До ювілею від Дня народження улюбленої письменниці наших користувачів-Марини Павленко, в нашій бібліотеці представлена виставка-ортрет "Письменниця, поетеса, художниця"
Блог бібліотеки для дітей імені І. Світличного ЦБС Солом'янського району міста Києва
- Головна сторінка
- Про нас
- Ім'я бібліотеки
- Проектна діяльність
- Звичаї і традиції українського народу в контексті сучасності
- Моє багатство- рідна мова
- Українські письменники-сучасним дітям
- Школа грамотного читача
- Книжкові новинки
- Варто прочитати про звичаї та традиції українців
- Київ. Incognita: за лаштунками таємниць
- Невідома Україна
- Українські обереги
- "Вуаля!" - креатив-лабораторія
- Літературні портрети
- Народний гороскоп
- Родинна обрядовість
- Народний календар
- Для дівчаток
- Для хлопчиків
- Афіша
- Вікторини, ігри, кросворди
- Архів віртуальних довідок
- Єднаємось заради перемоги
ПОДЯКА
ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ
середа, 29 березня 2023 р.
Перші кроки до бібліотеки
Сьогодні в нашій бібліотеці було весело та цікаво. До нас завітали вихованці дитячого садочка №76 на ознайомчу екскурсію. Малюки з цікавістю слухали про бібліотеку, про різноманітні книжечки, про виставки, про правила користування бібліотекою. Переглянувши мультик "Грицеві книжки" дітки зрозуміли, як не треба поводитися з книгами. В рамках"Тижня дитячого читання" "Ігрова середа" не обійшлася без ігор. Відвідавши дитячу ігрову кімнату з піднесеним настроєм та позитивними емоціями малюки повернулися в дитячий садочок.
субота, 25 березня 2023 р.
Походження річок та струмків
Українська народна легенда "Походження річок та струмків", про виникнення річок та струмків.
середа, 22 березня 2023 р.
Водойми нашого краю
Україна – багата країна. Бог наділив цю землю дивовижно мальовничими краєвидами, де є і гори, і моря, і ріки, і степи. В Україні налічується близько 20 тисяч озер: вони розкидані у заплавах річок, морських заливах та високо в горах. Сьогодні ми покажемо вам найкрасивіші озера, які є справжніми перлинами української природи.
Лікувальні води України






понеділок, 20 березня 2023 р.
День різних шкарпеток, або Міжнародний день людей із синдромом Дауна
Сьогодні, 21 березня, – Міжнародний день людей із синдромом Дауна.
Цього дня заведено вдягати шкарпетки різного кольору або взагалі лише одну шкарпетку, аби показати, що різниця між нами лише в одній хромосомі. Двадцять перший день третього місяця був обраний, щоб показати, що синдром Дауна пов’язаний із трьома копіями 21-ї хромосоми (трисомія по 21-й хромосомі).
Уперше цей День почали щорічно відзначати з 2006 року – він був заснований на VI міжнародному симпозіумі з питань синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.
Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один із чинників ризику – близькоспоріднені шлюби.
Пацієнти з синдромом Дауна піддаються навчанню, і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговування, але й читати, рахувати та писати, доступні їм і спеціальні знання.
Батьки дітей із синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей із погляду інтелекту, багато з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують усе те, чим відрізняються від звичайних людей, а часто й перевершують їх.
Свою інтелектуальну відсталість люди із синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні та позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Що більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садках або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітне відставання в розвитку, тим кращий психічний і фізичний розвиток таких дітей.
Діти з синдромом Дауна обдаровані не менше, ніж звичайні діти, мають художній талант, музичні (зокрема танцювальні та співочі) й артистичні здібності, вони схильні до поезії, успішні в спорті.
Листівка-щасливка
Міжнародний день щастя відзначається щорічно 20 березня. Тобто свято має фіксовану дату.У 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя. На думку засновників Дня щастя, свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства.
Підписатися на:
Дописи (Atom)