Багато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттівБагато читаючи, ви багато дізнаєтесь. А чим більше ви дізнаєтесь, тим більше робите нових цікавих відкриттів

ПОДЯКА

ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ НАШИМ ЧИТАЧАМ ТА ВІДВІДУВУЧАМ ЗА УЧАСТЬ В АКЦІЯХ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ, ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ТА ЗСУ

неділю, 11 червня 2023 р.

На заміну пера ручка прийшла

10 червня 1943 року було запатентовано кулькову ручку у США. Саме цю дату відзначають щороку як день народження винаходу – День кулькової ручки. Сучасну кулькову ручку винайшов журналіст з Угорщини Ласло Біро в 1931 році. Він запатентував її 1938 року. В Аргентині, де журналіст жив багато років, такі ручки називають на честь нього “біромами”. У вільний продаж кулькові ручки вперше надійшли 1945 року в Нью-Йорку за ціною 12 доларів.
Цікаві факти про кулькову ручку:
1. У 1945 році в Нью-Йорку продавалася перша партія кулькових ручок. Ажіотаж при цьому був таким величезним, що владі довелося виставити поліцейське оточення! В цей день було продано 10 000 ручок по 12 доларів за штуку - приблизно стільки ж заробляв на той час американський робітник за весь трудовий день.

2. Втім, всього за два роки жорстокої конкурентної боротьби двох найбільших виробників ручок вартість виробництва знизилася настільки, що ціна кулькової ручки впала в 24 рази і становила 50 центів.

3. Цікаво, що спочатку стрижень ручки був складений в гармошку, щоб влізло побільше чорнила. Але прямий стрижень був набагато простішим і дешевшим у виробництві, тому в еволюційному відборі вижив він.

4. Кожної секунди на Землі продають 125 ручок. В середньому.

5. Кулькова ручка називається «кульковою» у всіх країнах: ballpoint pen - англійською, bolígrafo - іспанською, penna a sfera - італійською, Kugelschreiber - німецькою. Виняток становить лише Аргентина, де ручку називають birami (біроме), на честь Ласло Біро, її винахідника.

6. Людина списує, в середньому, чотири ручки за рік. Однією ручкою можна написати близько 50 000 слів.

7. Американець Пол Фішер близько півстоліття тому винайшов Space Pen - ручку, якою можна писати в невагомості, під водою, по жирній поверхні і багато як ще. Весь фокус у твердому чорнилі, які розріджується безпосередньо в процесі письма.

8. Найдорожча ручка, внесена до Книги рекордів Гіннесса, - платинова Montegrappa, ціна якої становить мільйон євро.

9. Колекціонування кулькових ручок називається стілофілією.

10. За статистикою, щороку більше сотні людей гинуть, вдавившись ковпачком кулькової ручки.

До дня кулькової ручки в нашій бібліотеці відбулася акція-сувенір. Відвідувачі отримали в подарунок іменну ручку.

Немає коментарів:

Дописати коментар