставка дитячої літератури «Незламне дитинство». Книги про мужність та незламність наших дітей в яких відібрали щасливе та радісне дитинство.
Також було проведено партнерський захід з гімназією біотехнологій №177, круглий стіл "1000 днів повномасштабної війни". На зустріч запросили українську поетесу Тетяну Яровицину, яка зворушила усіх своїми віршами, що увійшли до її авторської збірки. У своїх поетичних рядках вона передає біль, надію та силу духу українців у час війни. Також пані Тетяна поділилася історіями своєї волонтерської діяльності, яка надихає своїм масштабом і людяністю.
Цей день вкотре нагадує нам про незламність нашого народу та силу слова, яке стає зброєю у боротьбі за свободу. Слава Україні!

неділя, 17 листопада 2024 р.

Змій

 Сьогодні на недільних читаннях тітонька Наталя прочитає українську народну казку "Змій".

четвер, 14 листопада 2024 р.

Книги, що кличуть до добра та милосердя

16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. Толерантність – це терпимість до іншого світогляду, способу життя, інтересів та поведінки. А також це про прийняття інакшості, тобто того, що відрізняється від нас. Наприклад, йдеться про повагу до людей з інвалідністю, представників та представниць різних релігійних та національних спільнот, ЛГБТ-людей тощо. Працівники бібліотеки підібрали книги, які виховують загальнолюдські цінності-поважати інших людей, жити з усіма в дружбі, взаємоповазі, взаєморозумінні та оформили книжкову виставку "Книги, що кличуть до добра та милосердя".

вівторок, 12 листопада 2024 р.

Культура Єгипту

З усіх древніх цивілізацій, єгиптяни на сьогоднішній день є однією з найбільш добре відомих. Піраміди, побудовані ними, стоять донині, а їх мумії і саркофаги є цінними експонатами в найвідоміших музеях. Але при цьому мало хто знає, що багато з того, чим користуються сучасні люди, було винайдено за часів Стародавнього Єгипту. До прикладу-ваза. Сьогодні наші особливі користувачі разом зі співробітниками ГО Всесвіт у Тобі знайомилися з цією культурою та за допомогою пензля були справжніми єгиптянами. Арт-терапія — це вид психотерапії та психологічної корекції, оснований на мистецтві та творчості.

середа, 6 листопада 2024 р.

Черговий крок

5 листопада працівники нашої бібліотеки долучилися до знакової події, щодо збереження пам'яті Івана Світличного- натхненника і організатора руху шістдесятників в Україні. За ініціативи громадської платформи "Острів" було організовану зустріч представників освіти, культури, виробничих об'єднань, членів і знайомих родини Світличних з метою відвідування пам'ятних місць Солом'янського району, пов'язаних з ім'ям Івана Світличного та встановлення іменної таблички з QR-кодом на будинку де мешкав шістдесятник (вул. Уманська 35). Звернули увагу та розглянули занедбане приміщення біля будинку, де планується створення соціально-рекреаційної локації, пов'язаної з іменем Івана Світличного.