Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

понеділок, 20 березня 2023 р.

День різних шкарпеток, або Міжнародний день людей із синдромом Дауна


 
Сьогодні, 21 березня, – Міжнародний день людей із синдромом Дауна.

Цього дня заведено вдягати шкарпетки різного кольору або взагалі лише одну шкарпетку, аби показати, що різниця між нами лише в одній хромосомі. Двадцять перший день третього місяця був обраний, щоб показати, що синдром Дауна пов’язаний із трьома копіями 21-ї хромосоми (трисомія по 21-й хромосомі).

Уперше цей День почали щорічно відзначати з 2006 року – він був заснований на VI міжнародному симпозіумі з питань синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один із чинників ризику – близькоспоріднені шлюби.


Пацієнти з синдромом Дауна піддаються навчанню, і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговування, але й читати, рахувати та писати, доступні їм і спеціальні знання.

Батьки дітей із синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей із погляду інтелекту, багато з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують усе те, чим відрізняються від звичайних людей, а часто й перевершують їх.

Свою інтелектуальну відсталість люди із синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні та позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Що більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садках або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітне відставання в розвитку, тим кращий психічний і фізичний розвиток таких дітей.

Діти з синдромом Дауна обдаровані не менше, ніж звичайні діти, мають художній талант, музичні (зокрема танцювальні та співочі) й артистичні здібності, вони схильні до поезії, успішні в спорті.
В нашій бібліотеці зроблена вистава-айстопер "День "Сонця""

Немає коментарів:

Дописати коментар