Звичай водити Козу – це містичне дійство, що прийшло до нас ще з дохристиянських часів і продовжує жити в обрядових дійствах сучасних колядників і щедрувальників. Різдвяний Святвечір в українських сім’ях традиційно відзначали у тихому сімейному колі: готували дванадцять страв і носили хрещеним вечерю. А після Різдва наступали святки: час веселощів, імпровізованих вистав і масок. Наші особливі користувачі одягнули маски та відтворили український обряд "Водіння кози". Знати та зберігати традиції українського народу- обов'язок кожного українця. А після приступили до арт-терапевтичного заняття зі співробітниками ГО Всесвіт у Тобі .
Блог бібліотеки для дітей імені І. Світличного ЦБС Солом'янського району міста Києва
- Головна сторінка
- Про нас
- Ім'я бібліотеки
- Проектна діяльність
- Звичаї і традиції українського народу в контексті сучасності
- Моє багатство- рідна мова
- Українські письменники-сучасним дітям
- Школа грамотного читача
- Книжкові новинки
- Варто прочитати про звичаї та традиції українців
- Київ. Incognita: за лаштунками таємниць
- Невідома Україна
- Українські обереги
- "Вуаля!" - креатив-лабораторія
- Літературні портрети
- Народний гороскоп
- Родинна обрядовість
- Народний календар
- Для дівчаток
- Для хлопчиків
- Афіша
- Вікторини, ігри, кросворди
- Архів віртуальних довідок
- Єднаємось заради перемоги
ПОДЯКА
ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ
понеділок, 27 січня 2025 р.
Як корова язиком злизала
На черговому занятті розмовного клубу української мови Наталія Антонівна розбирала з дітьми такі фразеологізми: "Як корова язиком злизала" та "Як на блюдечку". Читали твори "Дієтичні канапки" та "Удома, на Сході". Розв'язували цікаві мовні завдання. Доповненням до занять був майстер-клас з виготовлення карти України в стилі торцювання. Зустрічі розмовного клубу сприяють поповненню словникового запасу, вмінню висловити власну думку, вчать дружити та поважати один одного.
Водіння кози
23 січня до нашої бібліотеки завітали учні 5-А класу гімназії 178 на народознавчий урок "Водіння кози". Працівник читальної зали Наталія Антонівна ознайомила дітей з традиціями національних зимових свят. Гімназисти відгадували загадки та склали, із запропонованих страв, дві вечері "пісну" та "щедру". Родзинкою заходу було театралізоване відтворення обряду "Водіння кози". Під час народозначих уроків діти ознайомлюються з традиціями і звичаями, обрядовістю та минулим рідного краю; розвивають: щирість, гостинність, доброту, щедрість через багатство національного фольклору; виховують: дружелюбність, повагу одне до одного. Без уваги не залишилися книги, настільний футбол та дитяча ігрова кімната. На завершення зустрічі діти отримали читацькі квитки, а бібліотека нових користувачів.
середа, 22 січня 2025 р.
Україна в серці кожного
День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки , що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. У нащій бібліотеці відбулась патріотична акція "Україна в серці кожного".
понеділок, 20 січня 2025 р.
Сталевий щит
В Україні 20 січня відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Цього місяця минає вже 10 років із дня закінчення боїв за летовище. За нелюдських умов, у практично повному оточенні, з мінімумом озброєння та під постійними російськими обстрілами – кіборги тримали оборону Донецького аеропорту. Він став одним із символів опору російським окупантам. Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових. До вашої уваги виставка- хронологія "Сталевий щит"
Новорічні вітання
Новий 2025-й рік за східним календарем настане 29 січня. 2025-й буде роком зеленої дерев’яної змії. Це - символ мудрості. Молоде дерево говорить про успішність починань. Працівники нашої бібліотеки провели партнерський захід у приміщенні школи №52 для учнів 6-А класу. Розмалювавши гіпсову фігурку, дітки відтворили християнський обряд "Водіння кози". Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та нічого не втративши передати іншим поколінням, щоб не переривався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу.
неділя, 19 січня 2025 р.
Ведмідь-гора
Сьогодні на недільних читаннях "Відчиняє двері казка" тітонька Наталя прочитає, до Дня Автономної Республіки Крим, українську народну легенду "Ведмідь-гора". Сучасна назва Аюдаг складається з двох кримськотатарських слів, кипчацького слова aju — ведмідь, турецького datf, кримськотатарського dag — гора. Зовнішнім виглядом гора схожа на ведмедя, що ніби припав до моря і п'є воду. Розташована на Південному березі Криму.
пʼятниця, 17 січня 2025 р.
Генії з пелюшок
Щороку 17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів.. Прагнення винаходити – це природний стан усіх дітей. Діти – великі творці та вигадники. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися з вітринною виставкою-ілюстрацією "Генії з пелюшок". Подивитися, на що здатні діти і, можливо, здивуватися тому, що відомі всім предмети придумали саме вони! Інновацій, авторами яких стали юні обдарування, накопичилося стільки, що було навіть засновано спеціальне свято.
четвер, 16 січня 2025 р.
Цикл зимових свят
«Зимові свята» тривають від 24 грудня до 6 січня. Це період так званого зимового повороту сонця, а у школярів це канікули. Тому у перші дні навчання до бібліотеки завітали гімназисти гімназії 178, щоб дізнатися про традиції святкування "зимових свят". Наталія Антонівна ознайомила дітлахів з особливостями святкування свят від Андрія до Водохреща. Більш детально діти відтворили "Андрія" та "Водіння кози". Українські зимові свята — це більше, ніж просто календарні дати. Це час, коли оживає історія. З давніх-давен ці традиції передаються з покоління в покоління, зберігаючи дух нашого народу, його віру, культуру та унікальність. Вони нагадують нам, що справжнє щастя — у спільних моментах радості, щирих посмішках та вогниках у дитячих очах. Тож нехай магія зимових свят продовжує надихати, об'єднувати та зігрівати наші серця.

середа, 15 січня 2025 р.
Кольори моєї душі
Протягом двох тижнів у нашій бібліотеці співробітники ГО Всесвіт у Тобі проводили арт-терапевтичні заняття з нашими особливими користувачами. У супроводі заспокійливої музики дітки малювали фарбами та восковими олівцями. Арт-терапія — це не просто намалювати малюнок, а глибокий процес концентрації на своїх почуттях та уяві.
Підписатися на:
Дописи (Atom)