Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ ТА БІЙЦІВ АТО

субота, 15 жовтня 2016 р.

Подання про перейменування бібліотеки

На підставі багаторазових пропозицій читачів та мешканців району і міста адміністрація ЦБС Солом'янського району м. Києва звернулась до начальника управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації з проханням про допомогу в перейменуванні бібліотеки. Бібліотека для дітей повинна носити ім'я не особи, пов'язаної з комуністичним режимом і країною-агресором, а ім'я відомого українського поета, критика, літературознавця, організатора і активного учасника українського руху опору ХХ століття Івана Світличного.
Світличний Іван Олексійович (1929-1992) - критик, літературознавець, поет, перекладач, член міжнародного ПЕН-клубу з 1978 року, член Спілки письменників України з 1990 року. Один з найактивніших розповсюджувачів самвидаву. З 1952 року жив і працював у Києві: на посадах завідувача відділу критики журналу "Дніпро", наукового співробітника Інституту літератури, Інституту філософії Академії наук України.
Світличний І.О. проживав на Солом'янці, спочатку на вулиці Волинській, потім на вулиці Івана Клименка. Його квартира завжди була штаб-квартирою руху шістдесятників, національно-демократичного руху ХХ століття та літературного життя. Він незмінно знаходився у центрі кожної культурної акції. У 1962-1963 роках став одним із засновників Клубу творчої молоді в Києві. Одним з перших установив контакт з українською діаспорою на Заході та поширював самвидав. Світличний налагодив зв'язки з львів'янами: братами Михайлом і Богданом Горинями та іншими.
Іван Світличний був незаперечним моральним авторитетом у русі. Він дуже багато зробив для культурної інтеграції Західної і Східної України, України зі світом: як дисидент, як публіцист і як поет.
За свої переконання і громадську діяльність був двічі арештований, в 1972 році був ув'язнений на 7 років позбавлення волі в таборах суворого режиму і 5 років заслання. В ув'язнення був одним із лідерів табірного руху опору. Брав участь у колективних акціях протесту, тримав голодівки, відігравав провідну роль у написанні табірної хроніки і передачі її на волю. Після ув'язнення тіжко хворим повернувся до Києва. Останні три роки не розмовляв і не рухався.
Бібліотеки Солом'янки давно і активно цікавляться життям і творчістю нашого земляка. Підтримували зв'язки з його дружиною Леонідою Павлівною Світличною, корінною солом'янчанкою. 
Уроки патріотизму і мужності, історичні години, вшанування пам'ятних дат, пов'язаних з життям і творчістю Івана Світличного та інших учасників національно-демократичного руху, презентації їх творів, накопичення і популяризацію краєзнавчої інформації давно практикують  бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Солом'янського району, зокрема бібліотека імені В.Чапаєва. 
Сьогодні, коли на часі гостро стоїть питання національної ідентичності, патріотизму і гідності, працівники бібліотеки для дітей вважають своїм професійним обов'язком виховання підростаючого покоління на прикладі непересічних постатей України, кращих зразках творів української літератури, зокрема життя і творчості Великого Патріота, Українця, Поета, Людини, яким був ІВАН ОЛЕКСІЙОВИЧ СВІТЛИЧНИЙ. 
Вважаємо, що зміна назви з "Бібліотека імені В.Чапаєва" на "Бібліотека імені І.Світличного" сприятиме консолідації зусиль влади, бібліотекарів, батьків юних читачів та громадськості у патріотичному і краєзнавчому вихованні майбутніх поколінь.
Присвоєння імені Івана Світличного бібліотеці для дітей - це данина і увічнення пам'яті людини і покоління, які наближували нашу незалежність, це наш обов'язок і борг людям, які ціною власного життя дали нам майбутнє.   

Станом на сьогодні процес перейменування вийшов на фінішну пряму!

Немає коментарів:

Дописати коментар